Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 1200 kalóriánál eredményesebb...

1200 kalóriánál eredményesebb leszek?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki sokkot kapna a kevés kalória láttán, leszögezném, hogy 150 cm vagyok, szóval az én testemnek lényegesen kevesebb energiára van szüksége, mint egy "átlagos" magasságú embernek.

Tavaly 45 kiló voltam, és úgy éreztem magam igazán jól a bőrömben. Minden ruha jól állt rajtam, eleget ettem, rendszeresen edzettem, és abszolút nem néztem ki túl vékonynak, inkább formás és izmos voltam.

Aztán sajnos a nyár után feljött pár kg, mentálisan elég sok gondom volt, és most vagyok 49 kg.

Hónapok óta próbálom leadni, kiszámoltam már több internetes kalkulátorban is, hogy mennyi kalóriát egyek fogyáshoz, és mindegyik ilyen 1500 kcalt simán kiadott a heti 5x sport miatt... mondván az alap súlyfenntartó kalóriám kb 1900, amit nehezen tudok elhinni, hisz az alapanyagcserém 1200 kcal alatt van.

Lehet, hogy azért nem működik ez a deficit, mert még mindig "túl sokat" eszek a méretemhez képest? Csak mert azt látom, mások alapból 1400-1500 kcalt esznek napi szinten fogyókúra nélkül, én meg azért ennyivel nem mozgok többet, hogy nekem az legyen a deficitem.

Szerintetek érdemes lenne levinnem a napi keretem 1200 kcalra? Nagyon sokat szomorkodok azon a 4 kilón, nyárig le akartam adni, és az a baj hiába tűnik kevésnek "csak" 4 kiló, higgyétek el, a 150 centimhez már azért eléggé meglátszódik... és nem érzem jól így magam.

Köszönöm a segítséget.

20/N



2023. máj. 1. 15:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Csak azért mert 49 kiló vagyok, nem jelenti azt, hogy nem lehet rajtam se zsír se izom :D ez elég tudatlan hozzáállás tanúsít

Képzeld már el, hogy 150 cm-hez 49 kiló hogy aránylik.

2023. máj. 1. 20:35
 12/15 anonim ***** válasza:
60%

"Képzeld már el, hogy 150 cm-hez 49 kiló hogy aránylik"

Elképzeltem, remekül, főleg a számok tükrében. Ha te esztétikailag nem vagy megelégedve magaddal, akkor továbbra is a progresszív edzés általi izmosodás, formásodás fog segíteni, illetve a pszichés elfogadás, nem a kalóriadeficit és még 4 kiló felesleges leadása. De te tudod.

2023. máj. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
18%
Egyél 1000-et és sportolj többet, napi félmaraton. Heteken belül meglesz az eredmény. Igyál sok vizet is.
2023. máj. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

"Egyél 1000-et és sportolj többet, napi félmaraton"

How to cseszd szét az egészségedet és a mozgásszerveidet néhány hét alatt tutorial video on YouTube.

2023. máj. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
45%

Itt mindenki értetlen. Azt hiszik, hogy 49 kg vagy 160 centihez... Mert akkor nem kellene fogyni.

De a 150 cm-hez kicsit sok lehet.

Szerintem 1100-1150 az alapanyagcseréd, ennyit egyél, plusz edzés . Este ne egyél szénhidrátot, inkább tojás, hús zöldség.


Egy 162cm /56kg nő , akire szintén 3 kg fogyás ráférne😃

2023. máj. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!