Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit tegyek, ha éhes vagyok,...

Mit tegyek, ha éhes vagyok, de a kcal keretbe már nem fér bele több?

Figyelt kérdés

Próbálok változatosan étkezni, egy oldal segítségével számoltatom a kcalt és a makrókat. Most 1500 kcal van keretként beállítva, 3 napja csinálom, és eddig mindhárom nap alatt éhes voltam. Próbálom kibírni, hogy ne egyek, de majdnem, hogy folyton éhes vagyok. Sok zöldséget eszek, de az csak egy rövid ideig telít el.

Kipróbáltam, hogy a az eddigi reggelimet, ami többnyire kenyér+sajt+ felvágott volt, lecserélem zabkására. De a kalóriák alapján 100g zabpehelyből készült zabkásában jóval több a kcal (tejjel készítem, teszek bele pár szem meggyet) van, mint egy szelet kenyérben. A kenyér/szendviccsel kibírom délig, zabkásától egy óra múlva éhes voltam.


Adagokat tekintve eddig a mostanihoz képest dupláját, vagy tripláját ettem.


Mit tegyek? Úgy tudom, hogy az éhezés hosszútávon nem jó. Próbáljam megszokni, vagy tegyem feljebb a kcal keretet és próbáljam meg fokozatosan csökkenteni?

170 cm vagyok, 80 kg és lány.



2021. márc. 18. 16:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor szoktam rágcsálni alacsony kalóriatartalmú ételeket (pl. retek, uborka) és persze inni is kell.
2021. márc. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%

A 170 cm/80 kilóhoz az 1500 kcal rettentöen kevés, ez gyakorlatilag éhezés. Nem csoda, ha éhes vagy, másrészt éppen a kalóriaszámolásban az a lényeg, hogy azt ehetsz, amit akarsz (vagy amit megszoktál, föleg, ha az jobban belefér a keretedbe), szóval annak semmi értelme, hogy a reggelit kicseréld másra, ami ugyan több kcal, de jóvan hamarébb megéhezel utána.


Egyébként úgy fogyni, hogy éhesnek érzed magad, értelmetlen, mert egyrészt nem doákig fogod tartani, másrészt meg a szervezeted is maximális mértékben tartalékolni fog, azaz a fogyásod meg fog állni. Legalább 1700-1800 kcalra állj át és ne egyél "diétás" cuccokat, mert nem sokra mégy vele, csak ártasz magadnak.

2021. márc. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hát ha azt ennék, amit akarok, akkor délben kilőném a keretemet. Zabkását gondoltam kipróbálom, jókat írtak róla. Köszönöm a válaszokat, akkor egy kicsit magasabb keretet állítok be. De szívesen fogadok még tanácsokat.
2021. márc. 18. 17:12
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Miket ettél ma? Mi volt az ebéded, uzsonnád? Lehet rosszul állitottad össze.
2021. márc. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Az azt egyél, amit akarsz nem azonos azzal, hogy annyit egyél, amennyi beléd fér!!!


De tényleg jó lenne, ha leírnád, miket eszel egész nap, illetve hogy miket ettél régebben, úgy jobban lehetne segíteni.

2021. márc. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Hány éves vagy egyébként?
2021. márc. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én azt eszek amit akarok, csak ugye mérem mi fér még bele. Egy jó kardió is eléget 300kcal-át, plusz egy órát sétálok is mindennap, ezzel is többet lehet enni(nem muszáj). 1600kcal-ra vagyok beállítva, ha edzek, simán megeszek 1800-1900 körül is. Ebbe simán belefér néhanapján a süti, csoki, pizza, egyéb nassolnivaló. Az eredmény eddig -5kg. Nem jól csinálsz valamit, ha éhes vagy? 100g zabkása egy étkezésre??? Tudod mekkora adag az, mire megdagad? Én 30g-ot mikrózok 1dl tej-1dl víz kombinaciójával. Felforralom, édesítő, natúr kakaópor. Tiszta olyan, mint a tejbegríz.
2021. márc. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
1500 kalória tényleg nagyon kevés neked. Én jóval alacsonyabb és vékonyabb nőként fogyok ennyivel, edzős napokon pedig 1800-2000 a keretem.
2021. márc. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A zabkásádban több a szénhidrát is, mint a szokásos reggelidben, lehet, hogy ezért éhezel meg hamarabb utána. Én a helyedben maradnék reggeli gyanánt a sajt+sonka kombónál, kenyér helyett nyers zöldségekkel.

Ha éhes vagy ennyi kalóriával, vagy emeld a keretet, vagy változtass a makrókon. Nekem a szénhidrátok csökkentése és a fehérje emelése vált be, így kevesebb kalóriával sem vagyok éhes.

2021. márc. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Milyen kenyeret eszel? Ha teljes kiőrlésű, valódi barna kenyér vagy rozskenyér, akkor tovább maradsz jóllakott, mint a fehér kenyértől.

A zabkását 30-40 gramm zabpehelyből szokták csinálni, lehet vízzel is, nem csak tejjel.

Valószínűleg kevés neked az 1500 kcal, lehet, hogy 1700-1800 mellett is fogynál. Próbáld ki néhány hétig!

Ha nagyon éhes vagy a tervezett kereten felül, akkor segíthet pár szem mandula (max. 5-10 szem, mert magas a kalória tartalma, viszont jól enyhíti az éhséget), vagy 1-2 hamlet, abonett, ezeknek nagyon alacsony az energiatartalmuk.

2021. márc. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!