Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha kalóriadeficitben vagyok,...

Ha kalóriadeficitben vagyok, akkor azon belül bármit ehetek?

Figyelt kérdés
2023. febr. 19. 19:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ha ledurrantasz egy pizzát reggelire, akkor ellőtted a keretedet, délután pedig megdöglesz. Ésszel kell összerakni.
2023. febr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%

Igen.

Nyilván az adott tápanyagokat biztosítani KELL a szervezetednek. Vitamin, zsír, fehérje és egy kicsi szénhidrát is hasznos (nem, nem az hízlal, bár igaz hogy hamar meg is éhezel tőle)


Nem tápanyag, de a rostbevitelre is érdemes figyelni. 10-15g/1000kcal


Fontos: nem kell a világ összes fehérjéjét megenni. 1g/ZSÍRMENTES testtömeg elegendő. Ha nagyon kemény fizikai munkát végzel vagy sportolsz akkor is MAX 1,5g/lean body mass [kg]


Szóval én vagyok 87-88kg, 22% testzsírral. Így a nettó zsírmentes testtömegem kb 68-69kg. Nekem elég 70g protein/nap


Ennek legalább fele legyen teljes értékű. (Fehérje komplettálás, esszenciális aminosavak, ezeknek utána olvashatsz)

2023. febr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő. Próbáld ki és megtudod fogysz e így. Nekem pl nem ment. Nagyon Nem mindegy mit eszem. Nagyon meg kell válogatnom, nem csak fogyáshoz, még súlytartáshoz is.
2023. febr. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen 3-as, gyanítom azért mert mákos tészta mellett folyton éhes maradsz és fizikailag képtelen vagy benne maradni az emergiakeretben (vagy nem számolok elég precízen )
2023. febr. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
Mákos tészta? 🤮Fúj.
2023. febr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jó jó, a mákos tészta csak egy példa volt
2023. febr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
Ha csak a fogyás a cél, tehát az, hogy kevesebbet mutasson a mérleg, akkor bármit ehetsz.
2023. febr. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, bármit ehetsz, de az ember hamar rájön, hogy attól függetlenül nem éri meg a kalóriakeretét folyton péksütikre, gyorskajára pazarolni (mert akkor nem fog jóllakni).
2023. febr. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért a kiegyensúlyozott étrendre ügyelni kell.
2023. febr. 20. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen :) de én többször elcsesztem hogy olyanokat ettem amitől hamar újra éhes lettem és akkor túlléptem a keretet. Most próbálok nem sok gyorsan felszívódó szénhidrátot enni pont emiatt. Így a napi mekis sajtburesz meg pizzás csiga mégsem annyira oké mint gondoltam pedig így terveztem fogyni :D
2023. febr. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!