Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 14 km séta/nap mellett mennyi...

14 km séta/nap mellett mennyi kalóriát ajánlott bevinnem ahhoz, hogy heti 0,5-1 kg-ot fogyjak?

Figyelt kérdés
8 órás munkaidőmben átlag 13-15 kilométert sétálok és szeretnék 15 kilót leadni. 25 éves nő vagyok, 75 kg és 165 cm. 1400 kcal elég lenne? Érdemes lehet tartani a 16 órás böjtöt mellé?

2021. dec. 2. 21:17
1 2
 1/15 anonim válasza:
27%

A séta nem elég! Az egy nagyon jó plusz de fogyni nem fogsz tőle.

Egy héten minimum 3-szor kardiózz ( futás biciklizés lépcsőzés aerobik)

És ne a kalóriát számold hanem azt nézd hogy milyen fajta az étel amit beviszel!!

Példa egy jó étkezésre:


Reggeli : zabkása+10 szem málna

Tízórai : egy alma/mandula/pisztácia/ bármilyen gyümölcs

Ebéd: 100g csirkemell+240g édesburi+ egy marék saláta

Délutáni: az mint a tízórai

Vacsora: tonhal teljes kiörlésű kenyérrel


+ 3 edzés ami kardiós legyen és minimum 30 perc!


Ajánlom a diétához a szaffis termékeket!!! A legjobbak.

És ne bőjtölj. Nem kell azzal nem érsz sokat!


Egy dietetikusxx

2021. dec. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
35%
Az első válaszoló vagyok és elfelejtettem odaírni hogy egy maréknyi az olajas magvakból( pisztacia mandula)
2021. dec. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
71%
Reggel meg 50 kmt akartal gyalogolni... 🤣💥🤣
2021. dec. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%

1-2. nem tudom te hol lettél dietetikus (ha az vagy egyáltalán, de igazából kétlem), de nem kellene azzal még jobban félrevezetni az embereket, hogy ezt még alá is írod a mondanivalódnak (amit kb. 10-20 éve volt divat mondani, hogy csak a kardióval lehet fogyni). Továbbá minden normális dietetikusnak haladni kellene a korral és nem olyanokat mondogatni, hogy valaki ne figyelje a kalóriákat. Persze, nyugodtan egyen csak saccra, a lényeg az étel "fajtája". Nagyon veszélyes dolgokat írsz (ezért nem gondolom, hogy valóban dietetikus vagy).


Kedves kérdező, nyugodj meg, a sétálás ugyanolyan hatékony, nem gondolom, hogy ha 13-15 kilométert megteszel a munkád során, akkor ezt még meg kellene fejelni heti legalább 30 perc kardióval. Persze hasznos felvinni a pulzusszámot az egészség szempontjából, de a fogyásodra nem lesz nagy kihatással.

Nyugodtan emeld a kalóriádat 1800-ra, ennyi kilométer megtételéhez szükséged lesz az energiára. Az 1-2-es "dietetikusnak" abban igaza van, hogy a böjt nem fog segíteni, ezt csak akkor csináld, ha neked így kényelmes, de igazából (megint csak a sok gyaloglás miatt) jobb lenne, ha nem tennéd. Az még jobb lenne, ha maradna még erőd/energiád súlyzós, de legalább saját testsúlyos edzések végzésére.

Hetek elteltével majd kitapasztalod, hogy az 1800 kalória milyen mértékű fogyást eredményez. Ha túl gyors (a testsúlyod 0,8%, de max. 1%-ánál nagyobb mértékű fogyást ne célozz meg, mert az nagyobb mértékben történhet izomból), akkor még apránként emelhetsz is rajta, ha túl lassú, akkor mehetsz 1700-ra satöbbi, de az 1400-at rendkívül alacsonynak tartom.

2021. dec. 2. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
Nekem a 16 órás böjt csak keto diétával volt hasznos fogyás szempontjából. "Hagyományos" zsírszegény étrenden nem fogytam tőle semmit. Ellenben a keto befejezte után sem okoz gondot tartani a 16/8-as böjtöt, és vele együtt a súlyomat. Sima diéta mellett nem ajánlanám, éhes leszel.
2021. dec. 3. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem az 1450 reális ezekhez célokhoz és paraméterekhez, fogyáshoz. Hasonlók az adataim csak te magasabb vagy és nekem 1350 az amin egészségesen fogyok


A böjt akkor tud használni ha szeretsz nassolni. Egy szelet sonka a hurobol, egy turorudi, egy kis magkeverék stb. Mert ezeket az emberek hajlamosak nem megszámolni és 3-400 lcalt is hozzáadhatnak a naphoz. A böjt ezeket segít kiiktatni. Tehát ha neked segif, csináld. Ha nem tudod az életmódodba illeszteni, akkor nem ad hozzá a fogyashoz biológiailag kb semmit


Ha szigorúan tartottam a kalóriakerrtemet akkor böjttel ss melllette is ugyanúgy fogytam. És hát 27 kg mögöttem van ugyhogy nem kis tapasztalatom van ezzel

2021. dec. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszi minden válaszolónak. Lényegében mindent eszek fehérliszten és cukron kívül, az étkezésem önmagában változatos, a keton is gondolkoztam már, de sokszor egyszerűbb reggel bedobni egy juhtúrós-sonkás szendvicset, uborkával, mint mást, emiatt kényelmesebb számomra a számlálósdi.

Itthon tudnám megvalósítani az eleinte saját testsúlyos, majd később esetleg súlyzós edzést, mert a terem gondolatától komplexusaim vannak, meg a napjaim a hétvégéken kívül 5:40-től egészen 21:00-ig aktívan telnek.

Azt hiszem megpróbálok egy 1700 kcal bevitelt, mert annak sem örülnék, ha izomból menne le. Nem sürgetem a fogyást, csak ésszerű időintervallumon belül szeretnék egészséges súlyt elérni. :)

2021. dec. 3. 17:57
 8/15 A kérdező kommentje:
3-as, ha 50 kilométert le kellene sétàlnom naponta, igen rosszul lennék még a gondolattól is, valakivel összekeversz.😅
2021. dec. 3. 18:00
 9/15 anonim ***** válasza:
76%

8: csak kísértetiesen egyszerre jelent meg hasonló kérdés...


:-D


https://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__1..

2021. dec. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok! ~1800 kcal bevitellel és változatlan sétamennyiséggel azóta fogytam 8 kg-ot, szóval köszönöm a tanácsokat. :)
2022. ápr. 8. 06:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!