Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Az jó ha így akarok fogyni?

Az jó ha így akarok fogyni?

Figyelt kérdés

Azzal a fogyási módszerrel próbálkozom, hogy kevesebb kalóriát viszek be a szervezetbe, ami egy napi szükségletem lenne.

Lehet ezzel fogyni? Meddig tart? (10-15kg-os fogyást szeretnék)



2021. ápr. 9. 17:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

"Lehet ezzel fogyni?" Csak ezzel lehet fogyni. Minden diéta így működik.

"Meddig tart?" Attól függ, hogy mennyire állítod be a fogyás ütemét. (Szénhidrát bevitellel jól szabályozható.) Heti 0,5-1 kg az, ami még elfogadható, ekkor még minimális az izomlebontás. Tehát úgy 10-30 hétig tartana.

2021. ápr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%

Én is ezt csinálom, nekem 15 kiló ment le év eleje óta, de nagyon sokról indultam.

Úgyis lesz aki azt mondja, hogy ez egészségtelen és nem így kell fogyni, ha hosszú távon is szép eredményeket szeretnél, úgyhogy nem is biztatnalak erre, csak megvalaszolom a kérdésedet:

Igen, lehet ezzel fogyni.

Hogy meddig, az az induló súlyodtól függ, nyilván ha túlsúlyos vagy akkor könnyebb abból fogyni.

2021. ápr. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

ahhoz, hogy zsírból 1 kilót fogyj, kb. 7000 kalóra mínuszt kell elérni. tehát 10-15 kg 70000-105000 kalória.

számold ki, hogy kb. mennyi a kalóriaszükségleted (ez mindig csak egy tipp, de azért jó kiindulási pont, majd útközben meglátod, hogy mennyire igaz), és célozz meg kb. 300-400 kalória deficitet naponta. (semmiképp ne menj 500 fölé, már az is a túl sok felé tendál, mert akkor több izmot vesztesz, nem bírod, éhezel stb.)

ebből az jön ki, hogy valahol 5 hónap és 1 év között lesz meg a várt eredmény. de ez persze gyorsabban vagy akár lassabban is történhet, amit sok tényező befolyásol.

2021. ápr. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#3 megnéztem mennyi a kalóriaszükségletem, és ahogy írod úgy csinálom. Amúgy sokat mozgok (kerti munka, sok biciklizés, ház körüli munkák)
2021. ápr. 9. 18:25
 5/14 anonim ***** válasza:
53%
Milyen kérdés ez? Máshogy nem lehet fogyni? Szerinted az jó, ha viszket a seggem és megvakarom?
2021. ápr. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem igazán
2021. ápr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Persze lehet, de ez sok mindentől függ. Minimum 3 hónap kell hozzá.

Próbálj meg egészséges étrendet követni.

2021. ápr. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
Szia. Én is most vagyok ezen a fogyásos cuccon. A Chloe Ting tornákat YouTube-on nagyon ajánlom. Én még csak pár napja csinálom, de belefértem abba a nadrágba, ami 1 éve nem jött rám. Ne egyél cukrot, vizet is sokat igyál. És bizonyított tény, ha reggelt tojást eszel, de úgy szalonna meg kolbász és kifli nélkül, többet fogysz, mint az az ember, aki nem eszik reggel tojást. És tésztákat, fehér kiflit, fehér kenyeret ne egyél, mert az is nagyon hizlal. Ha ezeket be tartod és naponta tornázol, garantáltan 5-6 hónap múlva az a 10-15 kg felesleg már nem lesz.
2021. ápr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"És bizonyított tény, ha reggelt tojást eszel, de úgy szalonna meg kolbász és kifli nélkül, többet fogysz, mint az az ember, aki nem eszik reggel tojást."

Erre valami forrást kérhetek? Csak mert elég nagy baromságnak hangzik. Mi lenne benne a logika?

2021. ápr. 25. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
#9 ezt valami angol oldalon olvastam. Healthline az oldal neve azt hiszem
2021. ápr. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!