Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha megeszek pl. egy tábla...

Ha megeszek pl. egy tábla (100g) csokit, akkor mennyit hízhatok? Általánosságban vagyok kíváncsi arra, hogy mivel mennyit tudok hízni (min/max)

Figyelt kérdés
2021. ápr. 24. 15:06
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
vagy esetleg úgy működik, hogy bármit eszem a kalóriaszükségletem felett, az pluszban fog feljönni?
2021. ápr. 24. 15:15
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Igen, úgy működik, hogy a kalóriaszükségleten felül mindentől hízol, alatta meg semmitől. Nyilván nagyon nem egészséges egy tábla csokit benyomni, és emiatt kevesebb rendes kaját enni, hogy kalórián belül legyél, ezért nem is ajánlatos.
2021. ápr. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%
Az attól függ, hogy a te anyagcseréd hogyan reagál rá. Nem mindenki hízik meg csak azért mert benyom napi 1 tábla csokit. Az emberek többsége nem is táplálkozik tudatosan, mégsem híznak el.
2021. ápr. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
és akkor a pluszban elfogyasztott étel tömegével számíthatok nagyobb súlyra (normál anyagcserével)? Azért írtam a 100g csokit, hogy abból hátha valaki tudja pontosan.
2021. ápr. 24. 17:22
 5/15 anonim ***** válasza:
92%

Nem úgy működik, hogy megeszel 100g csokit és 100 grammot hízol. 100 gramm csokiban kb. 500-600 kalória van. A rajtad lévő zsír 1 kilója kb. 7000 kalóriányi energiát tartalmaz. Ahhoz, hogy egy kilót hízzál, kb. 7000 felesleges kalóriának kell felgyülemlenie. Tehát huzamosabb ideig a napi felhasznált kalóriáidon felül kell enned ahhoz, hogy egyáltalán hízz a csokitól. Akik elhíztak, azok nagyon sokáig, következetesen a felhasznált kalóriamennyiségen felül ettek.

Tehát elviekben 10-11 tábla csokitól hízol 1 kilót, ha az mind a szükséges energiabeviteleden felül van.

2021. ápr. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
48%

Az elmélet szerint ha azzal számolunk, hogy napi 100g csoki kb + 500 kcal, akkor nagyjából 2 hét alatt hízhatsz 1 kilót elvileg. De ez amúgy nem igaz mindenkire.

A tesóm pl nagyon sok édességet csipszet eszik napi szinten. Az össz bevitele naponta ilyen 5000 kcal körül van ülőmunka, 0 edzés mellett és sose volt kövér, de még túlsúlyos sem. Ilyen szerencsés, gyors az anyagcseréje.

2021. ápr. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%
Én simán benyomok napi 3-4-5 ezer kalóriát, és évek óta tartom a súlyom. Oké, hogy 120 kg vagyok, de a logikátok szerint már vagy 500-nak kéne lennem.
2021. ápr. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%

7. Erről szólt az én válaszom is lényegében. Az egyéni anyagcsere a legfontosabb.

Nem az hogy ki hány kalóriával többet visz be mint amire elvileg szüksége van. ( Ezt amúgy is kiszámíthatatlan, napról napra változó) Csak a bevitt energiatöbblet miatt nem lesz valaki egyértelműen kövér. A szervezetünk ennél sokkal bonyolultabb mint egy kalória kalkulátor/ számológép.

De hát ez az elmélet...

2021. ápr. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
54%

6-7. ez semmilyen szinten nem mond ellent annak, amit leírtam (5-ös vagyok). " Ilyen szerencsés, gyors az anyagcseréje" - tehát azt a sok kalóriát, amit bevisz, mind elégeti, nem a szükségletén felül van az édesség.

" a logikátok szerint már vagy 500-nak kéne lennem"

ilyet senki nem mondott, ha te tartod a súlyod, akkor energiaegyensúlyban vagy, tehát neked sem azon felül van a 3-4-5 ezer kalória.


8. "Csak a bevitt energiatöbblet miatt nem lesz valaki egyértelműen kövér." De igen, ha huzamos ideig csinálja és nem ellensúlyozza mozgással, energia-kiadással. Persze, hogy napról napra változik, de megközelítőleg kiszámítható. A szervezet bonyolult, a folyamatok bonyolultak, de ha az energiaegyensúly a végén negatív, akkor fogy az illető, ha pedig pozitív, akkor hízik. Ez a része nagyon egyszerű.

2021. ápr. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
9. Olyan nincs, hogy valakinek ennyire sok, 5000 kcal a napi energia szükséglete vagy akár több is, mikor nem sportol semmit sem és ülő munkája van.
2021. ápr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!