Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha megeszek pl. egy tábla...

Ha megeszek pl. egy tábla (100g) csokit, akkor mennyit hízhatok? Általánosságban vagyok kíváncsi arra, hogy mivel mennyit tudok hízni (min/max)

Figyelt kérdés
2021. ápr. 24. 15:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10. nyilván (vagy valami kolosszusnak kellene lennie), de aki azt mondja, hogy 3-4-5ezer kalóriát visz be naponta, az egyáltalán nem figyeli, hogy valójában mennyi, szóval nagy különbségek lehetnek 1-1 nap között, és még az is lehet, hogy egyik sem éri el az 5000 kalóriát. de ebbe az előbb már nem akartam belemenni. mivel nem tudjuk, hogy mennyi pontosan (csak bemondásra kb., tehát nem tudjuk), egyetlen dolgok tudunk: ha valaki tartja a súlyát, akkor energiaegyensúlyban van, se többet, se kevesebbet nem eszik, mint amennyire szüksége van (hogy az mennyi, azt nem tudjuk)
2021. ápr. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Nem kolosszus. 180cm/63-65 kg közt mozog a súlya, nő, inkább vékony mint normális súlyú, kint vannak a bordái, csontos a térde, és nem bemondásra eszik ennyit, évekig együtt éltem vele, láttam nap mint nap, és poénból számolgattuk is egy ideig mert ő se értette miért nem hízik el annyi kajától amennyit megeszik napi szinten.

Mégis mivel éget el ennyi energiát?, mikor nem csinál kb semmit.

2021. ápr. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
32%
Ne kezdd már megint ezt. És akkor az a többlet energia vagy többlet zsír vagy többlet szénhidrát hová tűnik?
2021. ápr. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Látom nem érted, ezt kérdezem én is, mert a sokak által nagyra becsült kalóriaelmélet szerint nincs logikus magyarázat arra, hogy miért nem hízik el, ha valóban nagyon sokat eszik, biztosan sokkal többet mint a kalkulátorok szerinti energiaigénye, és nem sportol ami kompenzálná ezt. De mindegy akkor hagyjuk, láthatóan erre senki nem tud valódi választ aadni. Valószínű azért mert az elmélet és a gyakorlat teljesen más.
2021. ápr. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
54%

14.


11. vagyok, de úgy látom nem olvastad el a 11-es válaszomat, ott a (logikus) válasz, amit keresel. amíg az állításodat nem bizonyítod, addig ez egy anekdota, egy magánvélemény megbízhatatlan adatokra alapozva (ezen nem kell megsértődni, ha ezt egy orvos figyelné meg saját magán, az is csak anekdota lenn). ha mindezt tudod hitelesen bizonyítani, az megfelelő figyelmet gerjeszt ahhoz, hogy ilyen jellegű vizsgálatokat végezzenek rengeteg ember részvételével (amit megtettek eddig is, csak nem arra az eredményre jutottak, mint a te anekdotád).

2021. ápr. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!