Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Tányleg élhető a kcal számolás...

Tányleg élhető a kcal számolás? Meddig lehet vinni?

Figyelt kérdés
Nagyon jó életmódom van, (nincs cukor,pékáru,fehérliszt,feldolgozott élelmiszer, vega vagyok, heti 5x edzek/mozgok aktívan). Ezzel az életmóddal kicsit emelkedett a súlyom, 3kg 1év alatt.Az érdekelne hogy hogyan vitelezhető ki a fogyás és megtartása, hogyha elkezdek kcal-t számolni, sok kérdésben olvastam az 1200-1400 kcal-t, (ami szerintem nagyon nagyon kevés) viszont nem tudok mindig mindent grammra lemérni, ciklustól is függ az étvágy és egy életen át nem lehet számolni. Nem hízza vissza az ember a súlyt ha már nem számol? Vagy más megoldás van jó életmód mellett a fogyásra? Előre köszi a válaszokat! (23/L)

2021. máj. 18. 17:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
18%

7-es egészséges emberekről,beszélek nem egy kényszerhelyzetről az hogy neked már van magas cukrod az a te bajod te már így fogsz élni !

De a többit hagyd élni !

2021. máj. 19. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
69%

Ki bántott téged? :D

Mi is a baj a kalória számolással és a mikro/makro követéssel? Gondolom tankolni is úgy tankolsz, hogy bármit beleöntesz a kocsidba, random leveszel egy töltőpisztolyt és nem nézed, hogy mennyi is ment a tankba. :D

Minden másra alkalmazza ezt az ember, csak arra nem, ami a legfontosabb lenne, a saját egészsége. Semmi erőfeszítésbe nem kerül, hogy kövesd ezeket a dolgokat, minimális önfegyelem.

2021. máj. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem csak úgy működik, ha becsülettel feljegyzek mindent. De ez csak az első pár napban volt teher, utána már nem. A munkahelyemen szoktak vele poénkodni, hogy ők már megették az ebéd felét, mire én elkezdtem a sajátomat, mert előtte még iktatom 😄 De engem ez nem zavar, én is röhögök rajta.

Boltban vett, csomagolt ételekkel egyszerű, mert csak lecsippantom a vonalkódot, a kalóriabázisban általában benne van. Mérni az olyat szoktam, mint mondjuk a zöldségek a szendvicshez, mert nekem az semmit nem mond, hogy "közepes méretű", meg "egy adag" retek/paradicsom/paprika.

Amit én magam főzök, azt beviszem az adatbázisba, és igen, az utána, ha kész, le kell mérni egyben. De utána már megvan az az étel, és ha két hét múlva újra azt főzöm, akkor már elég csak azt lemérni, amit megeszek. Nekem ebben csak az volt nehéz, hogy ne variáljak állandóan, és tényleg nagyjából ugyanúgy főzzem az adott ételt, ne adjak hozzá, vagy vegyek ki belőle dolgokat, mert akkor újra kell számolni az egészet.


Ha nincs mód mérni, mert mondjuk éttermi kaja, vagy vendegsegben eszem valamit, ott tényleg arra kell hagyatkoznom, hogy megsaccolom, mennyi lehet súlyra, vagy elfogadom azt, amit az app adagnak számol. Nyilván így nem teljesen pontos, de talán ennyi belefér. Pl néha szoktam kebabot rendelni (kisvárosban lakom, itt sajnos nem sok lehetőség van ebédet rendelni, még ez a legjobb opció), ilyenkor elhiszem azt az adatot, amit az app egy kebabra számol.


Tudom, kicsit macerás, ahogy én csinálom, de nekem így működik, és annyira nem vészes, már olyan gyorsan csinálom, hogy alig vesz igénybe plusz időt. Havi egyszer szoktam tartani egy "mindent szabad szombatot", amikor nem mérek semmit, csak eszem, ami pont jól esik, nekem ez a havi egy nap pont elég ahhoz, hogy ne sokalljak be a méregetéstől.

2021. máj. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!