Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Több éve szeretnék fogyni....

Több éve szeretnék fogyni. Alapból 180 gr ch diétán vagyok cukorbetegség miatt. Viszont a fogyás nem megy. Írattam étrendet amit 8 hétig maradéktalanul betartottam. A súlyom nem csökkent. Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés
A diéta mellett 2,5 évig elég intenzíven edzettem. A cukrom jó volt, az erőnlétem szintén igen jó, az állóképességem a kövérséghez képest szintén jó. Edző ajánlott egy orvosi kivizsgálást, ami azt mutatta, hogy pajzsmirigy alulműködésem, és alacsony tesztoszteron szintem van. Pajzsmirigy gyógyszernek nem bírtam a mellékhatásait, a tesztoszteron pótlástól meg elkezdtem nagyon erősen horkolni. Pedig az sokat segített, az edzésnél, és állítólag el is kezdtem volna fogyni. De a feleségem sajnos nem bírja, így nem kapom.

2022. febr. 18. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Hallgass a doktornőre, ő is súlyos cukorbeteg, mégis lekarcsúsodott rendesen: [link]
2022. febr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Számolod a kalóriákat?
2022. febr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
1950-2000 kalória amit ehetek. Edzés mellett. Annyira van beállítva az étkezésem. Az a legfurcsább az egészben, hogy ha abbahagyom az edzést akkor sem változik semmi. Kipróbáltam, abbahagytam a diétát is 1 hónapra, csak a 180 gr ch-t figyeltem, ott sem változott a súlyom. Ez sem tudom miért van.
2022. febr. 18. 16:15
 4/10 anonim ***** válasza:

Hs ennyit ehetsz akkor ez a súlytartásid. Vonj le belőle 3-400 kcalt és egyél úgy. Akkor leszel deficitben


Amikor abbahagytad, valszeg azért, mert megadktt szénhidrát mellett elég nehéz túl sok kcalt enni hisz arányos valamennyire a ch meg a kcalt

2022. febr. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Az 1950 kcal az alapanyagcserém nyugalmi állapotban. A munkahelyen átlag 9000 lépést teszek meg, ez felett volt heti 5 edzés. 3 súlyzós kardió, meg 2 szimpla kardió.
2022. febr. 18. 18:23
 6/10 anonim ***** válasza:
1950 elég irreális alapanyagcserének. Milyen magas vagy hány kiló?
2022. febr. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos 170 centi, és 100 kiló.
2022. febr. 19. 14:36
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez tényleg fura, mivel annyi kalóriával tényleg kéne fogyni. Én is cukorbeteg vagyok, 44 kg-t fogytam, szimpla kalóriaszámlálással, viszont nekem a cukorbetegségemen kívül más problémám nincs. Valószínűleg semmit sem csinálsz rosszul, annyi kalóriával kéne fogynod. Próbáltál már még egy kicsit csökkenteni a kalóriakeretből? Mondjuk az már túl nagy kalóriadeficit lenne, viszont megér egy próbát, hátha ha egy kicsit kevesebbet eszel, lehet még is beindul. Biztos nem számolsz el valamit a kalóriáknál?
2022. febr. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egész pontosan betartottam a dolgokat a kalóriákkal. Viszont megpróbáltam egy olyat, hogy 3 hónapra abbahagytam mindenféle diétát, és az edzést is. Csak a munka ami fizikai dolog volt. A 3 havi cukor szintem beállt 6.8-ra, a testsúlyom másfél kilóval kevesebb. Egy teszt volt számomra. Ittam cukros energiaitalt, ettem péksütiket, és nem grammoztam az ételeket. Annyit ettem amennyi jólesett. A koleszterin szintem elment a határérték felé, ez is igaz, de ez a sokkal több disznóhúsnak köszönhető. Diabetológusnak elmondtam, egyenlőre hitetlenkedik. Ilyenkor mi van? Természetesen fizikailag nem vagyok ugyanolyan állapotban.
2022. júl. 2. 10:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Próbáltad már a cht csökkenteni? 180g az baromi sok, talán ez a baj. Nekem is ez volt a baj, lehetett ilyen olyan kalóriamegvonás, minőségjavítás, rendszeres mozgás,stb stb, amíg a ch bevitelem 100g felett volt, egy dekát sem fogytam. Miután lowcarbozni kezdtem, szépen lefogytam. Emellett a diéta mellett az energiabevitellel nem is kellett foglalkoznom, ahogy alakult, annyi volt,átlagosan 2500kcal körül mutatta a kcalbázis.

Ha eddig próbálkoztál de nem megy a fogyás, nincs mit vesztened. Az nem megoldás hogy koplalásba csökkented az energiabeviteled.

2022. júl. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!