Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mi történik akkor, ha nem...

Mi történik akkor, ha nem elég kalóriát viszek be?

Figyelt kérdés

Nem feltétlen akarok fogyni, inkább most minimálisan ennék kevesebbet az átlagosnál, hogy a hasamon jobban látszódjanak a kockák. Nem kell ilyen bodybuilder kockákra gondolni, de azért edzések után mindig szépen kirajzolódik a formája.

Tegyük fel van ugye nekem egy alapanyagcserém, ami 1200-1300 kalória között van, na most azt a kalóriaértéket meg kell növelnem még ahhoz mérten, mennyit mozgok nap közben. Én heti 6x edzek, mindegyik alkalommal 40-60 perc között (súlyzó + saját testsúly).

Mostanában 1300-1400 kalória közt eszek a szokásos napirendem és edzéseim mellett, és abszolút nem érzem a változást... mármint mindig nagyon figyelek a kalóriákra, meg sose hagyom ki a sportot, de nem tudok fogyni. Mármint nem is feltétlen fogyni, de az alakomon semmi változást nem látok.

Most ez túl sok vagy túl kevés? Vagy valós az, hogy ha nem viszek be elegendő mennyiségű kalóriát naponta a szervezetembe (hosszútávon), akkor nem fogok fogyni, mert átlép a testem "raktározó üzemmódba"? Jól jönne pár tanács, mert már el vagyok kettyenve, hogy mit csinálok rosszul...

És ha valaki esetleg kevesellné a napi 1200 kalóriás alapanyagcserét, akkor ez azért van, mert elég alacsony és kis termetű lány vagyok, csak itt-ott idegesítenek a zsírpárnák.



2022. jan. 21. 15:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hány éves és hány kg vagy most?
2022. jan. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Biztos vagyok benne a tested az ideális súlyon van. Kelett volna csinálni fényképet arról az állapotról amikor kicsit több kalóriát vittél be. És akkor esetleg látható lenne változás ami ha van teljesen minimális lehet. Abban is biztos vagyok bomba jól nézel ki minden irányból. Mivel nő vagy hiába nézel ki tökéletesen, mert elmondásod szerint (rendszeres sport, kalória bevitel) alapján arra lehet csak következtettni. Soha nem leszel elégedett a külsöddel, hiába mutatja a realitás, hogy egyszerűen ennyi edzéssel csak bomba jól nézhetsz ki. Ismerek ilyen csajt pont mint te már-már zavarba ejtően bomba jól néz ki, elfogultság nélkül 100 százalék reálisan nézve. Persze abszolút nem elégedett a külsejével 24. éves.
2022. jan. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Erősen gyanítom, hogy a 2-esnek igaza van.

1200 kcal az alapanyagcseréd, ha pl. 22 éves vagy, 155cm és 50 kiló.

Ebben az esetben is fogynod kellene ekkora kalóriabevitellel és ennyi edzéssel (2-eshez csatlakozva nem hiszem, hogy szükséged van rá, inkább csak túl szigorú vagy magaddal).

Raktározó üzemmód nem létezik, ezt valaki valamikor kitalálta magyarázatként, hogy kifogást vagy megnyugvást adjon azoknak, akik azt hiszik, hogy nem tudnak fogyni, és azóta eléggé tartja magát ez a mítosz, bár az utóbbi időben szerencsére kezd kicsit kikopni.


Olyan viszont van, hogy alkalmazkodik az alapanyagcseréd egy adott kalóriadeficites állapothoz, vagyis a szervezeted igyekszik minél kevesebb kalóriából elvégezni az alapvető működését. Ha ez az állapot sokáig fennáll, akkor előbb-utóbb eléred azt az állapotot, hogy már nem bírod lejjebb vinni a kalóriát, mert már alig ennél, viszont úgy sem fogysz, viszont ha megemeled, akkor könnyen kerülsz kalóriatöbbletbe.

Feltételezve, hogy nem becsülöd túl túlságosan a bevitt kalóriamennyiséget, ami ilyenkor sokszor segít az a fordított diéta, ennek nézz utána. Segít visszaállítani az alapanyagcserédet, és kisebb-nagyobb hízással jár, amitől nem kell megijedni. Elég sokáig tart ez a folyamat, legalább annyi idő, mint ameddig kalóriadeficitben/minimál kalórián tartottad magad.


