Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 120 kiló vagyok, 168 centi....

120 kiló vagyok, 168 centi. 7,5 kilométert sétáltam 1,5 óra alatt. Hány kalóriát égettem el kb?

Figyelt kérdés

Utánanéztem már néhány oldalon, de valahogy nem volt számomra egyértelmű. A kalóriabázison eleve egy átlagos testalkatú emberhez mérten írja a 200 kalória égetést.


Van erre valami “szabály” hogy kb mennyit éget egy 10-20-30+ kg túlsúllyal rendelkező ember?


2023. máj. 15. 13:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
57%

#10

Miért kell egyből betegségre gondolni azért, mert valaki elhízott? A magyar lakosság nem azért elhízott ennyire, mert baja lenne az inzulinjával, hanem mert össze-vissza zabál mindent mértéktelenül és nem mozog semmit.

2023. máj. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
37%
Épp ezt akartam mondani 11-es.
2023. máj. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
63%
Pontosabban azért IRes, mert már évek óta zabál és hízik. És nem fordítva.
2023. máj. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:
19%

11 Ha a butaság fájan ordítanál.


Ha eszed lenne-de nincs, akkor a legminimumabb, hogy utána mennél, hogy milyen hormonok problémája a kövérség. b


És ha millió hasonló szintű egyedet összegyüjtesz magad köré akik bólógatnak a hüleségedre-akkor sem neked lesz igazad. Ellenben ha nem akarod ilyen tudatlanul élni az életkédet, akkor elcsevegsz egy endokrinólógussal-és informálódsz mi is az a szénnhidrátanyagcserebetegség-aminek nincs köze az általad említett zabáláshoz. Ennyit az "okosságodról".


Legközelebb ha valamit fennen hangoztatsz, akkor a minimum, hogy orvosilag utána nézz, hogy ne tünj mások előtt ennyire informálatlannak-mint ami vagy.

2023. máj. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, én sem mozgok semmit, mégsem vagyok elhízva. 173 cm/67 kg. És azt eszek, amit megkívánok. Nem ilyen salátákat...
2023. máj. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#14


:D :D :D :D Ha tájékozottabb lennél, mint ahogy itt hangoztatod, hogy te milyen okos vagy a témában, akkor tudhatnád, hogy a magyar lakosság nem ezért ennyire elhízott.


Tessék, csakhogy ma is tanulj valamit:


"Az elhízás kialakulásában számos tényező vesz részt, de nincs egyelten „obez gén”, amely elhízáshoz vezetne.


Sok tízezer éven át az emberiség nem dúskált a táplálékban és a túlélés érdekében úgy alkalmazkodtunk, hogy a kevés táplálékot is jól hasznosítottuk. Alig száz év alatt viszont drámai változások következtek be az életkörülményeinkben: a nyugati típusú civilizációkban – mint amilyen a magyar is – bőséggel áll rendelkezésre a táplálék, miközben a mozgás egyre inkább háttérbe szorult. A magyar ember szereti a hasát és a hagyományos nemzeti ételeink sem szenvednek kalóriahiányban. Itt igazából mindig a mennyiséggel lehet a baj, hiszen mindent lehet enni, csak mértékkel.

Ráadásul a magyar ember nemcsak eszik, hanem sajnos iszik is.

Sokan pedig bele sem gondolnak, hogy milyen sok kalóriát tartalmaznak a szeszes italok, a cukrozott üdítőkről, gyümölcslevekről nem is beszélve."


[link]

2023. máj. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Én is el voltam hízva (+35kg felesleg), mégsem valami betegségre fogtam és mégis leadtam az összes felesleget.


Azért leszel beteg, mert el vagy hízva, nem pedig fordítva. Az esetek nagyon kevés százalékában hízik el valaki azért, mert ténylegesen például alulműködik a pajzsmirigye. Az esetek 99,9%-ban pedig csak azért híznak az emberek, mert zabálnak össze vissza.


Kérdező:

Ez változó, nem lehet pontos számot mondani. Inkább lépésszámban gondolkodj. 10.000 lépés valahol 300-500 kalória között éget testsúlytól, intenzitástól függően. Ez egy átlagos tempóban nálam pl.: ~1 óra 20 perc alatt megtehető táv.(4km/h)


Szerintem 300 kalóriát biztosan elégettél, viszont semmiképp se jusson eszedbe visszaenni ezt a kalóriát és mindenféle kalóriaszámláló alkalmazásba beírni a sport által elégetett kalóriát, mert, mint mondtam: Ezt nem lehet pontosan mérni. Ami a kalóriabázison 2 óra séta 500 kalória, az lehet, hogy a való életben "csak" 350, és hopp, 150 kalória máris a különbség, ami elég sokat jelenthet, hisz sok kicsi sokra megy.

2023. máj. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!