Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha házilag készítek chipset,...

Ha házilag készítek chipset, az kevesebb kalória?

Figyelt kérdés
A házilag alatt azt értem, hogy karikákra felszeletelek burgonyát és egy kis olajban ropogósra kisütöm. Ez gondolom kevesebb kalóriát tartalmaz mint pl egy Chio chips vagy egy kis zacskó Cheetos, de a kérdésem az lenne, hogy mennyivel?

2021. aug. 31. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Már miért tartalmazna kevesebb kalóriát?
2021. aug. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
Egeszsegesebb lesz, mert semmi izfokozo, stb nem lesz benne, de az elsonek igaza van, hiaba pontozzatok le. Kaloriaban nem hiszem, hogy kevesebb, hiszen olajban sul az is, ez is.
2021. aug. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért akar valaki bő olajban sütni, ha aggódik a kalóriatartalma miatt...?
2021. szept. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

3 sehol nem írtam bő olajat, pont hogy a lehető legkevesebbe sütöm, légyszi legközelebb olvasd el figyelmesebben:)

2021. szept. 1. 19:59
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy mennyibe dobod bele: fél literbe, vagy 5 literbe, vagy "épp csak" a serpenyő aljába teszel egy centit, az bő olaj. Csak kevesebben jobban összetapadnak, serpenyőben pedig több PAH képződik. Ha valóban kevés olajjal sütnéd, akkor sütőbe tennéd, és csak egy kis olivaolaj permettel szórnád meg. Na, az kevés olaj. Szóval köszönöm, figyelmesen olvastam.

3-as voltam.

2021. szept. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg úgy, hogy megfújod olivaolajjal a krumplit(vagy ha nincs ilyened akkor egy tálba keverd össze a krumplit kevés olajjal) és sütőpapíron megsütöd a sütőben. Félidőben fordítsd meg. így pontosan tudni fogod, hogy mennyi a kalóriatartalma.
2021. szept. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Látom az emberek zöme még mindig csak az olajban sütést ismerik chips készítésben.


Alapon maga a krumpli egy kalóriadús növény.


A különböző diétáknál se véletlen van lecserélve a krumplis köretek másra.


Házi chips előnye: mesterséges adalékanyagok ki vannak hagyva.

dec. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Alapjáraton a főtt krumpliban sokkal kevesebb kalória van, mint a főtt rizsben.
dec. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!