Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mit tegyek, ha éhes vagyok,...

Mit tegyek, ha éhes vagyok, de a kcal keretbe már nem fér bele több?

Figyelt kérdés

Próbálok változatosan étkezni, egy oldal segítségével számoltatom a kcalt és a makrókat. Most 1500 kcal van keretként beállítva, 3 napja csinálom, és eddig mindhárom nap alatt éhes voltam. Próbálom kibírni, hogy ne egyek, de majdnem, hogy folyton éhes vagyok. Sok zöldséget eszek, de az csak egy rövid ideig telít el.

Kipróbáltam, hogy a az eddigi reggelimet, ami többnyire kenyér+sajt+ felvágott volt, lecserélem zabkására. De a kalóriák alapján 100g zabpehelyből készült zabkásában jóval több a kcal (tejjel készítem, teszek bele pár szem meggyet) van, mint egy szelet kenyérben. A kenyér/szendviccsel kibírom délig, zabkásától egy óra múlva éhes voltam.


Adagokat tekintve eddig a mostanihoz képest dupláját, vagy tripláját ettem.


Mit tegyek? Úgy tudom, hogy az éhezés hosszútávon nem jó. Próbáljam megszokni, vagy tegyem feljebb a kcal keretet és próbáljam meg fokozatosan csökkenteni?

170 cm vagyok, 80 kg és lány.



2021. márc. 18. 16:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
+ igyál sok vizet!
2021. márc. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Lehet segítene ha a beállított keretet (én is javaslom az 1700-at) több részre osztanád. Pl 5 étkezés. Tizóraira/uzsonnára egy joghurt meg tea vagy gyümölcs, zöldség, 1-2 korpovit keksz, tejes kávé. Akkor nincs annyi üres evés nélküli időszak. Az ételeket pedig előre tervezd meg, készítsd össze és ne utána számolj, mert lehet felkelsz éhesen betolsz két szendvicset, amiből amúgy a másodikra már nincs is szükség csak a hirtelen éhség diktálja, aztán ott is vagy, hogy még messze az ebéd, már nem is ehetsz annyit...stb. Ha csak egy szendvics, egy adag zabkása van előkészítve az is jól fog lakatni, aztán ott van még a tízórai majd..stb.. A lényeg a tervezés, amit kezdhetsz már a bevásárlással. Azt nem tudod megenni, ami nincs. Szóval ne halmozz fel egészségtelen meg felesleges dolgokat. Ja és szedj kissebb adagokat ha hajlamos vagy túlenni. Néha az ember saját magát is meglepi, hogy mennyi étel is elég. Vendégségbe fele annyi köret, kisebb adag leves és még lehet egy kis desszert is belefér így. Míg a púpos tányér mellé már tuti nem.
2021. márc. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

1500 kcal az ahhoz elég, hogy életben tartsa magát a szervezeted, miközben te egész nap fekszel az ágyban.


Ne csodálkozz, hogy éhes vagy,m ikor lényegében éhezteted magad.

2021. márc. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!