Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Mennyit érdemes hetente fogynom?

Mennyit érdemes hetente fogynom?

Figyelt kérdés

Yazio alkalmazást használom

175cm magas

105kg :/

20 éves

Hetente mennyit kellene fogynom mit gondoltok?

Szerintetek mi az ami hosszú távon fenttartható?

Ja és hogy érdemes e előfizetni a Yazio pro-ra?



2022. szept. 2. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Heti fél, max egy kilót (nagy súlyból) szoktak ajánlani.
2022. szept. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Neked lehet 1 kg az elején (első 15 kg)
2022. szept. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg heti 1kg még egészséges, viszont én fél kg-ot mondanék hetente.


Ekkora túlsúlyból az első hónapban lehet, hogy lemegy 5-6kg simán, de ennek nagyobb része víz, a maradék pedig zsír és izom.


Nem tudom, hogy számít-e a végeredmény (gondolom igen), de, ha igen, akkor heti fél kg-ot tarts, azért, mert így minimalizálni tudod az izomveszteséget. (Nyilván e mellé kellene a súlyzós edzés is megfelelő fehérjebevitellel és regenerációval)

2022. szept. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes elofizetni. Az elejem gyorsabban megy, 4-5 kg havonta, utana egyre lassabb.

De inkabb afelol kozelitsd meg hogy mennyi kaloriat egeszseges enned amivel fogysz de nem is tul keves

2022. szept. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az elején heti 1 kg tényleg simán menni fog, de egy idő után lassul, amikor kevesebb rajtad a fölösleg, akkor kb. fél kg/hét a reális. De amúgy osztom a 4-es véleményét, abból a szempontból, hogy inkább úgy közelítsd meg a dolgot, hogy mennyi kalória az, amivel tudnál fogyni, de nem is kevés.


Amúgy meg nem tudom pontosan mit tartalmaz a yazio pro, mivel én anno csak próbaszerűen próbáltam ki a yazio alkalmazást, én kalóriabázist használok. Viszont ugye alapból a lényeg a kalóriaszámlálás. Ezt akár egy füzetben is megteheted, szóval én fölöslegesnek tartom, hogy egy ilyen appra kiadj pénzt. Mármint, ha esetleg célzottan támogatni szeretnéd az app készítőit, akkor jól van, de amúgy szerintem fölösleges.

2022. szept. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
0%
Vágd le kezed és lábad és akkor könnyebb leszel. A vonat ingyen megcsinálja!
2022. szept. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%

Mindenki pontos kilót szokott írni, de ez függ a súlyodtól, nem mindenkire lehet ráhúzninugyanazt. A testsúlyod százalékában lehet a legjobban meghatározni, ami 0,5-1%-a a testsúlyodnak hetente. Az 1% már nagyon maximum, és elég agresszív diéta, valahol a kettő között lenne jó. (Ez mondjuk véletlenül épp a fent emlegetett fél-egy kiló hetente).

Az elején valószínűleg gyorsabb is lehet, de nem feltétlenül.

De azt ajánlom ne pontosan x kilót várj el hetente, ne ez legyen a fő cél, amire összpontosítasz, mert hamar csalódás ér. Inkább vizsgáld meg az életmódodat/étrendedet, hogy mik azok a szokások, amik ide vezettek, hol lehetne jobb irányba változtatni (tulképp “életmódváltás”, csak nagyon nem szeretem ezt a szót, eléggé elcsépelt, csomóan mindenre ezt rávágják, hogy nesze, aztán viszlát, hát nem túl nagy segítség, kb. mint az egyél kevesebbet, mozogj többet tanács - ok, de hogyan).

Szóval kezdd egy alapos önvizsgálattal, és ne fókuszálj annyira a konkrét számokra.

2022. szept. 3. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Testsúlyod 0,5-1%/hét az, ami még egészségesen leadható. Az első pár hétben nyilván lehet több, mivel rengeteg víz is szokott olyankor lemenni.
2022. szept. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
Max. 1 kg/hét.
2022. szept. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!