Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Csökkentsem a kalóriabevitelt?

Csökkentsem a kalóriabevitelt?

Figyelt kérdés

1700 kcal-t eszem egy nap.Napi 5-ször szoktam enni,és altalában előre megszoktam tervezni hogy mit fogok aznap enni.

Viszont észrevettem hogy ez az 1700 nekem sok,pl ma is marad 500 kaloria amit nem fogok "leenni".

Lassan 1honapja csinálom elképzelhető hogy elkezdett osszeszukulni a gyomrom és azért igénylek kevesebbet?

Nem éhezem.3óránként eszem keveset,vagy egyek többet hogy meglegyen a napi 1700?


2022. febr. 21. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Korod, nemed, magasság, súly/célsúly, mozgás? 1200kcal nagyon kevés, azzal egy 160cm/50kg-os nő is fogy.
2022. febr. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

33

170cm/96kg

70 a célsúly (tudom nem az az ideális de nekem megfelelő sosem voltam az a nádszál típus inkább erős csontú)

Mozgás nincs csak a szokásos ugrálás 6gyerek után az azért felér egy lightos tornával sztem :D


4.-én indultam 99kg-val ma reggel mértem 95,2

2022. febr. 21. 13:51
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell csökkenteni.
2022. febr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%
Eszedbe ne jusson! Tervezz úgy, hogy reggelire felvágott, plusz 2 kanál rízs, estére 1 főtt tojás, uzsonnára több mehet.
2022. febr. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne csökkentsd. Ez csak illuzió hogy nem vagy éhes, tervezd ugy az étkezéseid hogy tudd hogy kb hány kcal lesz és annyit egyél. Vagy iktass be plusz egyet. Hosszútávon sok hátránya és még több szenvedés lehet ha most csökkented
2022. febr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%

Szia! Szeretném elmondani a saját törtenetem. Amikor elkezdtem a mesterszakot szeptemberben az egyetemen, 96 kilósan 155 centisen (aránylag joval elhizottabban mint a te kiindulásod), akkoelr 1200 kalóriát ettem. Sosem voltam éhes, jol éreztem magam. Semmit nem tudtam még a diétáról, egészsegről stb. Novemberre elkezdtem szédülni. Egyszerűen ültem a metrón és a semmiből. Aztán fokozódott, rosszabbodott, ha séta közben jött rám, el is estem. December végére és onnan jópár honapig emellett elkezdtek zsibbadni a kezeim a semmiből. Aztán a térdem is, aztán egyre több mindenem. Mijdig máskor, a semmiből. Rengeteg kivizsgáláson voltam, mr, ct, röjtgen, agy, izmok, szív, vérnyomás, mindent vizsgáltak. Ráfogták a stresszre merthogy egyetem, vizsgák. Aztán nyárra se lett jobb. Akkor oerestem egy személyi edzőt aki átnézte az étkezési naplómat és jól lehordott hogy milyen keveset eszem. Az alap alapanyagcserém 1300 kcal, tehát ami akkor is kell ha egész nap alszom (a te magasságodhoz és súlyodhoz ez valszeg többszázzal több). Amikor az edzőm felvitte a keretemet 1700 kcalra, 1 honap alatt minden bajom elmúlt. Akkor derült ki, hogy ez volt az oka. Pedig én jól éreztem magam, nem voltam éhes. De a szervezetem egyszerűen annyira éhezett hogy próbált adaptalódni csak nem tudott.

1) azota se jöttem rendbe teljeswn, alacsony vérnyomás, eosszullétek, ingadozó vércukor (a fenti sztori 2019 szept-2020 nyár) - hiába vagyok azóta 64kg

2) midnent megadnék újra azért az 1700 kalóriáért hogy fogyjak is mellette. Most 1350en fogyok, mert ugye a súly leadásával egyre kevesebbre van szüksége a szervezetnek - szóval próbáld ilyen szempontból élvezni

3) a kevés kalóriával oriás esélye a vitamin és ásványi anyag hiánynak ami nálam nem volt mert folyamatosan multivitamint ettem és szerencsére a vérkepem is mindig rendben

4) akármennyire is akarnád csökkenteniy ez az 1200 az én saját példám, az en hülyesegem. Ha veletlen te is alap alapanyagcsere alá mész, annak nagyon káros következményei lehetnek nekem a fentiek, másnak más. De az biztos hogy semmi jó nem lesz belőle


Röviden: ne csökkentsd


Nekem az elején a hirtelen növelésben az vált he, hogy ebédre ettem másfélszeres adagot, mint addig, és reggelire is többet, de nem másfélszer, csak kicsir. Persze mindenkinek más válik be itt is.

2022. febr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne csökkentsd, még véletlenül se.
2022. febr. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm megfogadom a tanácsokat.6-os köszönöm hogy megosztottad velem a történetedet,én nem szeretnék így járni,valahogy leeszem azt az 1700-et.


Egyébként a kaloriabazist használom és abban vezetem hogy mit és mennyit eszem,van amikor előbb be is írom,de ma nagyon kevés kcal jött ki.

2022. febr. 21. 15:00
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Ne haragudj, de ha eddig ment többezer kalória, akkor talán most is sikerülni fog "letuszkolni" az 1700at.
2022. febr. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hat ez az hogy teljesen átszellemültem eszembe se jut több ezer kaloriat betömni :D

Amúgy nem haragszom,igazad van nem figyeltem oda mit és mennyit eszem.

2022. febr. 21. 16:19

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!