Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Sülycsökkentéshez fehérjeport...

Sülycsökkentéshez fehérjeport inni vacsorára?

Figyelt kérdés
Kezd belassulni a fogyásom így szeretném jobban elősegíteni a dolgot. Heti 3 súlyzós edzés és 5x45 perc kardió van egy héten. Szerintetek ha vacsira fehérjét iszom de reggel edzem lenne e értelme? A kalóriába bele férne, este pedig amugy sem szoktam nagyon éhes lenni :)

2021. okt. 27. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek ha vacsira fehérjét iszom de reggel edzem lenne e értelme?"

Ezt nem feltétlen értem, hogy mi köze az egyiknek a másikhoz.


Fontos, hogy ez egy táplálékkiegészítő és nem helyettesíthet 1 teljes étkezést(legalábbis nem kellene). Ha már ez megfordult a fejedben, hogy csak azért elhagysz 1 étkezést és helyette beviszel mondjuk ~110 kalóriát (kb ennyi 1 adag fehérjepor) akkor valami nincs rendben.


Csökkentsd az adagodat a többi étkezésnél és meg van oldva. Később majd az lesz, hogy kihagysz 3 étkezést csak mert a fehérjeporban kevesebb a kalória? :D

2021. okt. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
0%
en csinaltam ezt, hogy estere csak feherje port ittam, es szerintem ennel jobb nincs. Szerintem ha kitartasz melette lefogynal, en is lementem igy 68kg ra ,,,80rol
2021. okt. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ha egy szedvicset eszek is annyi kalória majdnem mint a feherje... csak reggel edzem es este innam... nem ertem hogy jon ehhez hogy az kevesebb kaloria?



kedves 2es. nekem volt egy idobe de olyankor este edzettem es utana feherje es alvas ... de igy meg nem

2021. okt. 27. 10:37
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát úgy, hogy konkrétan te írtad, hogy elősegíteni szeretnéd a fogyást azzal, hogy vacsorára fehérjét iszol. Hogy kell ezt értelmezni, ha nem úgy, hogy kevesebb kalóriát szeretnél bevinni? :D


Vagy úgy gondoltad, hogyha fehérjeport iszol este, akkor jobban fogsz tőle fogyni? Nyilván igen, ha helyette kihagysz egy étkezést.


"ha egy szedvicset eszek is annyi kalória majdnem mint a feherje"

Egy átlag szendvicsben (vaj,sonka,sajt,zöldségek vagy akár sajt nélkül is) sosem lesz 110 kalória, hacsak nem valami miniatűr szendvicset eszel. :D


Kb. hatodjára olvasom el a kérdést, és még mindig az tűnik logikusnak, hogy azért szeretnél fehérjét inni vacsorára, hogy kiválts egy étkezést ezzel. De most már tényleg érdekel, hogy mire gondolsz, ha nem erre.

2021. okt. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

nem eszem sokat vacsira es nekem a kenyér,sonka es uborka a szedvics es nem 70 grammos kenyerbol...


a kerdest ugy kell ertelmezni hogy a vacsoraval dobom meg a feherje adagomat tehat edzes utan amikor ittam akkor helyette eszek madt es estere tolom le a feherjet

2021. okt. 27. 13:30
 6/8 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben csinálhatod így is.


Nem muszáj rögtön edzés után egyből fehérjét inni, ezt már több tudomány is alátámasztotta. (persze ez másabb, ha versenyszinten csinálod, de feltételezem nem versenyző szeretnél lenni)


Az már lényegesebb, hogy a nap végén meglegyen az elegendő fehérjebevitel.

2021. okt. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Pontosan hogyan segítené a fehérjepor a fogyásodat szerinted?
2021. okt. 31. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem lefekvés előtt nem butaság fehérjével zárni (kazeinnal mondjuk, ezt nem feltétlenül kell porból, zsírszegény túró is jó, már ha szereted), de ne ez legyen az egyetlen étkezésed az ebéd után. Akkor legyen egy kiadós uzsid 5-6 körül (feltételezve, hogy kb 1kor ebédelsz, 10-12 körül mesz aludni).
2021. nov. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!