Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » A kolbász, virsli, szalámi,...

A kolbász, virsli, szalámi, meg egyéb ilyen stílusú húsok mennyire jók/károsak, ha szálkásító étrendet szeretnék?

Figyelt kérdés

33/F

175 cm / 78 kg


Tehát, szeretnék fogyni kicsit, mondjuk olyan 6-7 kilót három hónap alatt, azt olvastam, hogy heti fél kiló fogyás az még reális célkitűzés lehet, persze mellette minden nap edzenék, heti 2-3 konditeremnap, ahol sülyemelés, és kardiózás lesz, heti 1-2 futás, 1-2 tánc (50-60 perces intenzív mozgással), és az ezeken kívüli pihenőnapokon 10 kilométeres gyaloglás. Nem vagyok kövér, de szeretnék 78 kilóról visszamenni 72-re, az volt úgymond a "versenysúlyom", és szeretnék szálkásabb is lenni. Nyilván nehéz lesz, mert ha a zsír izommá alakul, akkor nehezebb is leszek, és ennek ellenére, tehát izommá alakult testfelépítéssel szeretnék 72 kilós lenni. Azt is olvastam, hogy a test sanyargatása káros, és éhezni nem szabad, pláne, ha még izmosabb is szeretnék lenni, akkor muszáj leszek enni, bár valamennyivel kevesebbet, mint eddig, és kerülni pár dolgot. Mindenki a csirkehús + rízs + zöldségek + fehérje kombót írja, mint edzős étrend. Ezt nagyjából tartani fogom, de azért nem ehetek minden nap csirkehúst, így kénytelen leszek egyéb dolgokat enni, mint amiket felsoroltam. Kolbász, virsli, és társai. Természetesen kenyér nélkül, zöldséggel. Ha nagyon mardosna az éhség, akkor eszek zabot. Az talán eltelít. Van bármi kivetnivaló ebben a tervben? Természetesen nem akarok olimpikon lenni, és nem fogom zsebszámológéppel számolgatni, hogy mikor mennyi kalóriát viszek be. Én csak szeretnék kicsit jobban kinézni. Körülöttem mindenki csak zsírosodik, mert belekényelmesednek abba, hogy "há 30 fölött már nincs mit tenni". Kicsit nekik is meg szeretném mutatni, hogy "de, lehet mit tenni!"



2023. márc. 30. 20:35
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy tényleg a legfinomabb ételek a legegészségtelenebbek. Én, ha csak ösztönösen azt enném, és annyit, amennyihez ingerem van, akkor hamburgeren, sültkrumplin, fagyin, csipszen, és csokin élném le az életemet, de olyan szinten teleenném magam minden nap, hogy ágyba ájuljak, és lennék 280 kiló :D HA az ösztöneimre hallgatnék. De muszáj az eszemre hallgatni, így az egész életem egy nagy lemondás. Jó ég, már most, szinte sírni tudnék, annyira hiányoznak ezek az ételek, pedig még csak e hét eleje óta vontam meg magamtól. Van helyettük zab, meg puffasztott rizs, csakhogy a gyomorsavam ne égessen... Úgyhogy nehéz a leszokás, nehéz, főleg hogy a hétköznapok eleve nem túl akciódúsak, az esti csipsz + csoki eksztázis volt a hétköznap estéim legjobb pillanata... Valóságos íz orgazmus... De ezt csak azok érthetik, akik ugyan olyan szenvedélyes evők, mint én. Például olyat is ismerek, akinek mindennemű evés csak egy teher, amin hamar túl kell esni. Nekik biztos könnyebb tartani egy étrendet, persze, én inkább szenvedek, de lemondok a kedvenceimről, minthogy soha ne is legyenek kedvenceim, és még a remény is meghaljon, hogy valaha újra ehetem majd ezeket.
2023. márc. 31. 03:27
 12/17 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, 10.es vagyok. Hidd el én tudom és átérzem miről beszélsz.

4 éve még 170kg voltam rengeteg egészségügyi problémával, komoly étkezési zavarral, reggel a felkeléstől az esti lefekvésig minden lépés fájt.Ha napi fél óránál többet kellett sétálni, 1 hétig izomlázam volt.

Most meg 67kg vagyok már 1 éve, egészséges vagyok, tele energiával, fájdalmak nélkül, heti 10 órát sportolok.

Baromi sok munkám van benne, testi- lelki küzdelmek egyaránt.

Tudom milyen az amikor élvezed az intenzív ízeket, én is ilyen vagyok, finomak boldogsággal töltenek fel stb, de ezeknek amikre ételek terén nagyon rá szoktak függeni az emberek akik errre hajlamosabbak, ( pl cukros csokik, sütik, csipszek stb), meg kell érteni azt, hogy ezek csak pillanatnyi élvezetet adnak, cserébe viszont a gyakori túlzott fogyasztásuk nem tesz jót, túl sok felesleges, üres kalória van bennük, nem laksz jól, nagyon könnyű gyorsan sokat enni belőlük, az ember észre se veszi hogy milyen sokat evett.

