Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A kolbász, virsli, szalámi,...

A kolbász, virsli, szalámi, meg egyéb ilyen stílusú húsok mennyire jók/károsak, ha szálkásító étrendet szeretnék?

Figyelt kérdés

33/F

175 cm / 78 kg


Tehát, szeretnék fogyni kicsit, mondjuk olyan 6-7 kilót három hónap alatt, azt olvastam, hogy heti fél kiló fogyás az még reális célkitűzés lehet, persze mellette minden nap edzenék, heti 2-3 konditeremnap, ahol sülyemelés, és kardiózás lesz, heti 1-2 futás, 1-2 tánc (50-60 perces intenzív mozgással), és az ezeken kívüli pihenőnapokon 10 kilométeres gyaloglás. Nem vagyok kövér, de szeretnék 78 kilóról visszamenni 72-re, az volt úgymond a "versenysúlyom", és szeretnék szálkásabb is lenni. Nyilván nehéz lesz, mert ha a zsír izommá alakul, akkor nehezebb is leszek, és ennek ellenére, tehát izommá alakult testfelépítéssel szeretnék 72 kilós lenni. Azt is olvastam, hogy a test sanyargatása káros, és éhezni nem szabad, pláne, ha még izmosabb is szeretnék lenni, akkor muszáj leszek enni, bár valamennyivel kevesebbet, mint eddig, és kerülni pár dolgot. Mindenki a csirkehús + rízs + zöldségek + fehérje kombót írja, mint edzős étrend. Ezt nagyjából tartani fogom, de azért nem ehetek minden nap csirkehúst, így kénytelen leszek egyéb dolgokat enni, mint amiket felsoroltam. Kolbász, virsli, és társai. Természetesen kenyér nélkül, zöldséggel. Ha nagyon mardosna az éhség, akkor eszek zabot. Az talán eltelít. Van bármi kivetnivaló ebben a tervben? Természetesen nem akarok olimpikon lenni, és nem fogom zsebszámológéppel számolgatni, hogy mikor mennyi kalóriát viszek be. Én csak szeretnék kicsit jobban kinézni. Körülöttem mindenki csak zsírosodik, mert belekényelmesednek abba, hogy "há 30 fölött már nincs mit tenni". Kicsit nekik is meg szeretném mutatni, hogy "de, lehet mit tenni!"



2023. márc. 30. 20:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

Mennyi a napi kalóriabeviteled? A kolbász, a virsli, a szalámi, és az egyén ipari ultrafeldolgozott húskészítmény nem csak egészségügyi szempontból nem ajánlott, hanem az elképesztő zsírtartalmuk miatt rengeteg kalóriát tartalmaznak, amíg például fehérjét alig, rostot, vitamint, nyomelemet, ásványi anyagot, antioxidánst pedig konkrétan nullát.

"ha a zsír izommá alakul, akkor nehezebb is leszek, és ennek ellenére, tehát izommá alakult testfelépítéssel"

Azt ugye tudod, hogy nincs a valóságban olyan biológiai folyamat, melynek során a zsírsejtek izomszövetté képesek alakulni?

"Kolbász, virsli, és társai. Természetesen kenyér nélkül, zöldséggel"

Amikor valaki leírja, hogy kolbászt, virslit, és egyéb rákkeltő szintetikus készítményt fog kajálni, de senki ne aggódjon, kenyeret nem fog, hiszen a Femina.hu azt írta, hogy az hízlal, akkor mindig jót nevetek.

"nem fogom zsebszámológéppel számolgatni, hogy mikor mennyi kalóriát viszek be"

Pedig ha nem a szerencsére akarod bízni a testzsírod alakulását, akkor jobban járnál, ha megismerkednél a kalóriaszámolás alapszabályaival, bár a kérdésed alapján nem ez az egyetlen hiányosságod dietetika témakörben. Ha neked ez az egész szálkásítós baromság annyiból áll, hogy csirke, rizs, zab, aztán ha megunod, akkor kolbász és szalámi, akkor inkább olvasgasd ezt az egyetemi szakanyagot a következő hetekben, ugyanis ennél jobb minőségű tudományos anyagot nem igazán találni magyar nyelven a témában:

[link]

2023. márc. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%
1-es: Ugyan teljesen igazad van abban, amit írtál, de ENNEK a kérdezönek hiánya mondod, semmi esély arra, hogy elkezdjen gondolkodni.
2023. márc. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, bár azt írtam, hogy nem akarok olimpikon lenni... Eddig ettem mindent az égvilágon. Sütit, csipszet, kólát, kenyeret, persze nem vég nélkül, hanem heti 3-4 alkalommal, akkor viszont elég sokat. Jó 2-3 éve tartom már ezt a 78 kilót, de most elkapott egy hangulat, hogy szeretnék kicsit visszaszálkásodni. Szerintem, csak már attól, hogy ezekről lemondok, sokat javulhat a helyzet. Pláne, ha a kenyérről is lemondok, és edzeni is intenzívebben fogok.
2023. márc. 30. 20:53
 4/17 A kérdező kommentje:
2-es, mi bajod van? Miért van az, hogy felteszek egy normális kérdést, és egyből bele kell kötni az emberbe? Nyilván azért teszek fel kérdést, hogy választ kapjak.
2023. márc. 30. 20:54
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem van némi kavarodás az infókban, amiket összeszedtél. Szóval először azokat tisztázzuk.

