Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Lehet hatásos a fogyókúra ha...

Lehet hatásos a fogyókúra ha nem sportolok mellette (legalábbis amig hideg van)?

Figyelt kérdés

Szóval tavaly nyáron elkezdtem fogyózni, 1600 kalória+ torna heti 5-ször. Őszig le is fogytam 6 kg-t. Aztán novemberbe abbahagytam egyéb okok miatt.

De még van rajtam kb 15 kg, szóval szeretnék még fogyni.

Viszont ebben a hidegben nincs semmi erőm/kedvem tornázni.

Én egy raktárban dolgozom. 2 srác van és én nőként. Nehéz fizikai munkát nem végzek, csak a kisebb csomagok csomagolásába segitek be, és én végzem a szamítógépes munkát. Szóval a napom 70%-ában ülő munkát végzek. Csak ami a nagy baj, hogy így télen nagyon hideg van a raktárban, 11-12 fokban ülök. Hiába van rajtam kabát, egész nap át vagyok fagyva, alig várom hogy hazaérjek és bebújjak a paplan alá. Tudom, ez nem kifogás, de egyszerűen az egész napos didergés után semmi kedvem tornázni otthon. Pláne hogy van egy kutyám, akivel napi 3-szor megyek sétálni.

Szerintetek ha mondjuk 1400 kalóriát eszek egy nap, úgy fogyni fogok? Ha majd kicsit melegebb lesz, mondjuk áprilisban, akkor tornázni is újra kezdenék.


2021. febr. 7. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
8%
Hogy mennyivel fogsz, ki kell kísérletezni. Nőknek általában 1200 kalóriát szoktak javasolni fogyáshoz, de ha te az átlagnál nagyobb termetű vagy (nem tudom, mert nem írtál semmi adatot), illetve többet mozogsz, akkor feljebb kell emelni a napi értéket. Ez nem annyira nehéz. Belövöd a megfelelő kalóriát, és fogyni fogsz. Ha viszont minőségi fogyást akarsz megvalósítani, azaz elsősorban zsírból akarsz fogyni, adott mennyiségű fehérjét kell fogyasztani, és dolgoztatni kell az izmokat. Ezek hiányában valószínűleg izomból is fogysz majd, ami nem kívánatos.
2021. febr. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Tök mindegy mert csúnyább lesz a tested mintha rajtad maradna a felesleg.(teletojt búvárruha test).
2021. febr. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Aha. Szóval 2 hónap alatt lefogyok annyit hogy teletoljt buvárruha testem lesz? Én meg azt hittem csak 3 max 4 kg-t tudok fogyni ennyi idő alatt.
2021. febr. 7. 14:05
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
Ha otthon nem a paplan alá bújnál, hanem legalább fél órát intenzíven sportolnál, akkor is felmelegednél, csak közben az egészségedért is tennél valamit, és nem csak a fogyás miatt, hanem az érrendszeredet is felturbóznád, az immunrendszered aktiválódna, az izmaid normál állapotba kerülnének és csak mellékesen a fogyás is normálisabb lenne, nem löttyedt börben csontváz tipus lennél, hanem normális alakú nö.
2021. febr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
93%
Nehogy 1200 kaloriat egyel! Ez egy kisebb gyerek kaloria szukseglete. En inkabb 1500-1600at mondanek. De vannak neten kalkulatorok ahol ezt szemelyre szabottan meg tudod nezni.
2021. febr. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!