Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Valaki segítene kiszámolni...

Valaki segítene kiszámolni mennyi kalóriát ehetek naponta hogy fogyjak?

Figyelt kérdés
35eves nő vagyok 98kilo 167cm . Átlagos életmódot folytatok 3 gyerekkel. Szeretnék fogyni az első cél 80kilo. Nem tudok és nem is szeretnék külön fozogetni magamnak ...tehát amit a család eszik én is azt akarom enni nyilván amit lehet elhagyva. Így le lehet fogyni ha betartom a kalória értékeket? Pld ha csirkepörkölt nokedlivel az ebéd és én abbol eszek a megengedett mennyiséget akkor is mehet vagy az ilyen ételeket felejtsem el?
2022. jan. 8. 07:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Kalóriabázis vagy hasonló applikáció megoldja ezt helyetted,csak meg kell adni az adataidat.
2022. jan. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ami lemaradt..ha méregeted és rögzíted az étkezést,akkor fogod látni,hogy szinte bármit ehetsz,csak mértékkel.
2022. jan. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Elsőként a bmrod kell kiszámolni. Ez a basal metabolic rate vagy alap alapanyagcsere. Ehhez itt talál segítséget: [link]

A BMR az az energiamennyiség, amire a testünknek egy nap minimum szüksége van. Akkor is, ha mind a 24 órát végigalusszuk. Tehát ez az energia működteti a szívet, a légzést és minden más funkciót a testünkön. Ennél kevesebbet sosem, még diéta alatt sem szabad enni (saját példámból tudom, egyszer 2 hónapig ennél kevesebbet ettem, mikor még nem néztem utána a dolgoknak. Izomgörcseim, végtag zsibbadásaim és kétszer ájulás lett a vége. Többtíz orvost végigjártam, mire kiderült, hogy a túl kevés kalóriabevitel okozza).

Az az energiamennyiség, amin súlyt tartunk, ebből számolható ki. A fenti linken látszik, hogy alacsony fizikai aktivitás esetén ezt 1,4-del kell megszorozni. ez heti 2 db, egy órás edzésnek felel meg. ülő életmód esetén ez 1,2. Az így kapott érték az az energiamennyiség, amennyivel nem változik a testtömegünk. Tehát ha ennél kevesebbet viszünk be, akkor fogunk fogyni. Így az egészséges fogyáshoz a BMr és az előbbi napi szükséglet közötti számot vigyünk be.


Ha növelni akarjuk a keretünket, azt sporttal tudjuk (fontos, hogy a kalkulátorok és okosórák 10-15 százalékkal mindig felülbecsülik az elégetett kalóriát). Kb. akkor adunk le egy kiló zsírt, ha összejön a 7000 kalória deficit (de ez függ pl hormonoktól, egyéb betegségektől is). Akin 30-40 kg többlet is van, annak ezeket a számolásokat érdemes úgy végeznie, mintha 20 kilóval kevesebb lenne, ugyanis a kalkulátorok csupa izom emberekre vannak beállítva és amíg az izom fenntartásához rengeteg energia kell, a zsíréhoz alig.


Neked a bmr 1688. mivel elég nagy sy van rajtad és ezek a képletek úgy számolnak hogy a teljes tomeg csont, izom és vígmz, ezért kis módosításra szorul. ugyanis a zsír fenbtartására sokkal kevesebb energia kell, mint az izoméra. szóval neked 1600-1650 közé tehető a bmr-od. Sport nélkül a súlytartásod 1920-2000 kcal. Tehát 1600 és 1900 kozott fogdz egészségesen fogyni. A helyedben 1700ra lőném be amíg sz első 5 kilo le nem megy, utána ujra kell szamolni. Kisebb testnek kevesebb energia kell. Azért jó a kozeput mert jollakik az ember es kozben viszonylag dinamikusan fogy, nok eseteben a ket het per egy kiló kb az egeszseges. Nagyobb deficit mar bmr alatt lenne.


