Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 100 gramm kukorica kb hány...

Pingin kérdése:

100 gramm kukorica kb hány gramm lesz kipattogatva?

Figyelt kérdés

2022. jan. 6. 21:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
87%

“ nem javítottál a helyzeteden, ugyanis 1 kg ruha nedvesen nehezebb, mint 1 kg vas bárhogyan.”


Nem definiáltad, hogy nedvesen 1 kiló, vagy szárazon. Én úgy értelmeztem, hogy nedvesen 1 kiló.

Ez van, amikor valaki azt sem tudja precízen megfogalmazni, amit akar. Öngól 😜

2022. jan. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
77%

Sőt, ha nagyon bele akarunk menni a részletekbe, abba is bele lehet kötni, ha azt mondod, mennyi szárazon 1 kiló ruha súlya, ha nedves lesz?

A ruha súlya továbbra is 1 kiló. Az összsúlyhoz pedig hozzáadódik a víz súlya.


Hány megoldást szeretnél hallani? :)

2022. jan. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
63%
Érdekes kérdés, este ha csinálok lehet megnézem. :D HA csinálok.
2022. jan. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
100%

#13 vagyok: hát gyerekek, a tudomány erre azt mondja, hogy a teszt érvénytelen és inkonklúzív. 58g kukoricával kezdtem, 68g lett kipattogtatva, ami +17,3%.

Na most, a második mérés után esett le, hogy a kukoricát nem natúron pattogtatjuk ki normál esetben, hanem egy picike olajon, nyilván ez is hozzájárul a tömeg emelkedéséhez. DE! A dolog érdekessége, hogy szerény véleményem szerint ez önmagában nem magyarázza ezt a mértékű emelkedést, ugyanis az olaj egy mondhatni jelentős része az edényben marad, illetve maga a kukorica is veszít apró darabokat önmagából, elsősorban a külső barna héját. Ezeket figyelembe véve nekem kissé gyanús, hogy az olaj önmagában nem magyarázza a 17,3%-os emelkedést és szerintem valami más is közrejátszik. Persze logikával kissé szembe megy az elképzelés, hogy a kukorica tömeget NYER a pattogtatás során.


Egy biztos: veszíteni szinte biztosan nem veszít hétköznapi értelemben, a benne lévő víztartalom milligram nagyságrendű maximum, teljesen elhanyagolható.

2022. jan. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
63%
14 ez érdekes. Mivel mérted?
2022. jan. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
76%
#15 Sima konyhai mérleggel. 1-2 grammot persze tévedhet, bár pont most lett benne elem cserélve Karácsony után, szóval alapvetően pontos.
2022. jan. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!