A szálkásítás kifejezést általában akkor használjuk, ha már van rajtad kellő izom mennyiség, csak felzsírosodtál. Ezzel mi a helyzet? Jelenleg is edzel, vagy most fogsz komolyabban belevágni?

Ez fontos, mivel ha már edzettebb vagy, akkor minden nehezebb kicsit. Illetve amit még hozzátennék, hogy a nagyon alacsony ch inkább akkor fontos, ha egy számjegyű testzsírt akarsz, plusz fullosan le is szárítani magad. Ha nem versenyre készülsz, akkor ez indokolatlan. Ennél magasabb testzsíron, nem szárazon is látszanak már izom definíciók.

Leírom azt az opciót, ha most kezdesz bele, mert mint mondtam, ez az egyszerűbb. Kezdők szerencséje, hogy deficit mellett is elég korrekten tudnak izmot építeni az elején, szóval nincs más dolgod, mint kiszámolni a jelenlegi súlytartó kalóriádat, és azalá belőni egy kicsivel a bevitelt, plusz nekimenni a teremnek, ahogy írtad. Nyugodtan ehetsz szendvicset is, nem ördögtől való, alkalmanként a zsírosabb húsokkal sincs baj. Túl gyakran a koleszterin miatt nem javasolt, de ha nem erre alapozod az étrendedet, akkor tök rendben van. A csirke-rizs amúg, elég ósdi, és idejét múlt szemlélet, de egynek elmegy, ha bírod a monotonitást. Viszont nem tilos változatosabban étkezni, csak az ne mirelit, gyorskaja kombó legyen lehetőleg.

Másik: a zsírból nem lesz izom. Full más kémiailag a kettő. Az izom fehérjéből/aminósavakból áll, a zsír pedig zsírsavakból. A zsírból a test ATP-t, azaz energiát nyer, amikor felhasználja, elégeti, ebből tudja finanszírozni a mozgást, izomépítést (bár ez utóbbi inkább ch), meg úgy az egész funkcionálását. Szóval nem leszel nehezebb deficitben, csak mert izmosodsz. Ideiglenesen lehet testtömeg növekedés, mivel az izmok regenerálódáskor vizet és ch-t (glikolt) kötnek meg. Ezt láthatod a mérlegen egy kiadós edzés után másnap, de ez mozgó tömeg, harmadnapra eltűnik.

2023. márc. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
*glikogént, pardon
2023. márc. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
5-ös, köszi a választ, eddig is edzettem, de nem túl intenzíven. Heti 1-2 tánc, egy másfél órás súlyzós karedzés, és heti 4-7 alkalommal a tíz kilométeres séta, meg egyéb, munkámból adódó pakolós, rámolós testmozgás. Ezek arra jók voltak, hogy ellensúlyozzák a különféle csipsz, csoki, meg egyéb ilyen szenvedélyeimet, sajnos eléggé szeretem ezeket. Úgymond, "szinten tartottam" magam. Korábban, még évekkel ezelőtt edzettem komolyabban is. Talán 24-25 évesen néztem ki a legjobban, akkor 67 kiló voltam, és full szálkásan izmos. Azt már szerintem esélytelen újra visszaszereznem, meg nem is akarom. Nem baj, ha kicsit teltebben izmos az ember, nem pedig Bruce Lee módon.
2023. márc. 30. 21:02
 8/17 A kérdező kommentje:
Ja, és az "izom zsírrá alakul" dolgot úgy értettem, hogy az izom átveszi a zsír helyét. Tudom, hogy nem alakul át konkrétan. De akkor azzal a kifejezéssel, hogy "lecserélődik", talán kijavítom a dolgot.
2023. márc. 30. 21:04
 9/17 anonim ***** válasza:
81%
Ha ilyen borzalmas az étrended (bocsi), akkor bőven elég lesz ezen változtatni. Ha megszűnik a chips, süti zabálás, kóla ivás, és inkább normális kaját eszel helyettük, akkor bőven jó vagy, és látszani fog az eredmény. Nyilván nem hátrány, ha emellett a csak kar helyett mindenhova egyenletesen edzel teremben is.
2023. márc. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, egészséges éppen nem, mert nyilván feldolgozott, zsíros stb stb, de ha szereted, nem fogsz pokolra kerülni, sőt még hízni se, ha jól illeszted be az étrendedbe, ha a többi dolgot is jól válogatod meg. Én magam is lefogytam pedig eszek ilyesmit is, egész egyszerűen mert szeretem, és nem akarok úgy leélni egy életet, hogy minden olyan kajáról lemondok amit szeretek csak mert nem tökéletes csúcsszuper minőségű.

És nem, a kenyeret se kell elhagyni. Egy normális, változatos étrendbe meg fogyáshoz is beilleszthetők ezek a dolgok, csak nem kell egy rúd szalámit betolni fél kg kenyérrel:)

2023. márc. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!