Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha heti 1kg-ot szeretnék...

Ha heti 1kg-ot szeretnék fogyni, hány kalóriát lenne ideális bevinni egy nap és mit kéne mozognom?

Figyelt kérdés

172 cm, 86 kg vagyok (nő).

Heti 3-4x járok 1 órás cross training + trx edzésekre, mellette igyekszem figyelni a kajára is, de egy év alatt kb 5-6 kiló ment csak le..

Olyan 1 500-ra szoktam belőni, ha az alatt eszek, akkor elég éhes maradok.

Ez azért is nehéz, mert fél 5-kor kelek reggel és 10-11 körül fekszem este.

Reggelire zabkását szoktam enni fehérjeporral + egy banán, vagy felvágott zöldségekkel, 1-2 szelet pufi rizs mellé, vagy teljes kiörlésű kenyér.

Tízóraira valami gyümölcs, vagy inkább semmi, mert csak éhesebb leszek tőlük..

Ebédre csirke/pulyka/májas ételeket készítek, minimális zsiradékkal, köretként rizs/bulgur/kuszkusz általában, ritkán teljes kirölésű tészta.


A vacsorával vagyok mindig bajban, mert estére elég éhes vagyok, főleg, ha edzésre is megyek délután. Általában vagy ugyanazt eszem, mint ebédre, vagy tonhal konzervet, főtt tojást, ilyesmi, de nem érzem elégnek.


Kezdem feladni a reményt, mert ha (szerintem) tisztességesen betartom a magam által kitalált diétát, akkor is alig érzékelhető a változás.


A tavalyi képeimet elnézve kisebb lettem, meg a nadrág méretem is 2 számmal csökkent, de még így is hatalmasnak érzem magam, sőt.

A combommal eddig nem volt bajom, de izmosodatt sokat és mostmár azt is nagynak látom. :D

A karom is nagyobbnak látom, mert az is izmosodott.

A hasamból viszont alig ment le valami..

Mást kéne mozognom? Régen kocogtam, de az edzéseket jobban élvezem.

Már nem merek edzeni járni, nehogy még nagyobb darab legyek a meglévő zsír alatt..


Már elgondolkodtam rajta, hogy elmennék vizsgálatra, hátha valami hormonális probléma okozza ezt az egészet, mert szerintem ennyi edzés meg normális étrend mellett már sokkal többet kellett volna fogynom.. Nyárra szerettem volna 20 kilót, hát ehhez képest egy év alatt ment le kb 6..

Izom az biztos, hogy jött fel, de engem igazából nem is az érdekel, amit a mérleg mutat, hanem amit a tükörben látok.

Nem tudom, már mit tehetnék.

Szerintetek?


2020. okt. 12. 10:32
 1/3 anonim ***** válasza:
Reggel a gyümölcsöt (banán) el kell hagyni (a cukorbeteg diétában is ezt ajánlják), mert állítólag gyorsan megemeli a vércukor szintet. Egyél sok főtt céklát, eltelít, alig tartalmaz bármit és megfelelő bélműködést biztosít. Az évi 5-6 kiló mínusz az pont az "egészséges" fogyás. Heti 1 kg mínusz, az kb. heti 7000 kalóriának felel meg, ezt oszd le 1 napra, meglátod, hogy inkább a mozgás mennyiségét kellene emelni.
2020. okt. 12. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az edzést ne hagyd abba, főleg, ha szívesen jársz.

A makrókat szoktad számolni? Lehet, hogy túl sok a szénhidrát neked, és ebből is túl sok a gabonaféleség.

IR-t, pajzsmirigyet érdemes lenne kivizsgáltatnod, ha esetleg vannak ilyen jellegű tüneteid (olvass utána a jellemző tüneteknek). Ha magas a TSH-d, még a 6 kiló/év fogyás is szupernek mondható... Heti 1 kg nem reális cél, inkább fél kg az, amit még egészségesnek mondanak.

2020. okt. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Minimális kalóriát viszel be, biztos, hogy kell az endokrinológiai vizsgálat.
2020. okt. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!