Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Kalóriaszámolással ti hogy...

Kalóriaszámolással ti hogy tudtok mindent enni és eközben benne maradni a keretben?

Figyelt kérdés

Annyi helyen olvastam hogy csak az számít, hogy deficitben legyél. Hogy lehet enni bármit, mekit, csokit, mert ha kereten belül maradsz, fogysz. Ezért kipróbáltam, 1600 kcalt írt nekem a Yazio. Na most bent vagyok a munkahelyemen és nem hoztam reggelit, úgyhogy vennem kellett és mekiben ettem 378 kalóriányit. Nem valami laktató és éhes is maradtam...


Ti akik számoltok, azért egészségesen is esztek?


2022. nov. 16. 10:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Mintha csak én írtam volna 10-es :D Én sem számolom már aktívan, kb fél évig csináltam. Akkor megtanultam, milyen érzés a deficit, az ételek nagyságrendileg mennyit tattalmaznak, és azóta megy számolás nélkül. Most is felszaladt 2 kg 4 hónap alatt, 2 hete kitaláltam, hogy változtatok, egy kiló már le is ment. És hasonlóan, én is már korábban is folyamatosan megterveztem az étkezéseimet, szintén ételérzékenység miatt, csak nálam a laktóz a gond. Ami meglepően sok feldolgozott ételben van, mert szinte mindenbe tejsavót tesznek. Én meg vagyok olyan nyomorult, hogy minimális laktóztól is tünetelek... Szóval ez van, főzni kell.

Egyébként kérdező ne aggódj, a leírásod alapján egész jól csinálod, még ha hibázol is. De ez normális, hiszen egy tanulási folyamat. A legnagyobb hiba, ha teljesen feladod, vagy egy "rossz" nap miatt másnap akarod büntetni magad még kevesebb kalóriával. Felesleges, sőt, káros. Ha túlzottan nagy deficitet akarsz tartani, előbb utóbb falási rohamod lesz. Moderált deficit, hosszú távon, és nem esünk kétségbe, ha x időnként van 1 nem ideális nap. A lényeg, hogy az x minél hosszabb intervallum legyen. Havi 1-2 olyan nap, amikor súlytartó kalóriát eszel, vagy egy kicsit többet, teljesen rendben van.

2022. nov. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 NTBS ***** válasza:
52%
Fegyelem a kulcsszó.
2022. nov. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mindent enni, és benne maradni egy fogyási vagy súlytartási keretben lényegében azt szokta jelenti, hogy kb sose laksz igazán jól, és a "mindent" se tudod kiélvezni igazán, mert nem lehet igazán élvezhető a mennyiség.

Logikus módon azok a kaják amiket a legtöbb ember szeret, és amitől jellemzően a hízás kialakul, nagyon sok energiát tartalmaznak/ rossz minőségűek, viszont nem laktatóak.

Én magamon pl azt vettem észre, hogy könnyebb egy szigorúbb étrend szerint ennem általánosságban, életmódszerűen ( de a magam részéről nem kalóriaszegény, hanem szénhidrátszegény étrendről van szó) amibe amúgy havi egy csalónap fér bele , amikor azt és annyit ehetek amennyit és amit csak akarok.

De nyilván egyénfüggő, hogy kinek mi a jobb.

Pl ha nagyon szereti az ember az édességet: mi a jobb? ha minden nap eszik egy kocka csokit, vagy havonta egyszer 1 egész táblát? A legtöbben erre azt mondanák, hogy mindegy, pedig nagyon nem. Ez egyénfüggő.

Nekem speciel az utóbbi jött be. Jobban szeretek ritkábban nagyobb adag pl édességet. De ugyanez vonatkozik mindenre amit ritkán fogyasztok tudatosan. Tésztás ételekre, krumplira, rizsre, bármire amiben sok szènhidrát van, sokkal ritkábban fogyasztom. A szervezetemre is ez van jobb hatással. Mert a ritkább fogyasztás jobban kordában tartja a függőséget nálam. Ha mindennap ennék ilyeneket, idővel már nem tudnám a mennyiséget kordában tartani. Sem a túlzott éhséget ami megnövekedne ezek mindennapos fogyasztása során.

Szóval én nagyrészt a diétámnak megfelelően eszem. Olyan kajákat amiket pedig tudatosan kerülök, max havi 1x. Én szénhidrátszegényen , de viszonylag magasabb energiabevitellel fogytam le, és tartok súlyt, mint amiket itt gyakorin olvasni szoktam, ilyen 1600-1800 kcal és társai.... Nekem az ilyesmi kb éhenhalás kategória. És az én étrendembe az egyszerűen már nem fér bele, hogy minden nap valami olyat is egyek amit amúgy nagyon megennék én... Csak hát baromi gyorsan vissza is hízék. A Szénhidrátkeretembe meg végképp nem fér bele.

2022. nov. 19. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!