Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan szogtatok kalóriát...

Hogyan szogtatok kalóriát szálmolni?

Figyelt kérdés

mijen olyan alkalmazások vanag amikk képesek kiszámolni QR code alapján aszt hogy mennyi kalóriát égedtem?


szeretnék fogyni de nem, mindig könnyű aszondban aszt halottam hogy a rendszeres test mozgás mellett a kalóriátot kel szálmolni


alacony vagyok nagy sujjal


cak ertérlmes válaszokat várok


2022. febr. 22. 11:59
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

thx a valaszaitérd! Naon jo valaszokat addoltál!



szia!

2022. febr. 22. 12:35
 12/17 anonim ***** válasza:
68%
Ha tanulási (olvasási, írási) nehézséged van és tenyleg nem troll vagy, akkor elnézést kérek, és sok sikert kívánok a leküzdéshez. Nem gondoltam erre, amikor a választ írtam, azt hittem, szórakozásból csinálod.
2022. febr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Amig nem leszel nagyon nagyon izmos, mint a testépítők addig a BMI a legjobb szám a fogyás mérésére.

Neked ez most 108 kg, 163 cm adatokkal

108/1.63/1.63 = 40.648

Az egészséges érték 20 és 25 között van. 25 és 30 között van a túlsúlyos kategória. 30 és 40 között az aki nagyon elhízott. Neked ennél is több, tehát az már nagyon jó, ha elkezdesz fogyni, mindenképpen kell az egészségednek.

Az első cél legyen az, hogy 30 legyen a BMI. Ez nálad 80 kg lenne, tehát 28 kg fogyás. Ez 4 hónap alatt elérhető cél. Azután majd nem 1950 hanem 1800 kaloriát fogsz enni.

A következő cél az, hogy 66.5 kg legyél. Ez decemberre elérhető lehet ha szélen tartod a diétát, de akár kicsit hamarabb is.

Ezzel a súllyal már egészséges lennel, ez lebegjen a szemed előtt.


Mostantól figyelj arra, hogy naponta sétálj minimum 20 perccel röbbet, mint eddig. Tehát ha eddig semennyit nem sétáltál, akkor menj el sétálni. Az sokst fog segiteni. Ha nem megy a húsz perc, lehet kevesebb. Ha megy több, lehet több.


Az étkezésre még nagyon kell figyelni az egész fogyás azon múlik, tehát letöltesz egy applikációt és abba beállítod hogy 1950 kalóriát egyél. Lehet, hogy valamelyik nap 2100 lesz, valamikor 1800 de a lényeg hogy mijden nap akörül legyen.

Mindent írj fel, ha iszol valamit, azt is kivéve a vizet. Pl egy pohár kólában 150 kalória van. Ez ugyanannyi mint két alma. A legjobb ha egyáltalán nem iszol kólát, fantát, gyümölcslevet, energiaitalt. Ha iszol kávét, azt próbáld cukor nélkül, vagy ha cukrot teszel bele, akkor azt is mérd le és írd fel. Ha teheted, cukor helyett használj édesítőt. Ha nem, akkor csak kerüld el azokat a dolgokat, amiben cukor van (például csokoládé, keksz, müzli, torta, süti). Ezekben nagyon sok a kaloria. Könnyebb lesz kevesebb kalóriát enni, ha nem eszel édessegeket. Lehet enni, de keveset és azt is mindig vezesd bele az applikációba.


Amikor készételt eszel például valahol egy csirkepörköltet, azt is be lehet vinni az applikációba. Ezekkel viszont az a baj, hogy nem tudod pontosan az értekét. Az applikáció kiír egy átlagos értéket de az nem pontos. Ezért szerintem mindig mikor valamit úgy írsz fel, hogy nem teljesen biztisak az adarok, akkor írj egy kicsit többet pl ha megeszel egy tányér rakott zóldbabot akkor írd azt, hogy 1.2 tányér rakott zöldbabot ettél meg. Ilyenkor picit felül becsülsz. Emiatt biztosan nem fogsz röbbet enni mint az az 1950 kalória.


Próbálj neg sok zöldséget enni. Reggelihez, vacsorához paprikát paradicsomot, uborkát. Ebédben jó ha van brokkoli, cukkini, padlizsán, krumpli.


Amikor tudod, akkor kerüld el az olajban sült ételeket, pl rántott hús, rántott sajt. Ezekben nagyon sok a kalória és nem is egészségesek. Ha nem tudod elkerülni akkor egyél kicsit kevesebbet mint amennyit amúgy ennél.


Ha pedig nagyon nem megy a kalóriaszámolás, kérj segitséget pl a családodtól. Ha pedig azt nem tudsz, akkor az is jó, ha csak arra figyelsz, hogy mindenből kevesebbet egyél, mint szoktál.

Ha nem eszel csokit, édességeket, nem iszol üdítőket az egy jó kezdet. Ezután tényleg a legegyzserűbb arra figyelni, hogy minden másból kevesebbet egyel, mint szoktál. Ha csak ennyire figyelsz, már azzal fogyhatsz. És egyél sok zöldséget, amikod csak tudsz

2022. febr. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Ugyanakkora férinak mindig többet kell enni, mint ugyanakkora nőknek. Ezért van, hogy ha nő lennél, 1800 kalória, ha férfi akkor 1950. Mert más a testfelépítés nőknek és férfiaknak és a férfiaknak több energiára van szüksége. Ez biológiailag így van.


