Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Szinte a nulla kalóriás...

Szinte a nulla kalóriás zöldségek(kígyóuborka, paradicsom, saláta) kalória tartalmával is számonom kell?

Figyelt kérdés

2020. okt. 17. 17:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#9: így szerintem OK, ezzel se csinálsz nagy hibát. Nekem egy bögre van a tűzhely mellett, benne egy szilikonecset meg egy kanál. Ha csak az ecsettel kenem ki a serpenyőt 1x, azt nem számolom (nem is tudnék annyi olajat lemérni, hibahatáron belül van a mérlegnek). Ha ennél több kell, akkor pedig az evőkanalat használom méréshez. Ha pl. palacsintát sütök és többször kell kenni, akkor lemérem az olajos flakont+az ecsetes bögrét az elején meg a végén, és a csökkenéssel számolok.


De nekem még a fél kiló kelbimbó is gyanús, hogy azzal se lehet romba dönteni egy diétát. Nem lehet, hogy egyszerűen a kalóriakereted van rosszul megállapítva? Egyénfüggő, hogy kinek mennyi az alapjárati kcal-égetése, és az is, hogy a plusz sporthoz mennyit használ.

2020. okt. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Lehet akkor a sportot becsülöm fel túl..
2020. okt. 21. 09:21
 13/16 anonim ***** válasza:
43%
Igen, ez hihetőbbnek tűnik. Általában a számolóprogramok fölülbecsülik, szóval megpróbálhatnád, hogy minden sportot fele annyi ideig tartóként írsz be, ha ilyen programot használsz.
2020. okt. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Lehet ez lesz a bibi. 1450kcal az alapanyagcserém, ennyit szoktam enni. Viszont ha sportolok, többet eszek (-500,600 kalóriát számolok egy óra kardióra). Érdemes lenne mindig fixen 1450et enni? Az edzés napokon is?
2020. okt. 21. 14:59
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem, szerintem a "sima" napokon legyen 1450, az edzős napokon meg 1750 (ha egy órát sportoltál). Szóval feleannyit számolj rá szerintem, de valamennyi plusz azért kell. És persze ezt igazítsd ahhoz, hogy mennyire vagy éhes, mert ha masszívan éhes vagy, akkor valami nem stimmel. Lehet, hogy a keret, lehet, hogy az összetétel, de ne hagyd annyiban.
2020. okt. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Magyarul: nagyon tudatosan csinálod az egészet, tehat ennél jobban már nem kell tullihegni, csak arra figyelj, hogy ne ehezzel, hanem akkor már inkább tolj be még egy ubeszt soron kívül, annak úgyis csak víz a kb. 80%-a.
2020. okt. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!