Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 120 kiló vagyok, 168 centi....

120 kiló vagyok, 168 centi. 7,5 kilométert sétáltam 1,5 óra alatt. Hány kalóriát égettem el kb?

Figyelt kérdés

Utánanéztem már néhány oldalon, de valahogy nem volt számomra egyértelmű. A kalóriabázison eleve egy átlagos testalkatú emberhez mérten írja a 200 kalória égetést.


Van erre valami “szabály” hogy kb mennyit éget egy 10-20-30+ kg túlsúllyal rendelkező ember?


2023. máj. 15. 13:09
1 2
 1/17 hollófernyiges ***** válasza:
54%

Eszerint 735-öt.


[link]

2023. máj. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Olyan sokat?

Azért az durva.

2023. máj. 15. 14:37
 3/17 anonim ***** válasza:
13%
Ez a sétálás lesz a jövő sportja ☝️😀
2023. máj. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Kb 400at
2023. máj. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%

De azért remélem az étkezésre is odafigyelsz és jóval kevesebbet eszel, mint eddig.

A séta tempójától is sok múlik. Egy andalgós séta nem fogyaszt semmit, viszont egy gyorstempós séta már igen. De ha te 7 és fél km-t másfél óra alatt tettél meg, akkor elég lassan sétálhattál. Szóval ne reménykedj, hogy sok kalóriát elégettél.

2023. máj. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 hollófernyiges ***** válasza:
82%

"Egy andalgós séta nem fogyaszt semmit, viszont egy gyorstempós séta már igen"


Ez nem egészen igaz, kalória szempontjából a megtett táv számít, az idő nem. Még ha futsz is, akkor is csak 10%-kal több kalóriát égetsz el, mint sétálva.

2023. máj. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

#6 és Kérdező


"Hány kalóriát éget el 1 óra gyaloglás?


Bár a gyaloglásnak nincs akkora hatása, mint a magas intenzitású aerobik-, step-, tánc- és kocogásgyakorlatoknak, amelyek növelik a vérnyomást, mégis támogatja a kalóriaégetést.

A gyaloglás közben elhasznált kalóriamennyiség egyenes arányban nő a testtömeggel. A nagy súlyú emberek nagyobb erőfeszítést tesznek mozgás közben, mint a normál súlyúak, és ezért több kalóriát fogyasztanak.

Általánosságban elmondható, hogy minden testmozgás során a túlsúlyos emberek sokkal több kalóriát égetnek el, mint a vékonyak. A gyaloglás tempója szintén befolyásolja az elégetett kalóriák mennyiségét.

Az óránként 3 kilométeres sebességgel történő gyaloglást könnyű tempójú gyaloglásnak, az óránként 4 kilométeres sebességgel történő gyaloglást közepes tempójúnak, az óránként 5 kilométeres vagy annál nagyobb sebességgel történő gyaloglást pedig gyors tempójú gyaloglásnak nevezzük.

Hány kalóriát lehet elégetni 1 óra gyaloglással? Például egy 54 kilogramm súlyú személy normál sebességű gyaloglás közben körülbelül 256 kalóriát éget el, míg a 80-100 kilogramm közötti súlytartományba tartozó emberek ugyanilyen sebességgel és tempóval 384-512 kalóriát égetnek el.

Hány kalóriát éget el 1 óra gyors gyaloglás? Egy 56 kilogramm súlyú személy 240 kalóriát éget el egy óra élénk gyaloglás során, míg a 70 kilogrammosok 300 kalóriát, a 80 kilogrammosok pedig körülbelül 360 kalóriát égetnek el. A futópadon vagy a szabadban való gyaloglás szintén befolyásolja az elégetett kalóriák mennyiségét."

[link]

2023. máj. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
15%
Gecó ... én 169cm vagyok és 55 kiló ... te több mint a duplám vagy XDDD
2023. máj. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
12%
A Burger Kingig sétáltál? 😀
2023. máj. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
11%
Lényegtelen hány kalóriát égetsz el addig amig nincs kezelve az inzulinod és nincs veled orvosilag tőrődve. Ez az amitől meghíztál. A PM alulműködés csak utána jön.
2023. máj. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!