Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Az inzulinrezisztencia miben...

Az inzulinrezisztencia miben befolyásolja a kalóriaszámláláson alapuló fogyást?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom, hogy működik, ha számolja valaki a kalóriát, el is kezdtem, egyelőre megy. De azt is látom, főleg kommentekben, hogy "kivéve, ha hormonproblémád, inzulinrezisztenciád van". Miért?

Lehet, hogy nekem is az van, még kivizsgálás alatt vagyok, de ha az lesz, akkor ez hosszútávon nem fog működni? Miért nem? Miben befolyásolja a kalória egyensúlyt egy inzulinrezisztencia például?



2023. jan. 11. 22:22
 1/3 anonim ***** válasza:
61%

Az inzulinrezisztencia olyan állapot, amikor az inzulin (ami a hasnyálmirigy által termelt hormon, ami segít a glükóz felszívódásában a sejtekbe) kevésbé hatékony, és a sejtek kevésbé képesek reagálni az inzulinra, és így a glükóz nehezebben jut be a sejtekbe. Ennek következtében, az inzulinrezisztencia okozta cukorbetegségben szenvedő személyeknél a glükóz felszívódása nehezebb, ezért szervezetüknek több inzulinra van szüksége, hogy a glükóz felszívódását elérje.


Ez befolyásolja a kalóriaszámláláson alapuló fogyást, mert az inzulinrezisztencia miatt egy személynek a szervezetének több inzulinra van szüksége, hogy a glükózt a sejtekbe juttassa. Ennek következtében, az inzulinrezisztencia miatt a szervezet a szénhidrátokat nehezebben tudja hasznosítani, ezért egy ilyen személynek kevesebb szénhidrátot kellene fogyasztania, hogy a testsúlycsökkenést elérje. Az inzulinrezisztencia miatt, egy személynek talán több fehérjét és zsírt kellene fogyasztania, hogy elérje a testsúlycsökkenést.


Az inzulinrezisztencia miatt szenvedő személyeknek általában az orvosukkal való konzultáció javasolt, mielőtt bármilyen diétát elkezdenének, hogy a legoptimálisabb diétát találhassák meg, ami segít a testsúlycsökkenésben és a cukorbetegség kezelésében.

2023. jan. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%
Ez nem úgy van, hogy a cukorbetegnek máshogy kell számolnia kalóriát, 1 kalória mindenkinek 1 kalória, de ha ténylegesen cukorbeteg vagy akkor ha az emésztésedhez képest túl sok szénhidrátot eszel ki fognak alakulni a cukorbetegség szövődményei és egyre rosszabbul fogsz csak reagálni nagy mennyiségű szénhidrátra. Az orvos majd a hasára csap és mond egy számot, hogy neked hány g ch-t szabad enned naponta. Ha ténylegesen kcal minuszban vagy (nem éheztetésről beszélek!!) és kap valamennyi szénhidrátot is a szervezeted, jobb esetben nem egy ultrafeldolgozott élelmiszerből akkor elvileg vissza lehet szoktatni a szervezted, hogy normálisan meg tudd emészteni. Ahogy a testzsírod csökken jobban reagálsz az inzulinra is.
2023. jan. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Állapotfüggő. És persze megoszlanak a vélemények is erről. Van aki szerint csak energiahiányos állapotra ( kalóriadeficitre) van szükség a fogyáshoz, és tökmindegy mit eszel.

Más szerint meg IR esetén pl, ami szénhidrát anyagcsere zavart jelent lényegében, jobb ha a szénhidrátbevitelt csökkented. Egyénfüggő, hogy mennyire.

Nekem személy szerint IResként az utóbbi a tapasztalatom. Nekem kellett a szénhidrátszegény diéta ahhoz, hogy le tudjak fogyni, és kell ahhoz is, hogy ezt a súlyt tartsam is. Én az esetek 90-95%-ában 100g alatt szoktam tartani a napi ch bevitelemet.

2023. márc. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!