Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Binge eating disorder- jobb...

Binge eating disorder- jobb ha étrendet írok, amit megpróbálom betartani; vagy intuitívan egyek?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvastam hogyha előre bekorlátozzuk, hogy mit eszünk akkor az is kiválthatja a binge-eket. De ha meg a hasamra próbálok hallgatni, akkor délelőtt mindig kevesebbet eszem és délutánra meg telezabálom magam. Próbálom máshogy csinálni, figyelnj erre, de lehet jobb lenne ha előre megírnám mert akkor megeszem azokat a mennyiségeket, amiktől elvileg nem maradok éhes és úgy talán elkerülhető a binge.

De nem tudom

Mit javasoltok?


Ha kell még adat vagy infó kérdezzetek:)



2022. febr. 15. 22:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezek tudatában azt javasolnám, pár napig figyeld, mit mikor hogyan eszel, és az alapján allíts fel étrendet. Például ha délelőtt kábé x órakor szoktál enni, akkor az étrendbe is úgy kerüljön be. Ha délután y órakor (vagy hát nyilván többször) szoktál enni, akkor meg kábé ahhoz írd az étrendet (kicsit korábbra, hogy elkerüld az éhségérzetet), arányosan elosztva a mennyiségeket.

Eleinte nehéz lesz tartani így is, de mivel az étrend szerint is akkor ennél, amikor általában megkívánod az ételt, kevésbé okozhat problémát, de a mennyiséget akkor is tartani kell

2022. febr. 16. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Azt, hogy ne beszélj half angolul.
2022. febr. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Binge eating és bulimia esetén is az elhízottaknak javasolt diéta a legjobb.Sok víz,sovány fehérje és sok zöldség,kerülni mindent,ami zsíros,cukros.
2022. febr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg én is ezzel küzdök, egyelőre igyekszem nem korlátozni semmilyen ételt, nem erőltetem a mozgást "mert fogynom kell". Nem! Igenis képes leszek arra, hogy ne undorral nézzek a tükörbe, ne essek vissza újra ebbe a mókuskerékbe. Megtanulom szeretni magam, azt enni, amire szükségem van, és azt mozogni, amihez kedvem van. Eldöntöttem, hogy nem az a célom, hogy lefogyjak, hanem az, hogy újra rendben legyek mentálisan és helyrehozzam a kapcsolatom az étellel. Egyelőre még csak ízlelgetem ezr a dolgot, de hiszek benne, hogy menni fog. Tehát én az intuitív étkezésre voksolok!
2022. febr. 28. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is ezzel küszködök jelenleg, leírom nekem mik segitettek:

- ha kell menj el dietetikushoz, ő tud neked egy normál étrendet tervezni. Az életben csak egyszer kell megtanulni a helyes étkezést, ezért szerintem erre nem szabad sajnálni a pénzt. ( ha van rá lehetőséged)

-mozogj! Bármit, de olyan legyen, amit szeretsz. Nem kell hogy végig élvezd, nyilván ha most kezded nem mindig lesz könnyű és élvezetes, viszont az edzés után legyen meg az a kellemes fáradság érzés. Én olyankor szoktam visszatekinteni, és csak megveregetem a vállam, mert ha nehéz is jól, de jól esett.

- pontos étrendet ne kövess, csak olyat ami életszerű. Inkább szokásokat próbálj kialakítani Pl reggelire zabkása, uzsonnára gyümölcs De!

Engedd meg magadnak a hízlaló és egészségtelen ételeket is!

Ha bele gondolsz, sokkal jobb a barátokkal egy szelet sütit megenni, mintha magadba megennél egy tepsivel.

Neked ez a legnehezebb. Mert szeretnék fogyni is, de fejben rendbe kell tennem, hogy nem attól az egy sütitől fogok elhízni. Sőt miután megettem lehet ad egy új lendületet a diétámnak.

Vagyis legyen egy jó alap étrendet, de ne félj elérni alkalmanként tőle. Hétköznap könnyebb tartani az egészséges étkezést, hétvég2n viszont simán belefér egy fagyi, egy hambi. Főleg ha mozogsz is.

Nekem ezeket tanacsoltak:(

2022. ápr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!