Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Miért vihetek be csak ennyi...

Miért vihetek be csak ennyi kalóriát? (többi lent, kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Tavaly novemberben elkezdtem életmódot váltani. 8 hónap alatt leadtam szinte az összes feleslegemet, ~35kg-tól szabadultam meg. Kb. 1600 kalóriát ettem, amit lehet bánok, mert szerintem kihatott a mostani anyagcserémre.


8 hónap fogyás/szálkásítás után izomépítésbe kezdtem. Már lassan fél éve elkezdtem izmot építeni, ami elég szépen halad,(fél év alatt tartottam a heti 0.3kg hízást, ami havi ~1.2kg körül mozog, tekintve, hogy kezdő vagyok így ez bőven belefér még) viszont egy valami zavar, az pedig a kalóriaszám, amit beviszek..


2000 kalória körül eszek, és ezzel is hízok.. Nem értem egyszerűen.. Alacsony vagyok, 170cm, viszont nem hinném, hogy ennyire lekorlátozná az egész kalóriabevitelemet. 170 cm mellé társul jelenleg 79kg.


Azért sem gondolom, hogy magasság a ludas, hisz van pár ismerősöm ugyan ilyen paraméterekkel.


Egyik haverom 170cm, 79kg (telibe ugyanolyan, mint én számokat tekintve), de amikor mondtam neki, hogy mennyi kalóriát eszek, kiröhögött. :D

Ő 2700 kalórián kezd el fogyni, 3000 kalóriával tart súlyt, és jelenleg 3300-zon próbál izmot építeni. (Még azt sem lehet mondani, hogy amiatt, mert több izom van rajta, mert nem igaz. Sokkal gyengébb, és sokkal vékonyabb, mint én. Tényleg sokkal.. Közel sem olyan definiált mint én, és a testzsírszázaléka is jóóval magasabb. Enyém 15% körül, övé 20%).


Neten is kutakodok már egy ideje, minden kalóriaszámlálót megnézek, és ott is ha beírom a paramétereim, akkor 2700 kalóriát ír izomépítéshez minimum. E helyett én 2000 kalóriát eszek..


Mi lehet a probléma? Lehet ezen javítani valahogy, vagy el kell fogadnom, hogy nem nyertem lottó ötöst anyagcsere szempontjából? (oké, lehet, hogy tényleg szerencsétlen vagyok anyagcsere szempontjából, de ennyire? Mármint, hogy kalória kalkulátorokat tekintve 700 kalória különbség van..)


U.i.: Nem, nem számolom félre a kalóriákat. Szerintem jobban odafigyelek a kalóriára, mint a versenyzők nagyobb része, pedig csak hobbiból csinálom ezt az egészet. Mindent nyersen mérek, nem létezik, hogy elszámolnék napi szinten akár 700 kalóriát csak úgy..



2022. jan. 11. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

170 cm esetében kb 1700 kcal az alapfelhasználásod, a 2000 szerintem nagyjából reális érték.

Viszont nem értem, miért zavar téged, ez miért lenne rossz anyagcsere, meg miért probléma.

2022. jan. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá Chris Bumsteadre (ha nem tudod ki ő). Ha jól emlékszem 3000 kalórián tömegel, 1800-on szálkásít. Ha neki ezek a számai, akkor a haverod sztorija adott esetben kissé sántít.
2022. jan. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Vagy be van lassulva az anyagcsered, ez esetben reverse dieting amit javaslok


Vagy szimplán nem ugyanolyan a testetek, hormonális különbsegek


Vagy máz az izom zsír csont eloszlás és úgy tenyleg másra van szujseg


Vagy hazudik

2022. jan. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!