A fogyás maga csak a kalóriadeficit, az étleke az egészsége srészét adják. Lehet enni nokedlit is. Amivel viszint számolj hogy ha nem figyelsz hogy minimális olajjal, sovány összetevőkből, változatosan főzz, akkor nehezebb is lesz tartani a dietat. Pl a cisrkwporkolt egy eleg egeszseges kaja ha kax pár gramm olajon csinalja az embr. Viszont a nokdelinek eleg magas a kaloriatartalma, megehetsz kb 15 dskat amitol nem fogsz terfogatra jollakni. Mivel feher lisztes es keves benne a rost, gyirsan felszivosik es kb 2 ora alatt ehes lennsl. Amig egy bulgur vagy tk teszta mellett akar 4 orara is eltelitodsz ugyanabbol a kaloriamennyisegbol. Viszont tokre ertheto ha nem tudsz es akarsz duplan fozni. Szoval igen, eheted azokat az eteleket ha ugye mjjdent kimersz es figyelsz nagyon a mennyisegre, akkor is fogyni fogsz

2022. jan. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Hát ha te csirkepörkölt nokedliből eszed a megengedett mennyiséget, vacsorára már le fogsz fordulni a lábadról olyan éhes leszel, és hamar feladod. Így max 1-2 hétig lehet kitartani, de szenvedés lesz az egész
2022. jan. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem főzöl az egész családnak a diétádba beilleszthető dolgokat? Akkor nem kell kétfelé főznöd és te is normális adagokat tudsz enni.
2022. jan. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A válaszokat... Próbálok persze úgy főzni hogy azért diétás is legyen... De arra voltam kíváncsi hogy ha heti 2szer mondjuk bejön valami ami nem kifejezetten diétás akkor abból ehetek e ... Ma pld kelkáposzta főzelék lesz az ebéd debreceni párossal. És van még borsó leves . Reggelire ettem egy zsemlét 2szelwt sonkával paradicsommal és egy tejes kávét .. vacsorára gondoltam egy pirítost főtt tojást és valami felvágottat.
2022. jan. 8. 12:18
 7/11 anonim ***** válasza:

[link]


A hármas jól beszél. Igazából a fogyás a kalória deficitről szól, de a gyors és lassan felszívódású szénhidrátok közti különbség is számottevő, továbbá a megfelelő fehérjebevitel stb. Ajánlom hogy főzz magadnak külön KÖRETET, amennyiben lehetőséged van rá, mert javarészt az hizlal. (basmati rizs, jázminrizs, bulgur, kuszkusz, édes burgonya, sima burgonya mértékkel, nem olajban sütve). Továbbá jó a tabata edzés is, a kocogást, futást nem ajánlom mert ilyenkor hozzá kell szoktatni a testet a rendszeres mozgáshoz először. Jó kis videók vannak YouTube-on.

Remélem tudtam segíteni. :)

2022. jan. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugye azt tudod, hogy a zöldborsóleves teljesen diéta kompatibilis, ha a tésztát kihagyod belőle, és a főzelékek is, ha nem ipari mennyiségű rántással készül, hanem habarva, vagy önmagával sűrítve.
2022. jan. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ui. Azért ajánlom a tabatát mert azt a gyerkőcök mellett is lehet csinálni, csak egy helyben kell mozogni.
2022. jan. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, ez rengeteg fölösleges szénhidrát, és jól se fogsz huzamosabb időre lakni.


Reggelire egyél inkább rántottát kevés olajon, tükörtojást, főtt tojást, zöldséggel, fél szelet tk kenyérrel. Ha megeszel két tojást egy halom zöldséggel, tovább tart a jóllakottság érzése, nem lesz szenvedés a napod.


Ajánlom neked a kifőztük.hu 160gr ch diétás receptjeit. Mióta onnan főzök 15 kilót fogytam, 3 és fél hónap alatt, nem éhezem, jól vagyok

2022. jan. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!