Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ez így jó vagy...

Szerintetek ez így jó vagy változtassak? (Fogyás lenne a cél)

Figyelt kérdés

24 éves vagyok 164cm, 82kg. Tudom jól, hogy huszonévesen, pláne úgy, hogy még nem szültem nagyon nem így kellene kinéznem. Eddig napi szinten ettem chipset, mindenféle csokikat, coca colát ittam szinte csak, nem is nagyon sportoltam. A chipset, colát és a kenyeret teljesen elhagytam kb. 3 hete, viszont enni eszek mindenfélét. Az elmúlt hetekben sok csirkemellett, cs.combot, halat, zöldséget, gyümölcsöt kezdtem el enni, de mellette azért becsúszik 1-2 egészségetelen kaja is.

Leírom a tegnapi napomat: Reggel 6 kocka milka csoki, 2 nektarin, 1 zöldalma. Dél körül egy kis adag rakottkrumpli sajnos nem kevés tejföllel. 3 óra körül főtt tojás sok uborkával, paradicsommal, paprikával. 6 körül egy szelet cs.mell párolt zöldséggel. Egésznap olyan 1,5 liter vizet és 1 liter zöld teát ittam, amit mézzel és citrommal ízesítettem.Este bicikliztem 25-30kmet, azokon a napokon mikor erre nincs időm tornázok 30-40 percet vagy futok 7-10kmet. Szerintetek ez így nagyon rossz? A csokit és néhány egészségtelen ételt pl. tejtermékeket, krumplit, tésztát illetve a lisztet nem tudom teljesen száműzni az életemből, próbáltam már, de mindig falásroham lett a vége. Mérlegre még nem álltam az elmúlt 3 hétben és nagyon változást se veszek észre magamon,de sokkal jobban érzem magam a bőrömben. Szerintetek így 7 hónap alatt fogyhatok 20kgot?


2019. júl. 21. 12:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogja senki kiszámolni helyetted az elfogyasztott ételek energiatartalmát és tápanyagmennyiségét. Vagy válassz a netről egy összeállított étrendet, vagy keress fel egy dietetikust, aki összeállít neked egyet, vagy állítsd össze magad!
2019. júl. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Bzs03 ***** válasza:
57%

Szerintem ez igy nagyon nem oke

Az egy jo dolog h mozogsz ezt dicserem is sok lusta ember van aki nem hajlando erre azzal nincs baj

De ez az etrend nagyon nem oke

Hianyoznak a jo gabonak:bulgur,kuszkusz,hajdina,zab,quinoa,koles. Meg az edesburgonya is jo koret. Gyumolcs fogyasztas mertekkel, zoldsegbol sokat

Tejtermekek helyett novenyi tej(mandula,szoja,kokusz...)novenyi sajt...

Feherjekeszitmenyek, szeletek, porok, amiket leget turmixba is rakni meg akar pizzaba is es ha ezt mondjuk hajdinaliszttel sutod maris egy egeszseges pizzat kapsz

Csirke, hal,sonka, tojas

Olajos magvak

A cukor helyett eritrit vannak nagyon jo finom cukormentes edessegek ha nem birod de pl az absobar zero es a zero bar nagyon jo feherjeszeletek. Cukormentes wavel csoki, cho go szeletek tok finomak vagy a cukormentes gullon kekszek persze ezeket is mertekkel

Lisztek helyett teljes kiorlesu, tonkolylistt, hajdina, barna rizsliszt nagyon sok lehetoseg van a boltokban is lehet ilyen pekarut venni de a legjobb ha te otthon magadnak sutod. Nem melos 30perc alatt kesz

Szamolj makro es mikro tapanyagokat es egyel 5-6szor

2019. júl. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 SZücsöm ***** válasza:
57%

Nem nem fogyhatsz így 20 kg-t. Amúgy a krumpliban és a tejtermékekben(natúr) mi az egészségtelen?


Én konkrétan úgy hogy a "fehér" cukrot és a fehér lisztet lenulláztam szénhidrátból nagyon keveset fehérjéből pedig nagyon sokat eszek kalóriát és makrót számolok heti 6 óra súlyzós 2 óra saját testsúlyos edzést végzek + 2 szer futok + 1 hónapja már időszakos böjtölök is úgy fogytam eddig majdnem 5 hónap alatt kicsit több mint 15 kg-t. 85.5 kg voltam ma már 70kg.


"nem tudom teljesen száműzni az életemből, próbáltam már, de mindig falásroham lett a vége"

Gyenge akaraterővel inkább hozzá se kezdj mert vagy nem fogsz semmire menni vele vagy csak simán vissza hízol pár hónap alatt a diéta végeztével.

2019. júl. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem is kell szàműzni teljesen, ha nem akarod, a kilóméteres szigorú tiltólistàk hosszútàvon borzasztó nehezen tarthatóak, rengetegen ezért buknak bele a fogyàsba/ súlytartásba. Nem muszàj irreàlis elvàràsokat magad elé rakni. Ha tudod hogy valami túlsàgosan hiànyozna, szimplàn csak keress alternatívàt/ tarts mértéket. Pl havi egyszer édesség, vagy ilyesmi. Ehetsz krumplit tésztàt is ha szereted de mondjuk ne heti ötször csak 1-2 alkalommal max.
2019. júl. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szerintem kevés, rendszeres mozgás mellett.

Szereted ezt az étrendet?

Jól érzed magad vele? Fenntarthatónak tartod?

2019. júl. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"A chipset, colát és a kenyeret teljesen elhagytam kb. 3 hete, viszont enni eszek mindenfélét. Az elmúlt hetekben sok csirkemellett, cs.combot, halat, zöldséget, gyümölcsöt kezdtem el enni, de mellette azért becsúszik 1-2 egészségetelen kaja is." Ez a része és amit a mozgásról írtál, elég jól hangzik, az előzményeket nézve valószínűleg menni fog a fogyás. De nem az számít, hány hónap alatt megy le a felesleg, hanem hogy lemenjen és utána tudd is tartani (azaz ne kezdj megint úgy enni, mint előtte).

A milka csoki helyett ehetnél étcsokit, cukormentes csokit, vagy egyél 1-2 kockát desszertnek főétkezés után. Szerintem több fehérje kellene, 1 szelet csirkemell és 1 (?) tojás kevésnek tűnik. Nem baj, ha néha eszel a felsorolt "egészségtelen" ételekből, a lényeg a gyakoriság és a mennyiség. Tejtermékek közül a natúr savanyított tejtermékekkel szerintem nincs semmi gond.

2019. júl. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!