Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Cukorbetegek/IR-esek, nekted...

Cukorbetegek/IR-esek, nekted milyen módszerrel sikerült hosszútávon fogynotok?

Figyelt kérdés

Pár éve diagnosztizáltak IR-el, eddig nem foglalkoztam vele túlzottan, de az utóbbi időben kezdett nagyon rámenni az egészségemre, és szeretnék életmódot váltani. A cél elsősorban az éhségérzet legyőzése, a vércukorszint normalizálása és a lassú fogyás lenne. Éppen ezért egy olyan bevált módszert keresnék ami tartható hosszútávon is.

Illetve, kinek milyen tapasztalata van a 160 grammos szénhidrát diétával? Dietetikus ezt javasolta, de utánaolvasva kicsit elbizonytalanodtam.

A jelenlegi étrendemben sok gyors felszívódású szénhidrátot eszek, cukros dolgokat és koffeint fogyasztok főleg. Délelőtt nem szoktam enni, délután 3-4 közt egy normál étkezés, utána pedig nassolok egészen estig. Illetve napközben cukros tejeskávé, napi fél vagy egy liter kb.

Tudom hogy ez egy borzalmas étrend, ezen szeretnék változtatni. Illetve szeretnék tanácsot kérni mozgásban is, egy olyan sport vagy mozgásforma amit nagyon nagy túlsúlynál is tudnék végezni, sétán kívül.

(19L, 165 cm, 110 kg)



2022. máj. 22. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
76%
Rengeteg Facebook csoport van ahol választ kapsz a kérdéseidre, olyan emberektől akik évek óta ezekkel a betegségekkel küzdenek. Ir és cukorbeteg, diabétesz csoport, be írod a keresőbe és kidob jó néhányat. Ha pár éve Ir-el diagnosztizáltak akkor lényegében már pár éve javítanod kellett volna a táplálkozásodon és életmódodon. Nagyon fontos hogy tudd milyen következményekkel jár ez a betegség! Rettentően fiatal vagy és előtted az élet. Hidd el, nem mindegy milyen életmódot folytatsz. Nem olyan vészes a diéta, mint amilyennek elsőre tűnik, igaz kell pár hét amíg bele jössz, de hosszú távon nagyon jól jársz. A helyes táplálkozás mellett fontos a rendszeres sport is. Ilyen súllyal én az úszást, duci tornát és a biciklizést preferálnám, aztán lehet futás, zumba, fitnesz, pilatesz, jóga és stb. A lényeg hogy kezd el ne holnap, jövő héten, hanem még ma!
2022. máj. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Anyumnak is a 160grammos diétát mondták, kb 3 hónapja csinálja, neki sokat segített (legalábbis fogyás téren)
2022. máj. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Cukorbeteg vagyok, kalóriaszámlálással fogytam 45 kilót. Én is 19 éves vagyok, kezdő súlyom hasonló volt, de hamar lehet ezen változtatni.


Amúgy meg cukrot rögtön elhagyni, fehér kenyér, tészta, rizs helyett találni egy jobb alternatívát. Már ez is nagy változást okoz, és ez fontos. Simán lehet ezeket helyettesíteni.


Ha fogyni akarsz, akkor kalóriákat kell számolni, meg nyilván a gyors felszívódású kajákat, és a cukrot elhagyni. A koffeint nem kell elhagyni, de a cukros tejeskávékat, meg ilyeneket igen. Sajnos a boltban vehető tejeskávék mind tele vannak cukorral, sajnos a tehéntejben magában is sok a cukor, szóval a tehéntejet mindenképp minimalizálni kell.


Igazából én cukorbetegként úgy látom, hogy igazából a "cukorbeteg diéta" nem másabb, mint a szimpla egészséges étrend. Én nem fogom fel tragédiaként. Én is régen ittam ilyen tejeskávés vackokat tele cukorral, stb., de nagyon hamar át lehet szokni másféle életmódra, és utána már nem is fogod kívánni. Persze kókuszitallal meg ilyenekkel ezentúl is ihatsz tejeskávét stb, szóval alternatívákat lehet találni, és egy idő után meg is szokod a más ízeket.


Amúgy én nem követek semmilyen konkrét diétát, szóval se 160 gramm szénhidrát, se semmi. Inkább arra figyelek, hogy egy adott étkezésre mennyi szénhidrátot viszek be. Szóval nyilván nem viszek be ebédként 80 gramm szénhidrátot, hanem mondjuk csak 40-et. Nekem ez így beválik, jók az értékeim, de kinek mi.


Illetve egyél többször. Ha stabil vércukor szinten akar az ember, akkor nem napi 1x kéne ennie normálisan.

2022. máj. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
53%

!!Személyes tapasztalat, nem szeretném senkinek azt mondani hogy így kell diétázni, mert mindenkinek más jön be, nekem ez volt a legkönnyebb és leggyorsabb módszer!!


Először is, ha teheted, válassz olyan orvost, aki szintén sokat fogyott, sokkal másabb a hozzáállása a dolgokhoz


IR-es vagyok pcos-sel, sokszor diétáztam, mindig sikertelenül. pont ezek a "120 grammos szénhidrát" diéták miatt

Számomra tarthatalanok voltak, utáltam hogy alig laktam jól, mindig éhes voltam, salátán éltem, plusz evészavarom miatt még nehezebb volt, fel is adtam pár héten belül őket, plusz hiába szedtem meforalt, koplaltam 1200 kalórián, alig fogytam 2-3 kilót havonta

Eldöntöttem, hogy inkább egy könnyebb diétát folytatok, de azzal kitartok, ha évek kellenek ahhoz, hogy lefogyjak, akkor is... hát nem kellettek évek!