Ami még előfordulhat, hogy nem fordítasz kellő figyelmet a pihenésre, regenerációra, és a megfelelő mennyiségű és minőségű alvásra.

Túledzett is lehetsz, próbáls csökkenteni az edzések mennyiségét, pl. 5 napra egy héten, és fókuszálj a regenerációra.

2022. jan. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
* feltételezve, hogy nem becsülöd ALUL akalóriamennyiséget, amit beviszel, ezt akartam írni. A túlbecslés elég ritkán fordul elő kalóriabwvitelnél, inkább az edzéssel elégetett kalóriamennyiséget “szokás” túlbecsülni. :)
2022. jan. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha túl kevés kalóriát viszel be akkor az alapanyagcseréd lesassul. Hiába eszel egyre kevesebbet, nem fogsz fogyni. Ha megemeled legalább 1800-ra, akkor pár hétig lehet kevés visszajön, hosszútávon viszont tudsz belőle csökkenteni 1600ra amivel fogyni fogsz.
2022. jan. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Egyébként 20 éves vagyok, 154 cm és ehhez 44 kiló. Szerintem tök átlagos súlyom van ilyen pici magassághoz... de egyszerűen sokallom, csomó kalkulátort megnéztem, amik szerint a szintentartáshoz 1400-1600 kalóriát kellene ennem, de szerintem ez hízást okoz.

Vagy csak hülye vagyok, és túlaggódom, miközben ez lenne az egészséges napi bevitel? Sajnos van hajlamom a testképzavarra (sőt lehet most is az van), de ha 1300 fölé megy a napi kalóriamennyiségem, teljesen kétségbe esek, hogy na biztos most hízni fogok.

2022. jan. 21. 17:29
 7/14 anonim ***** válasza:

(2 vagyok és az 1. is én voltam)


Az a tapasztalatom, de nyugodtan cáfoljon meg bárki, hogy aki nő annak van valamilyen mértékű testképzavar. Én nem találkoztam olyan nővel aki úgy elfogadta volna magát ahogy van külsőre. Akkor sem, ha úgy néz ki mint fentebb ecseteltem a saját példámmal. A média a családi nevelés erősen bele játszik ebbe és sajnos a legtöbb esetben nem a jó irányba.


De ne, hogy már egy táblázat mondja meg, hogy mikor érezd jól magad a bőrödben. (Az is emberek találták ki, jobb esetben még valamennyire járatosak is benne mint szakember.) Viszont nincs két teljesen egyforma ember ezek csak az átlagra egy bizonyos korosztályra vonatkoztatható eredmények amiket kidobnak ezek a táblázatok. És ott sem szentírás értékű amit mutat.

2022. jan. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem átlagos a súlyod, hanem az átlagnál vékonyabb vagy. Veled egy magas vagyok, 50 kiló és 34es ruhákat hordok...

1200 kalória a szükséglete egy hároméves óvodásnak. Oké, hogy alacsony vagy, de felnőtt ember, aki ráadásul sportol is, nem létezhet, hogy 1400 kalórián hízol. Az, hogy 1300 fölött már félsz, erősen a testképzavar jele.

A kockák látszódásához fogynod kellene zsírból, de jelenleg egyszerűen nincs miből.

2022. jan. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8 Mivel lehet meggyőzni az ilyen lányt, "mint a kérdező itt"?


Én írtam ki: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__1155..

2022. jan. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Egyszerűen érzem, mikor ilyen 1400-1500 kalóriát mondjuk megettem egy nap (+ a napi szokásos edzésem), hogy mintha a tükörben látnám a hízást... De komolyan. És az a baj nem tudok mostanában 1200-1300at enni, mert akkor meg éhes maradok. Most tényleg hízok, vagy csak teljesen bekattant az agyam? Én már nem tudom mi van, de esküszöm érzem mintha híznék mostanában, hogy 1300+ kalóriát eszek naponta. Kezdek megőrülni ettől. Utálom, hogy a kajára gondolok, és egyből csak a tápértékadatok jutnak eszembe, de közben meg annyiszor a kajáláson jár a fejem...
2022. jan. 21. 22:15
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!