Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyire lehet hinni a mérleg...

Mennyire lehet hinni a mérleg által megállapított kalóriaszükségletnek?

Figyelt kérdés
Tudom, az a biztos, ha kitapasztalom a mennyiséget én magam. De a különböző kalkulátoroknak, vagy az elektródás személymérlegnek higgyek inkább?

2021. febr. 6. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:
A mérleg honnan tudná az aktivitásod? Akkor talán jobb a kalkulátor. De valóban a legjobb kitapasztalni.
2021. febr. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A hivatalos számítás: először ki kell számolni az ideális testtömeged. Méter feletti testmagasság centiben mérve x0,9 ha férfi vagy, x0,85 ha nő vagy. Ezt kell megszorozni 30-cal, ha viszonylag inaktív, ülő életmódot folytatsz, annyi kalória bevitele ajánlott. Ha sokat mozogsz, fizikai munkát végzel, sportolsz, akkor 35-40-nel kell szorozni. Ha fogyni szeretnél, akkor 25-tel esetleg 20-szal, de az alapanyagcsere szintje alá nem szabad menni. Természetesen ez is csak irányadó, mert az anyagcsere sebessége eléggé eltérő lehet. Támpontnak jó, ezen belül pedig legjobb ha kitapasztalod a pontos értéket. Amúgy sem kell, és nem is lehet minden nap pontosan ugyanannyi kalóriát bevinni.

Ha én annyit ennék, amennyit a mérlegem javasol, tuti elhíznék, de mérlegből is sok féle van. Tehát legjobb, ha magad számolod ki, és tapasztalod ki.

2021. febr. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!