Ha neked nagyon nehéz kalóriát számolni és nem sikerül, akkor néhány szabállyal is tudsz fogyni, csak kicsit lassabban. De lehet, hogy neked könnyebb. És fontos lenne, hogy fogyj, hogy egészségesebb legyél.


figyelj arra, hogy ne egyél vagy igyál

- colát, gyümölcslevet, ice teát, ízesített vizet, energiaitalt, cukros kávét

- csokoládét, süteményt, kekszet, tortát

- gyorsétteremben (mcdonalds, burger king, pesti pipi, kfc stb)

- hamburger, pizza

- bő olajban sült ételeket (pl. rántott sajt, réntott hús, sült krumpli, fasírt)


a legjobb, ha ilyeneket sem eszel, de ha mégis, akkor keveset:

- étcsokoládét (maximum 2 kocka)

- cukormentes édességeket (maximum 1 darab keksz)

- cukormentes ice teát vagy cukormentes colát (maximum néhány pohárral naponta)

- étteremben (ha étteremben eszel, vagy nem otthon főtt ételt, akkor válassz cisrkemellet, rizzsel vagy zöldségekkel, vagy pulykamellet)

- majonéz, olaj (maximum egy evőkanál)

- olyan ételek, amin sok szósz van (például egy majonézes kukoricasalátában sok a kalória, mert sok benne a majonéz, amiben sok a kalória. szintén ilyen például egy sajtkrémes tészta, amiben a szószban sok az olaj és a sajt, ami szintén sok kalória). ha szószt ennél valamihez, tegyél rá például joghurtot, azzal is nagyon finom

- vaj (például ha eddig mindig megvajaztad a kenyered, akkor tegyél rá csak fél kiskanálnyit összesen és sose többet)

- zsíros húsok (steak, sertéstarja, marhahús)

- pékségekben (ha pékségben eszel, akkor ne édességet válassz (pldál kakaós csiga) és ne croissantot, hanem inkább valamilyen szendvciset, amiben hús is van. Ha pedig nincs szendvics, akkor elég, ha sósat választasz, pl virslis párnát. És egyszerre maximum 2 darabot egyél meg egy étkezésre.


ilyeneket néha jó, ha eszel, de tényleg keveset:

- olajos magok (pl. dió, mogyoró, kesudió, mandula, pisztácia). ezekből 8-10 szemet nyugodtam egyél). akkor is jó, ha kívánnál valamilyen csokit vagy édességet és helyette esezl 8 szem mandulát ha van otthon

- sajt (ha ezsel sajtot pl. reggelihez, akkor maximum két szeletet)


főleg ilyeneket egyél:

- joghurt, kefír, zsírszegény túró

- sonka (például csirkemell sonka)

- tojás (lehet ránotta, tükörtojás vagy főtt tojás)

- sovány húsok (csirkemell, csirkecomb, pulykamell, sertésszűz, sertéskaraj)

- rizs, bulgur, kuszkusz, köles, quinoa, hajdina

- teljes kiőrlésű kenyér, teljes kiőrlésű tortilla

- krumpli (ne olajban sütve)

- zöldségek (pl. sárgarépa, hagyma, zeller, paprika, paradicsom stb)

- tonhal, sült hal (nem rántott)

- levesek, abból szinte bármilyet



amikből bármennyit lehet enni

- cukkini, padlizsán, brokkoli, paradicsom, paprika, ubokra



Amikor nincs lehetőséged főzni és máshol eszel (étterem, iskola, munkahely) akkor ha tudsz választani, egyél minél több zöldséget és csirkét, pulykát. Ha nem tudsz választani, akkor egyél kicsivel kevesebbet, mint szoktál.


Összességében is jó szabály, ha mindenből kicsivel kevesebbet eszel, mitn amennyit amúgy szoktál. Ez azért jó, mert így összesen is kevesebbet eszel, tehát jó esélyed van fgoyni. Illetve ha betartod a fenti szabályokat, akkor sokkal kevésbé leszel napközben éhes, sokkal jobban fogod magad érezni és nem is fogsz annyi ételt kívánni, hogy hízzál. Inkább kevesebbet fogsz kívánni és fogyni fogsz.


A legjobb lenne persze, hogyha minden nap magadnak főznél, de ez gondolom nem megoldható.

2022. febr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
34%

Jelentettem helyesírás miatt, trollocska.


Egyébként nem számolok kalóriát, minek kéne? :D Eszek, amit megkívánok és mozgok mellette.

2022. febr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

15 -os

enn is de csqk hizok tole

2022. febr. 25. 07:36
 17/17 anonim ***** válasza:
#15: amikor ettem ami jól esik és mozogtam mellette, elértem a 40es bmit. Amikor annxit ettem amennyit a kaloriakeret megenged fogytam.
2022. febr. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!