Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit változtassak, hogy beindul...

Mit változtassak, hogy beinduljon a fogyás?

Figyelt kérdés
143,7 kg-ról kezdtem el két hete. A yazio nevű alkalmazással számolom a kalóriákat illetve minden nap egy órát edzek itthon videókra pluszba egy óra séta a fiammal. Nem ettem meg sose az előírt kalória mennyiséget mindig maradt még hátra . A szénhidrát, a fehérje és a zsír számot se léptem túl egyik nap sem. Az első három nap után 143,4 voltam utána rá 4 napra már 144,2-re felment, utána visszaesett 143,4-re a súlyom és az alá nem akar menni azóta sem. Odefigyelek mit eszek, a tésztákat péksüteményeket teljesen kivontam az étrendemből. Semmi üdítő, nasi. Nem gyors fogyást szeretnék de olyan elkeserítő, hogy nem mozdul a mérleg lefelé.

2021. jan. 12. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

A jobb minőségű ételek könnyebben eltelítenek, ezért az természetes, ha az elején nem bírod megenni az előirt mennyiséget.

Viszont ennyi mozgás és valóban normális étkezés mellett gyanús, hogy akadályozza a fogyásodat vmilyen anyagcserezavar, amit lehet érdemes lenne megnézetned. Hormonpanel és terheléses cukorvizsgalat sztem nem ártana.

2021. jan. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Decemberben néztek teljes vérképet és terheléses cukrot. A cukrom tökéletes volt a doki szerint, a pajzsmirigy hormon egy kicsit alacsony volt de a háziorvosom azt mondta annyira nem alacsony, hogy ki kéne vizsgálni.
2021. jan. 12. 11:04
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Leptin és ghrelin vizsgálva volt? Még ezeket lehet érdemes lenne megnézetni, nagyon alattomos tud lenni. Ha ez is rendben van, akkor egyszerűen alkati dolog, nehezebben indul be nálad a fogyás. Próbálj meg minél több folyadékot, rostot fogyasztani a leírtak mellett és sok kitartást!
2021. jan. 12. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

1 hét az kb. semmi. ne aggódj - és főleg ne légy türelmetlen. ez egy hosszú folyamat lesz. és nagyon megértem, hogy amikor az ember rászánja magát a fogyásra, és nagy lendülettel nekikezd, akkor azonnal szeretné is látni az eredményt, de ez sajnos nem mindig így működik. ha ahogy mondod mindent betartasz, és még egy hónap múlva sincs eredmény, akkor újra kell tervezni a dolgot, mert hiába tartottad be, a terv maga nem volt jó (vagy teljesen őszintén be kell vallani, hogy hoppá, mégsem tartottam magam igazán a tervhez - ez esetben semmi baj, figyelj jobban a jövőben)

az egy óra edzés nem tudom miből áll, de ne erőltesd túl magad, pláne, ha eddig esetleg nem mozogtál. óvatos torna, mobilitási gyakorlatok az izületekre figyelve egyelőre teljesen megteszik.

2021. jan. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem erőltetem meg magam, direkt olyan gyakorlatokat csinálok amik nem terhelik az izületeket erre nagyon odafigyelek. Tudom, hogy türelem kell hozzá csak aggaszt, hogy míg három éve két hét alatt csak kalóriaszámlálással 6 kiló ment le addig most egy kiló sem pedig most mozgok is hozzá.
2021. jan. 12. 12:38
 6/8 anonim ***** válasza:
68%

#2: Terheléses cukor rendben volt - na de az inzulinod lehet, hogy az egekben... Ezt vizsgálták?

Pajzsmirigy hormon kicsit alacsony - nekem is csak kicsit volt alacsony (hivatalos határérték alatt), ez már elég volt ahhoz, hogy lassan, de biztosan hízzak, tipikus tünetek meglegyenek és a többi hormonom fejre álljon. Endokrinológushoz elmehetnél, jobban ért hozzá, mint a háziorvos.

2021. jan. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Alkati dolog is ez a lassú fogyás. Én 4 hónapja döbbentem rá, hogy az anno szép arcomat eltakarja a háj. 112 kg-ról kezdtem. Eddig 4 kiló ha lement... Viszont már egy ruhamérettel kisebb vagyok (eddig 48-50-es ruháim voltak, most már nagyon kényelmes a 44-46-os). Az arcom is keskenyedik. Betartom a kalóriaszámlálást, napi 6,5 km erőltetett menetes gyaloglással alakulok. Nem gyorsan, de szépen :)
2021. jan. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 qborka ***** válasza:

Nagyon ügyes vagy, hogy ismét rászántad magad. Csak kicsit türelmetlen. Teljesen normális, ha néha ingadozik vagy stagnál a súlyod, amíg eléred a kitűzött célt.

Kor előrehaladtával más módszer és több idő szükséges, legalábbis én ezt tapasztalom magamon.

Ha megoldható, indítsd a napodat még reggeli előtt sétával, könnyű gimnasztikával 20-25 perc,amit emelsz egy idő után.

2021. jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!