Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan lehet kiszámolni, hogy...

Hogyan lehet kiszámolni, hogy egy X kg-os embernek hány gramm fehérjére van szüksége naponta?

Figyelt kérdés
2018. márc. 18. 21:03
 1/4 anonim ***** válasza:
A testsúlyodat megszorzod 1,5-el (max 2-vel de az felesleges szerintem) és annyi gramm. Ha pl 80 kg vagy, akkor 120 gramm fehérje, de max 160...viszont gondolom van rajtad némi zsír, úgyhogy számolás előtt sajccold meg és nyugodtan vond le a sulyodból, mert az izomnak kell a fehérje, nem a zsírnak. Tehát ha 80 kg vagy de kb 10 kg zsír van rajtad akkor 70 kg-t szorozd 1,5-el. És étkezéskor számít minden fehérje, a hús, és a növényi valamint a tojás, meg minden más is.
2018. márc. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ :)
2018. márc. 18. 21:11
 3/4 anonim ***** válasza:
#1 az 1,5 az a szám, amit már a zsíros tömegre lehet számolni.
2018. márc. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A zsírmentesre számolt 1,5 se rossz már, én 1,5-2g/feleslegmentes ttkg-ot szoktam írni, ami szerintem pöpec. A 2-t szinte senki nem tudja kihasználni, az inkább biztos, ami biztos alapokon van, ártani ennyi még nem igazán árt, no de pánikolni se kell, ha csak 1,5 van meg, az is jó, ha valakit nem zavar, hogy esetleg nem lesz optimális a dolog, csak majdnem. Egyesek 1-gyel is jól izmosodnak, de ez már extrémitás, normál embernek jobb a már említett szint (persze inaktívaknak az is felesleges, ha még csak nem is akarnak fogyni, de ez a testépítés rovat).
2018. márc. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!