Egyfajta függőséget is simán kiválthatnak igen. Ebben az állapotban már sajnos sokkal nehezebb visszatérni egy normális életmódhoz, de nem lehetetlen. És igen, valóban nem jó érzés azt megélni, hogy ha egészséges testsúlyt akarunk, akkor bizony ezeket nagyon limitálni kell ahhoz, hogy egy élethosszig élhető, fenntartható étrendet, életmódot kövessünk, ne hízzunk stb. Viszont valamit valamiért.

Egyetlen életünk van, nagyon nem mindegy, hogy milyen minőségben éljük le. Ezt saját tapasztalatból tudom hova vezetett, hogy az evés túlságosan felértèkelődött az életemben. Bizony a vége felé már nagyon beteg voltam!

Ha te is eljutottál oda, hogy úgy érzed változtatnod kell, igazán akarod, akkor próbálj meg életmódot váltani, nem kell rohamtempóban, ha nem megy, csináld fokozatosan, próbálj új étkezési- aktivitási szokásokat kialakítani, és más örömforrásokat keresni az ételeken kívül.

Azért eszünk, hogy élhessünk, és nem azért élünk, hogy együnk.:)

2023. márc. 31. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden étel lehet egy egészséges étrend része.A feldolgozott húskészítmények ahogy írtàk,egészségügyi szempontból kerülendők,de ez nem azt jelenti,hogy tilos.Szerintem semmi baj,ha egy teljes kiőrlésű kenyérre teszel egy 1-2 szelet csirkemellsonkát,vagy ha egy salátába teszel feltétként 1-2 szál felkarikázott virslit.
2023. márc. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
79%

Amúgy érdekes téma, hogy mit tesz az aggyal az egészségtelen étel. Az evolúció úgy alakított ki minket, hogy boldogsághormon szabaduljon fel, ha valami zsíros, cukros, hiszen ezekben több a kalória, vagyis anno jobb választás volt. Ez, ha normális ételeknél maradunk, nem pedig az agyon feldolgozottaknál, akkor teljesen rendben van a mai napig. Viszont a plusz zsíradékban sütés, cukrozás, sózás teljesen megzavarja az agyat, mivel a természetes szintnél jóval magasabban tartalmazza ezeket az összetevőket. És mivel ezekben az ételekben általánosságban nincs rost, se kellő fehérje, jól se laksz igazán. Tehát hamarabb leszel éhes, hiába vittél be tetemes mennyiségű kalóriát. És mivel úgy vagyunk kialakítva, ahogy, így újra ezeket az ételeket fogjuk kívánni. Nem véletlenül vannak amúgy élelmiszermérnökök, akiknek többek között az a feladatuk, hogy a lehető legízletesebbé tegyék az ételt, tehát a lehető legnagyobb pozitív reakciót váltsák ki az agyból. Ez pedig, ha olcsó ételekről beszélünk, akkor nem a megfelelő fűszerezést jelenti. Ha sokszor, sok ilyet eszik az ember, egyszerűen az ízérzékelése megváltozik. Pontosabban a toleranciája bizonyos ízekre. Ezért van az, hogy az ilyen emberek egy idő után nem érzik finomnak a normális ételeket. Az agy visszakondícionálása pedig hosszú idő.

Én a zsíros-sós dolgokkal voltam így, a cukor annyira nem hatott meg soha, nem vagyok és nem is voltam édesszájú. Hosszú idő volt leszokni erről, de ma már a túl sós ételek érzésre marják a számat, nyelvemet. Jelenleg visszagondolva, fogalmam sincs, hogyan tudtam megenni azokat az ételeket, amiket régen. Nyilván még mindig vannak bűnös élezeteim, amiket alkalmanként szívesen fogyasztok, de ezzel alapvetően semmi gond. Moderáltan bármit lehet enni, de a moderáció mind a mennyiségre, mind a gyakoriságra vonatkozik.

2023. márc. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 NTBS ***** válasza:
Megfelelő mennyiségben nincs baj vele.
2023. ápr. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Ha az ember a csirke-rizs kombinált kicsit változatosabb étrendet pakol össze, akkor néha belépés, de nehéz melléjük megtervezni a napot, mert arányaiban sokkal több bennük a kalória, mint pl egy sonkában.


Ami a kajafüggőséget illeti: nekem el kellett engednem azt, hogy a kaja örömforrás. Onnantól, hogy ezt elfogadható, ettem, ami az étrendembe be volt tervezve. És egy idő után új kedvenceim lettek, amikre korábban rá se néztem volna. A legutóbb megszeretett kajám pl a céklás hummusz.

2023. ápr. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Itt nem is annyira a kalória a lényeg. Én is csak ilyeneket eszek, ledobtam sok kilót, ugyanúgy eszem ezeket tovább. Az a baj, hogy nem jó fehérjeforrások. Én hiába eszek sok hüvelyes növényt tele fehérjével, nem elég a szálkásításhoz. Próbáltam edzeni, emiatt nem ment, le is beszéltek róla.


35/F

jan. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!