Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Milyen ételeket ehetek diéta...

Milyen ételeket ehetek diéta alatt?

Figyelt kérdés

Tegnap kezdtem el diétázni. A kalkulátor szerint 0,5kg heti fogyáshoz 2142 kcalt kell bevinnem.


Tegnap ettem 3 szendvicset (teljes kiőrlésű magoszsemle, zsírszegény sajt meg szárazkolbász), 1 salátakeveréket, amire zsírszegény görögjoghurt raktam, azt befűszereztem kicsi vegetával, meg vágtam bele 1 paradicsomot). Otthon éheztem, szóval ettem 1 tál krumplifőzeléket meg légsütőben sütöttem fasírtot és azt raktam bele.


Ma 2db olyan szendvicset ettem mint tegnap, 125g rizst (arra tettem vegetát meg tettem rá borsót) meg egy banánt. Most megint éhezek, össze akarok dobni valami kaját, de nem tudom, hogy mit.



2022. dec. 8. 15:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Bármit ehetsz, ami belefér a kalóriakeretedben. Diétában nyilván célszerű előnyben részesíteni a fehérjében és rostban gazdag élelmiszereket, hiszen ezek telítenek a leghatékonyabban, de tényleg bármit ehetsz, amit a kalórialimited megenged. Fogyókúra során a legfontosabb az, hogy igyekezz FINOM ételeket fogyasztani, mert a kalóriadeficit önmagában elég diszkomfort, pláne ha még az egyén káposztán és natúr csirkemellen akarja végigcsinálni.
2022. dec. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%

Bármit, amit szeretnél, amíg kereten belül vagy.


Sőt, ajánlott is mindenből enni - nem skippelni ételcsoportot -, hogy megelőzd a binge-et.


Sokan elkövetik azt a hibát, hogy pl az édességet totál megvonják, és nem értik, hogy x hét-hónap után miért esnek neki a csokinak, keksznek, méghozzá mértéktelenül.

2022. dec. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Ugyanúgy étkezhetzs, mint azelőtt, csak pl több salátát eszel rizs helyett a főétkezésben, ilyenek.
2022. dec. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
29%
2142kcal rengeteg, ha van egy kereted kezdj el számolni. Pld. kaloriabazis.hu.
2022. dec. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
kaloriabazis szerint 1888
2022. dec. 8. 16:36
 6/17 anonim ***** válasza:
56%

4. "2142 kcal rengeteg"

Ne írj már hülyeséget. Semmit se tudsz a kèrdezőről, már csak ez alapján is butaság amit írsz.

Tapasztalatból írom, én pl 2300-2500 körüli energiabevitel mellett fogytam le. És nem vagyok élsportoló , csak rendszeresen sportoló és mellette ülő munkám van.

Kérdező:

Egyél nyugodtan amikor szükséged van rá. Nem érdemes koplalni mert élhetetlen hosszútávon, egészséges lelkű embereknél, falásrohamaid lehetnek, és a tripláját fogod visszahízni. Koplalni anorexiások, fejben beteg emberek szoktak, akik orvosi segítségre szorulnak, mentális értelemben is.

Próbálj normális, egészségesebb élelmiszerek felé fordulni. Gondolok itt pl natúr húsokra, zöldségekre, tojásra, olajos magvakra, sajtra, ahelyett hogy fehérlisztes, hozzáadott cukros dolgokat ennél/ innál, és igyekezz csökkenteni amennyire csak tudod, a nassolást, az indokolatlan, igazi éhség nélküli evést. És persze legyen része az életednek a rendszeres mozgás.

2022. dec. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok, 185cm 85kg
2022. dec. 8. 20:49
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Holnap az iskolában 3 szendvicset eszek meg meg egy salátát aztán a légsütőben összedobok valami csirkét. Aztán utána meglátom mi fér még bele. Tükortojás az hiányzik, de akkor azt is ehetek (mértékkel).

2022. dec. 8. 20:51
 9/17 anonim ***** válasza:
185cm-el, 85kg-al minek akarsz fogyni? Kezdj el heti 3-4 alkalommal edzeni, és egyél sokkal több zöldséget, mint eddig, laktat, és viszonylag kevés kalória van bennük, jó lenne ha az étkezéseid 1/4-1/3-a az lenne. Ha iszol üdítőket, azt felejtsd el, a nassolást minimalizáld.
2022. dec. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Úszógumijaim vannak, mellem van (nem az a betegséges cucc miatt) meg a hasam is hurkás. Az arcomon látszik, hogy az online oktatás és a nyár alatt sokat híztam.
2022. dec. 8. 21:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!