Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A sima ugrálás mennyire hatásos?

A sima ugrálás mennyire hatásos?

Figyelt kérdés
Az ugráló köteles fogyásról sokat hallottam, de mi lenne ha csak simán helyben ugrálnék kötél nélkül? Naponta 2-3 órát (nem egyszerre) hatásos lehet? Mennyi kalóriát égetnék el vele? Esetleg - ha hatásos - mennyit ugráljak egy nap? (óra, perc?)

#kalória #kalóriaégetés #ugralas #ugralokotelnelkul
2021. aug. 2. 19:09
 1/7 anonim válasza:
100%
Hello,hát elégnagy butaságnak tartom ha helyben ugrálnál egy helyben 3 órát inkább nem mozgatsz meg sok izmodat leginkább csak a lábadat inkább menj el futni vagy biciklizni hasznosabb lenne
2021. aug. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A sima ugrálás is nyilván érne valamit, mert végül is ha pont úgy ugrálsz, mint az ugrálókötélnél, akkor az eredmény ugyanaz. Mondjuk szerintem ugrálókötél nélkül unalmasabb. Illetve most az, hogy mennyit égetsz el vele... jó kérdés. Neten rákerestem, az egyik kalkulátorban ha 170 centis, 90 kilós nővel számolunk, akkor 1 óra alatt 117 kalóriát. Máshol meg azt írja, hogy ha 90 kilós vagy, és percenként 100-at ugrálsz, akkor 1064 kalóriát égetsz egy óra alatt. :D Kalóriabázis szerint 1 óra ugrálókötelezés 852 kalória. De most érted, ez nagyon attól függ, hogy milyen tempóban, meg minden. Pontosan nem lehet tudni, hogy még is mennyit. De nyilván hatásos, jól lehet vele kalóriát égetni, de szerintem napi 2-3 órát felesleges ugrálókötelezni, nem is bírnád.


Szerintem ugrálókötelezz napi fél-1 órát, és az úgy rendben van. Vagy pedig csinálj egy kihívást. Vagyis pl. tegyük fel, 1000 ugrálás, és akkor minden egyes nap méred, hogy 1000 ugrálást mennyi idő alatt tudsz megcsinálni. És egyre jobb és jobb leszel.. esetleg közben lehet növelni. Viszont na, szerintem szimplán több órát ugrálni elég unalmas.


De igen, figyelj az étrendedre, mellé ugrálj ha akarsz, és az úgy jó lesz.

2021. aug. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha eddig nem csináltad, akkor 10-15 perc ugrókötelezés se fog menni egyhuzamban, max 1-2 perc, aztán pihenő és így részletekben. Ugrálás dettó, de azt még meg is fogod unni, csigalassan telnek majd a percek. Ha tényleg bírnál órákat, akkor viszont tényleg többezer kalóriát égetnél, de ugye ez csak elméleti eredmény így.
2021. aug. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Valamennyit használ, de fennáll a veszélye hogy hanar rá fogsz unni, néha vezess be valami más sportot is
2021. aug. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4, mellette futok, és napi 10k lepest megteszek seta formajaban (gyors/normal tempoban) es ujra beszeretnem vezetni a trambulinozast (napi 1-2 orat) az eletembe!:)
2021. aug. 2. 22:49
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Akkor így okés :)
2021. aug. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
84%

Uh, én néha csinálom, mikor ilyen idő van, hogy zuhog, és dögunalom.


De sokszor három perc után inkább keresek valami egyszerűbb hiphop vagy hasonló edzést, ami ugyanúgy átmozgat és érdekes :)

2021. aug. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!