Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha rengeteg édességet ettem...

Ha rengeteg édességet ettem eddig, és egyik napról a másikra abbahagyom, attól fájhat a fejem?

Figyelt kérdés

2023. márc. 21. 22:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Ha hosszabb ideje eszed gyakran igen, lehetnek elvonási tüneteid, rosszulléteid is. Én hosszú hetekig éreztem a megvonás tüneteit, ezért olyan nehéz sokaknak visszafogni. A legdurvább az első pár hét volt. Szédülés, fejfájás, némi kézremegés, gyengeség, ezek viszonylag hamar elmúlnak. Utána már szimplán nagyon hiányzott az édesség és baromira vágytam rá, sóvárogtam. Ma már évek után könnyebben kibírom a havi 1 adaggal amit megengedek magamnak.:) De az első hetek, na az igazi pokol volt. De ha azt kibírod, idővel könnyebb lesz.
2023. márc. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%
Én max reggelig bírom ki 😂 De ez is rettentő nehéz 😂
2023. márc. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. Ha hirtelen nagy változást vezetsz be az étrendedbe, az könnyen okozhat ilyesmit elsőre. Cukornál kiemelkedően elképzelhetőnek tartom. De amúgy tavasz van, influenza szezon, én is fejfájással (meg torokfájással) keltem.
2023. márc. 22. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 NTBS ***** válasza:
100%
Mindenképpen.
2023. márc. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen rendszeresen eszed akkor ne vondd meg magadtol-legalabbis ne teljesen mert falasrohamod lesz és bepotolod
2023. márc. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Igen. Hirtelen hiányolja a szervezet a cukrot. Igy nem megkapja hanem elo kell allitania mas szenhidratbol. Par nap alatt elmulik
2023. márc. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. 5-ös, kénytelen vagyok megvonni, ugyanis nagyon durván cukorfüggő vagyok, képes vagyok két óriás Milkát megenni egyszerre.
2023. márc. 22. 21:05
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

7. Én is így voltam sajnos:(. Az első időszak nagyon nehéz. Azt ki kell bírni teljes megvonáson, különben az erős függőségtől sosem tudsz megszabadulni.

De pár hét utàn könnyebb:)

Én emiatt a függőség miatt engedem meg magamnak évek óta csak havi 1x az ilyen cukros dolgokat. Emiatt sokszor kritizálnak is, akik nem értik meg a problémámat, hogy miért nem eszem semmi édességet csak pl mert karácsony van, vagy husvét vagy mittudomén milyen általában evős ünnep a legtöbb családban.

Ha többet eszek, visszajön a függőség, ha meg teljesen megvonom akkor meg a falat kaparom és semmi másra nem tudok gondolni, és előbb utóbb ez is falási rohamhoz vezet, az pedig mivel több édesség, megint csak kihozza a függőséget és nem tudnék leállni. Ha pedig előjön, akkor jó Pár ilyen édességekre kattant nap lesz belőle, mire sikerülne nagy nehezen leálllni, és ez már hónapok munkàját teheti tönkre. Szóval az sem megoldás, nálam legalábbis ha teljesen elhagyom.

Részemről a havi 1 alkalom amolyan arany középút, hogy egyik véglet se következzen be. Az 1. Voltam.

2023. márc. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ideig (a max eddig 1,5 hónap volt) segít a szigorúan napi egy-két kocka csoki, de aztán elszállok és kezdhetem újra.
2023. márc. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Viszont cserébe megszűnik a székrekedésed is. 😂
2023. márc. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!