Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Fogyás és izmosodás egyszerre?...

Fogyás és izmosodás egyszerre? Vagy előbb fogyjak le, és majd utána eddzek?

Figyelt kérdés

Jelenleg kalóriadeficittel fogyok, mozgás nélkül. Még kb. 8-10 kg zsír van rajtam. Ezt folytatva tudok izmot is építeni, ha edzek mellé valamit? Vagy menjen le a zsír, és utána, súlytartásnak megfelelő kalória mellett eddzek majd?


21F



2021. aug. 12. 21:33
 1/8 A kérdező kommentje:
83 kg 180 cm
2021. aug. 12. 21:34
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Valamennyire lehetséges, főleg kezdőként, de nyilván lassabb és kevésbé hatékony. Semmiképp se felesleges kalóriadeficitben is edzeni, nem kell vele várni.
2021. aug. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Előbb az izmosodást (tömegnövelés) szokták javasolni. Utána jönne a szálkásítás.


De ha eddig pl semmit nem edzettél, akkor egy szabályos fogyós edzés+étrend mellett is fogsz izmot felszedni. Ha a jövő nyárra gondolnál egy beach bodyt, akkor tömegnövelőznék most. És tavasztól szálkásítanék.

2021. aug. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Előbb az izmosodást (tömegnövelés) szokták javasolni."


Nem lehet azt mondani, hogy "szokták", mert ez a testzsír-százaléktól függ. De 8-10 kiló zsírral (pláne kalóriadeficitben) nyugodtan el lehet kezdeni edzeni, és valóban akár tömegnövelni is, csak elképzelhető, hogy ez utóbbi túlzsírosodásba torkollik, ha nem megfelelő a program. Szóval én inkább a deficit melletti edzést ajánlanám egyelőre, de ha van lehetőség egy edzőtől tanácsot kérni, az a legjobb.

2021. aug. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha teljesen kezdő vagy, akkor van az 15-18kg felesleg is, nem hinném, hogy a 8kg zsír alatt így nézel ki:

[link]


Ha pedig nem így nézel ki, akkor bizony a 8 kilón túl is lesz még mit leadni.


Szerintem próbáld ledobni a felesleg nagyrészét. Nem baj ha nem leszel szálkás, elég ha már nem érzed kövérnek magad. Jobb közérzet, cardio is jobban fog menni és az izomnövekedést is jobban látod majd magadon.


Egyetértek az előző hozzászólásokkal, már elkezdheted most is az edzést, nem kell fogyásra várni.

2021. aug. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Az edzés egyébként is ajánlott fogyás közben, anélkül ugyanis több az izomveszteség is, mint mellette deficitben.
2021. aug. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sikerült. Nagy odafigyeléssel mind edzés, mind táplálkozás terén, és maga a fogyás nyilván lassabb, mintha nagyobb kalóriadeficittel és sok cardioval operálsz, viszont sokkal esztétikusabb és látványosabb az erősítő edzésen alapuló testkompozícióváltoztatás :D

Először úgy kezdtem, hogy heti 3-4 súlyos edzés, mellette 1-2 cardio. Alacsonyabb CH bevitel (60-100g) és kb 2.5-3g/ttkg fehérje. Kalóriaszámolást maximálisan tartottam. Mivel nekem az izomépülés fontosabb volt, mint a fogyás, szép lassan emeltem az intenzitáson, ezzel párhuzamosan éreztem, hogy meg kell emelnem a kalóriabevitelemet. Nagyon látvànyosan izmosodtam, sokkal gyorsabb az anyagcserém (most már a napi 2400-2500 kcal szükségletem mellett 1900 kcal között viszek be, 120-140g a CH, 140-160g a fehérje). Cardiot moat nem csinálok, viszont edzések után heti kb. 3x 20-30 perc aerob megy. Kilóra nem tudom, mennyit fogytam, nem is érdekel egyelőre, viszont már két ruhaméret lement úgy, hogy közben nagyon sokat formásodtam.

Ezzel annyi a gond, hogy ha nagyon-nagyon elsődleges a fogyás, lehet frusztrálni fog, hogy -főleg az elején - csigalassan megy. Nekem ez azért volt könnyű, mert maga az edzés okoz olyan jó érzést, hogy imádom csinálni, meg imádom, hogy nő az állóképességem és az erőm, mellette persze (de harmadlagosan) jó dolog látni, hogy kevesebb a hájam.

Szerintem ez így a legtutibb módszer ever, de jó 1-2 hónapig nagyon látványos eredményt nem fogsz elérni.

29/N, jelenleg 165/61

2021. aug. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet úgy enni, ami fogyasztó és izmot is növel. Szerintem fogyni és izmosodni is lehet egyszerre.

Minden reggel kocogsz, akkor az fogyaszt, majd kétnaponta edzel, mindig más testrészre, az izmosít. Szerintem így lehetséges.

Ha pontosabb tanácsokat, étrendet szeretnél, akkor szerintem is beszélj egy személyi edzővel.

2021. aug. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!