Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan indítsam be újra a...

Hogyan indítsam be újra a fogyást?

Figyelt kérdés
sikerület lefogynom 7 hónap alatt 10+ kilót aminek nagyon örülök, viszont kb. 3 hónapja folyamatosan stagnál a mérleg, illetve változást sem nagyon látok a testemen azóta. direkt figyeltem hogy lejjebb emeljem a deficitemet mint a legelején, mivel ugye kevesebb kiló vagyok, most 160 cm-mel eszek 1400-1500-at egy nap (a szintentartóm 1900), viszont 57-nél nem akar lejjebb menni a súlyom, pedig a combomból és a hasamból van még mit leadni.

2023. ápr. 8. 18:26
1 2
 1/12 ShadowGanxter válasza:
0%
Az a 1400-1500 kalória milyen ételekből tevődik össze és azt se ártana tudni, hogy ha dolgozol, milyen fajta munkát látsz el, mennyit időt "mozogsz" és hogyan?
2023. ápr. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
20%

Valószínű az étkezéseid összetételében lesz valami gond.

Vagy túl sok a szénhidrát, vagy túl sok a mesterséges anyag...

Mozogsz hozzá?

2023. ápr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
heti 4 súlyzós edzés és sokat sétálok minden nap plusz ha kedvem tartja akkor heti 1-2-szer HIIT edzéseket is tolok. eléggé figyelek a fehérjebevitelre és mostanában próbáltam csökkenteni a szénhidrátot is (nem sok mesterséges kaját eszek, néha néha megeszek egy péksütit de ennyi)
2023. ápr. 8. 20:40
 4/12 anonim válasza:
0%

3 hónap túl sok idő a stagnáláshoz.

Nem lehet hogy túl késő eszel? Vagy esetleg túl sok cukrot viszel be észrevétlenül (esetleg innivalókkal)?

Túl nagy adagot eszel egyszerre?

Mennyi felesleged van még?

2023. ápr. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
4-es: nem iszok üditőket, csak vizet, nem eszem túl nagy adagokat (direkt számolom a kalóriákat), és kb. még 6-7 kiló felesleg biztos van.
2023. ápr. 8. 21:04
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Ha 3 hónapja stagnálsz az azt jelenti h nem vagy deficitben. Két dolgot tehetsz, csökkented a bevitt kalóriát vagy többet égetsz el. Én tovább már nem csökkenteném, mert az 1400-1500 kalória is már határeset. Egy szellemi munkát végző nőnek még azt mondom h ideális. De mondjuk 1200 kcal már túl kevés lenne, az konkrétan koplalás kategória. Én kevesebb súlyzós edzést végeznék és többet kardioznék, mivel utóbbival több kalóriát égetsz el. Egy 1 órás átlagos súlyzós edzéssel kb. 150-200 kcal ég el, ha 1 órát szobabiciklizel normál tempóban 250-300, futópadon 300-400. Fölösleges heti 4 súlyzós edzés, legyen 2 meg 2 kardio. Ha így sem fogysz akkor muszáj lejjebb menned 1200-1300 kcal-ra de ez hosszútávon nem fenntartható sztem. Azt viszont megcsinálhatod h mondjuk a következő 2-4 hónapban csökkented a kalória keretet (1200-1300 kcal) így nyárra elérheted a cél súlyod és mondjuk nyár végén visszaállsz 1500 kcal-ra. Ezt neked kell tudni h megéri-e. Meg a mérések is legyenek a lehető legpontosabbak, az utolsó kilóknál már minden kalória számít, lehet h te azt hiszed h 1500 kcalt vittél be de igazából 1700-at és ez már épp elég h ne legyen deficit, mindent számolj.
2023. ápr. 9. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem egészséges a végtelenségig csökkenteni a kalóriát, koplalásba fordulni. Ha fogyni akarsz még akkor többet kell mozogni. Bár már normális a súlyod.
2023. ápr. 9. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A kalória beviteled szerintem teljesen jó, ha tényleg ennyi. A kardió tényleg segíthet, főleg, ha altájon akarsz jobban fogyni, legalábbis ha magamból indulok ki. Hiába a diéta, az utolsó pár kilóhoz kell a több kardió.

De teljesen normális a súlyod, nem hiszem, hogy komoly gond lenne az alakoddal.

Az étel összetételével is játszhatsz még, másfajta alapanyagok, más arányok. De a helyedben akkor sem lennék csalódott, ha marad a jelenlegi állapot.

2023. ápr. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az utolsó 3 kilót már csak 1350nel ment le, nagyon szenvedős volt, inkább elengedtem. Neked is ezt tanácsolom. Maradj 1500on és élvezd az elért eredményt.
2023. ápr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszönöm az összes választ, ezek szerint a több kardió lesz a megoldás.

aki azt írta hogy már normális a súlyom: tudom és jól is érzem magam, viszont ahogyan fent említettem pocakom még mindig van és ez eléggé zavar, és a combom sem az igazi :(.

2023. ápr. 9. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!