Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Amikor egy kalkulátor kiírja...

Amikor egy kalkulátor kiírja hogy mennyi kalóriát fogyaszthatok egy nap, olyankor ha többet eszek annál de lesportolom az úgy jó?

Figyelt kérdés
Tehát ha mondjuk azt írja, hogy 1600 kalóriát vihetek be egy nap, de én 2000-et eszek viszont 400at elégetek sporttal, akkor az is jó vagy más mintha csak 1600 kalóriát ennék?

2021. febr. 10. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Persze, de a kalkulátor nem szentírás, ki kell tapasztalni.
2021. febr. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2021. febr. 10. 18:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mire írta a kalkulátor az 1600 kalóriát. Alapanyagcsere vagy napi ajánlott bevitel. Ha utóbbi, akkor már a kalkuláció előtt megadtad-e, hogy milyen a fizikai aktivitásod, mert ha igen, akkor már csak az azon felüli edzést lehet beleszámítani. Ezen kívül nem mindegy, hogy fogyás vagy súlytartás a cél....
2021. febr. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj még, hogy a sportolást sok program túlbecsüli. Tehát ha az jött ki, hogy 400 kcalnyit futottál, akkor inkább csak 200-300 kcalnyit egyél pluszban.
2021. febr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

És erre rájön még az is, hogy hiába figyeled a kalóriákat, általában azt is alábecsüli az ember, tehát az egyiket túlbecsülöd, a másikat alá, dupla csúszás.


Én inkább bele se számolom a sportolást (hacsak nem valami extrém dolgot csináltam, de akkor is csak egy részét) a keretbe, így teljesen nyugodt vagyok, nincs tévedés - más napokon úgyis kiegyenlítődik.

2021. febr. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!