Nekem a sima kalóriadefict jött be, nem is figyelve a makrokra, hamar le is dobtam 20 kilót, kb 9 hét alatt

Most 1800-2000 kalória közöttt eszek, nyugodtan fogyasztok krumplit, tésztát, ami sokkal tarthatóbb és gyorsabb is, mivel, mostani orvosom mondta, hogy koplalással a szervezeted azt hiszi, hogy tartalékolnia kell az energiát, így nem fogsz tartósan fogyni, ellenben fázni fogsz 40 fokos nyárban, és kihullik a hajad:(

Nem mellesleg boldogabb is vagyok, mert olyan kajákat eszek, amiket szeretek, kalóriakereten belül, és nem is maradok éhes este

Tippem, hogy ne pazarold olyan kajákra a kalóriakeretedet, amit nem szeretsz. Például ne egyél tészta helyett rizst zsáraz csirkemellel, csak azért mert 80 kalóriával kevesebb. Nem fogja megérni hosszú távon, mert vagy falásrohamod lesz, vagy feladod a diétád

Nincsenek rossz vagy jó kaják, ne adj a kalóriáknak erőt. Én is kétségbe estem, mikor megettem egy fánkot vagy valami édes kaját, de aztán rájöttem, hogy az az x kalória minden gond nélkül belefér a keretembe

Én is kávémániás voltam, de eldöntöttem hogy mandulatejjel és édesítővel iszom, így a 600 kalóriás kávéból csináltam 100-at:D

Energiaitalból, üdítőből mindig zérósat veszek, és bár eddig utáltam az ízét, valahogy mégis megszoktam, mostmár a cukrosat nem szeretem

Sokszor eszek kevesebbet, szeretek epret enni nasiként két étkezés között, így is kibírhatóbbá téve ezt az egész diéta dolgot

Mozgás terén pedig elmentem sétálni. Ennyi. 130 kilósan eszemben sem volt futni. Samsung telefonom volt, samsung health alkalmazásban mindig rögzítettem, hova megyek sétálni, mennyit, iphone-ra váltottam, első dolgom volt letölteni, nagyon jó alkalmazás:)

Nem vagyok túl kitartó, de 8-10 kilométert mindig sétáltam probléma nélkül, egyből el is égettem 900-1000 kalóriát minden nap

Szóval igen, nekem ez vált be, mivel nem buktam bele az első két hónapban és élhető volt a diéta:)

Nem mondom, hogy ez mindenkinek beválik, de szerintem egy 2 hetes próbát megér, biztos, hogy egészségesebb a sanyargató diétáknál

És igen, lehet tésztaételeket enni úgy, hogy kalóriaszegény legyen, nekem egy bő adag volt olyan 550 kalória, ha kétszer eszel belőle egy nap, akkor is marad 7-900 kalóriám, amiben ehetek finomságokat (reggelizni nem szoktam, de reggelivel is marad pluszod) de van egy isteni 300 kalóriás pici pizzareceptem is, ha valakit érdekelne

Ezzel fogytam február óta 32 kilót, IR-es tüneteim el is múltak

Remélem tudtam tanácsot adni

21/L

2022. máj. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a lowcarb étrend jött be 80-90-95g/ch/nap, + magasabb zsír és fehérjebevitellel. 170kg voltam, most 67kg (175cm). Dietetikus ajánlotta bő 3 évvel ezelőtt, és nagyon bevált. Azóta is nyilván így eszem, hogy elértem az egészséges súlyomat, én már így élek, és sokkal jobban érzem magam emellett az étrend mellett. Elég a napi 3 főétkezés, mert nem vagyok állandóan éhes, nincsenek falási rohamaim, érezhetően több az energiám, nem vagyok fàradékony:) Jobban megy a rendszeres mozgás is.

Korábban orvos által ajánlott 160g ch/1500kcal diétát is csináltam, nagyon rosszak a tapasztalataim. Az a diéta nem volt nekem való. Nem fogytam egy grammot se fél èv alatt ( ameddig bírtam csinálni) és rosszul is éreztem magam. Emellett olyan kajákat kellett ennem amiket nem szeretek, azt viszont ki kellett zárnom amit igen, sokszor voltam éhes már 2 órával evés után, és sokszor delutàn 4 kor már majdnem lefordultam a székről a munkahelyemen, annyira álmos, fáradt voltam. Nekem nem jött be, de ez én vagyok, ettől még lehet másnak jó. Szerintem ez egyénfüggő.

2022. máj. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

“Majdnem keto” étrenddel fogytam le kevesebb, mint egy év alatt 20 kilót, azóta tartom a súlyomat.

A kalóriaszámlálás semmit nem használt az esetemben. Nem IR-rel rendelkező embereknek találták ki.

Kizárólag alacsony glikémiás indexű ételeket fogyasztok, és kb. 40-50 gramm szénhidrátot naponta. Legnagyobb mennyiségben zsírt, rostokat és fehérjét fogyasztok.

Nekem IR-rel egyedül ez vált be. Sokkal energikusabb, élénkebb vagyok így, mint valaha. A magas glikémiás indexű ételektől egyébként azonnal megfájdul a fejem és szédülni kezdek, sokkal fáradékonyabb leszek, mert a testem nem képes a sejtjeimbe juttatni.

2022. máj. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!