Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámlálásnál (yazionál)...

Kalóriaszámlálásnál (yazionál) ti figyelembe veszitek ha megnő a bevihető mennyiség fokozottabb aktivitásnál?

Figyelt kérdés
Pl nekem mindig ilyen 3-500 kalóriával több jön ki mint az eleve meghatározott kcal.

2022. jan. 18. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nem. egyrészt ezek durván túlbecsülik az elégetet kalóriát, másrészt pont azért (is) mozgok hogy az is hozzáadjon a deificthez
2022. jan. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A kalóriakeret nem azt jelenti, hogy ha beállítasz 2000-et és estére csak 1500 lesz, akkor ehetsz csokit, amíg el nem éred.

Nem azt jelenti, hogy annyinak kell lennie, hanem azt, hogy egészséges keretek között minél kevesebb legyen, de annál biztosan ne legyen több.

Ha elhasználod a sport általi kalóriamínuszt, az olyan, mintha gödröt ásnál a földnek.

2022. jan. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én pedig azt tenném hozzá, hogy ha azért eszel többet, hogy edzés után jobban tudj regenerálódni, akkor annak sincs értelme, mert az izmok folyamatosan épülnek, tehát nem csak edzés napokon van szükségük a tápanyagokra, hanem akkor is, amikor pihi van.
2022. jan. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Valamilyen szinten figyelembe veszem. Vannak napok, amikor jóval többet edzek az átlagnál (alapvetően úgy kalkuláltam magamnak a célt, hogy heti 5-6 edzésem van, kb 1,5 óra), és jóval több kalóriát égetek, akkor egy picit többet eszem, hogy azért 800-1000 kcal-os deficittel ne feküdjek le.

De amúgy az a 300-500 kcal, ami kijön neked, az pont az a deficit, ami kell a fogyáshoz. Nekem is átlag ennyi szokott lenni.

2022. jan. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha pl. egyik nap kb. egész nap a városban sétálok, vagy kirándulok, akkor azért akkor többet szoktam enni, mint egy átlagos napon, amikor otthon vagyok és csak szimplán edzek.
2022. jan. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!