Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Napi 1600 kalóriányi ételt...

Napi 1600 kalóriányi ételt eszem. Miért nem fogyok?

Figyelt kérdés

3 hete kezdtem a kalóriadeficit szerinti étkezést. Az első héten fogytam 2 kilót, viszont a mai mérlegelésen + fél kilót mutatott a mérleg. Már a sírás folytogat. 2 éve szültem, azóta próbálok lefogyni, eddig úgy éreztem, hogy ez végre tényleg működik, de most nagyon kétségbe estem.

Ez normális? Belefér? Vagy valamit nagyon elcseszek?



2021. júl. 6. 14:43
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ez lemaradt: 173 cm vagyok és jelenleg 94.5 kg.
2021. júl. 6. 14:58
 2/12 anonim válasza:
72%
Sportolsz? Az sem mindegy, hogy az az 1600 kalória miből épül fel.
2021. júl. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindennap sétálj 1 1/2 órát.
2021. júl. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%
Nekem 1000-1200-t kellett ennem, hogy fogyjak...ugyanilyen magas vagyok.Mellette persze edzettem is két naponta.
2021. júl. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is 173 vagyok, és 88 kg. Nem szültem, csak sokat ettem, keveset mozogtam.

Szombaton kezdtem odafigyelni, mit fogyasztok, mennyit mozgok. Nagyon lassan megy, és nagyon nehéz minden

Ha gondolod, írj, és megbeszélhetjük, ki hogy mennyit. Ez erőt is adhat a folytatáshoz :)

2021. júl. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
18%
1600 kcl mellett sportolsz? Mert ha nem akkor ez rengeteg étel.
2021. júl. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%

Vidd lejjebb egy kicsit, mondjuk 1500-ra. Mellette sportolj, és figyelj a mikrotápanyagokra. Ne vigyél be napi 200g zsírt, vagy 300 szénhidrátot. Igyekezz arra törekedni, hogy ezekből a lehető legkevesebb legyen. Ellenben a fehérje, az fontos.


+ ajánlom az Intenset startprogramját. Rómeó (aki csinálja ezt az egészet) egy jól osszeszedett torna mellett 5 napos diétát is küld, ezzel 5 nap alatt 2 kg lement

2021. júl. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
68%
Ezzel a magassággal és jelenlegi súllyal az alapanyagcseréd (vannak kalkulátorok online) 1,735kcal/nap. Ez azt jelenti, hogy ennyi kalória bevitelére lenne szükséged ahhoz, hogy a jelenlegi súlyod tartsd, ha egész nap nem csinálnál semmit, csak fetrengenél. Nagyobb deficitre van szükséged (egyél kevesebbet és/vagy sportolj többet), mert jelen helyzetben napi egy kósza túró rudi is kibillent a fogyásból.
2021. júl. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
3 hét semmi, ennyi idő alatt nem lehet megmondani, hogy elég-e ekkora kalóriadeficit (mert szinte biztos, hogy abban vagy, aki csak az alapanyagcserét számolja, arra ne hallgass, ő maga is leírta, hogy ez ahhoz elég, hogy feküdj az ágyban, de nyilván nem ezt csinálod egész nap - a kalóriaszükséglet a napi teljes aktivitásodtól függ, amibe az is beletartozik, hogy pl. elmosogatsz). Ne vidd le túlságosan és hirtelen se a kalóriákat egészen addig, amíg be nem bizonyosodik, hogy nem vagy deficitben. Ehhez persze tartanod kell az eddig beállítottat és azt ne lépd túl, ha egy hónap múlva sem lesz változás (úgy hogy tényleg tartottad magad ehhez), akkor gondold át megint és csökkentheted egy kevéssel.
2021. júl. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Természetesen nem fekszem egész nap, van egy 2 éves örökmozgóm. Legalább 1 órát sétálunk minden nap, illetve, vele a bevásárlás extrémsportnak is megfelel 😅 valamint, ha időm engedi, akkor pilatesezni is szoktam (heti 2-3 alkalom).

De tény, hogy az elmúlt hétben jóval kevesebbet mozdultunk ki

2021. júl. 6. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!