Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tányleg élhető a kcal számolás...

Tányleg élhető a kcal számolás? Meddig lehet vinni?

Figyelt kérdés
Nagyon jó életmódom van, (nincs cukor,pékáru,fehérliszt,feldolgozott élelmiszer, vega vagyok, heti 5x edzek/mozgok aktívan). Ezzel az életmóddal kicsit emelkedett a súlyom, 3kg 1év alatt.Az érdekelne hogy hogyan vitelezhető ki a fogyás és megtartása, hogyha elkezdek kcal-t számolni, sok kérdésben olvastam az 1200-1400 kcal-t, (ami szerintem nagyon nagyon kevés) viszont nem tudok mindig mindent grammra lemérni, ciklustól is függ az étvágy és egy életen át nem lehet számolni. Nem hízza vissza az ember a súlyt ha már nem számol? Vagy más megoldás van jó életmód mellett a fogyásra? Előre köszi a válaszokat! (23/L)

2021. máj. 18. 17:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%

A számolás leginkább arra jó, hogy rátanulj a neked megfelelő adagméretekre. Ehhez elég egy-két hónap, és után mondjuk félévente egy hét.


Én csak úgy tudtam tartósan csinálni a számolást, hogy az egyetemi menzán ebédeltem, akik a honlapjukon megadják az ételeik tápanyagtartalmát. A reggelit, vacsorát nem nehéz számolni, főzésnél viszont macerás, mert ott sok az összetevő, utána az egész ételt leméred, arányosítasz stb., nekem az annyira nem ment. A hétvégi főzős napokat gyakran kihagytam, de így is működött.

2021. máj. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%

Az ember megtanulja hogy nagyjából mi mennyi és nem áll készenlétben a hóna alatt a kis mérlegével, tehát bármeddig folytatható.

Amúgy meg ahogy Monspart Sarolta mondta, bizonyos kor felett ki kell dobálni a nagytányérokat :)

2021. máj. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Komoly amit,kérdezel ?Tehát magyarul elmész valahová,vagy meghívnak és leülsz hozzák az ételt és fejben kiszámolod mennyi a kalória benne ?

Inkább,sajnállak mint éltetlek .

2021. máj. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

#3, szerintem nem jól képzeled el, hogy hogyan működik ez. Egy idő után már szemre tudja az ember a megfelelő adagméreteket. Nem úgy nézi, hogy akkor ez az ebéd kb. 800 kcal lesz, hanem hogy nagyjából ilyen adagot szoktam enni az adott típusú ételből. Ez fontos, sokan azért híznak el, mert túl nagy adagot tartanak normál adagnak.


Ha meg az elején van egy ilyen meghívás, azért nem kell elvinni föltétlen a mérleget, nem azon az egy alkalmon fog múlni. Legalábbis én nem járok gyakrabban vendégségbe, mint pár hetente.

2021. máj. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi a jófej válazokat, 3as, ezt nem kommentálnám... Volt egy ilyen érzésem hogy ez valahogy ránézésre megy majd és az adagokkal játszik az ember, egy csak még nem éltem át ilyet.
2021. máj. 18. 20:04
 6/13 anonim ***** válasza:
18%
Nem értitek ? Egy ember életét,elméjét nem tarthatja rabságban a kalória,ezer más életértelme van még .
2021. máj. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
#6, sajnos az elhízás okozta cukorbetegség nagyon is rabságban tarthat valakit, jobb ezt megelőzni. De ha te rabságnak éled meg, akkor ne próbálj kalóriaszámlálással fogyni, keress más módszert! Akinek ez a módszer kényelmes, az meg csinálja így.
2021. máj. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Emberfüggő. Van aki szereti a kalóriaszámolgatást van aki nem.

Nekem egyáltalán nem jött be, számomra élhetetlen volt. Kerestem más utat a fogyáshoz.

De ez egyéni dolog, lehet, hogy neked beválik.

2021. máj. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Valahol megértem aki azt mondja hogy rabságban tart. Az elmédbe beleég és fusztrálhat, beteges kapcsolatot építhet ki a táplálkozással ahelyett hogy az élet más tereire koncemtrálna az ember. Utolsó neked mi jött be? Érdekelne hogy milyen más utak vannak még
2021. máj. 18. 22:31
 10/13 anonim ***** válasza:

9. Én inkább csak arra figyelek, hogy alacsony legyen a szénhidrátbevitelem, többnyire szénhidrátszegény ételeket fogyasztok. Mellette több fehérje és több zsír, amennyi jólesik. Nekem ezt sokkal könnyebb betartani, mint a kalória korlátozást.

Szerintem mindenkinek az a jó út amit könnyebben, hosszútávon fenn tud tartani, és az adott életmóddal jobban érzi magát. Én több mint 2 éve élek így, és eszemben sincs abbahagyni.

2021. máj. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!