Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Így is hatásos lehet a diéta?

Így is hatásos lehet a diéta?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem vagyok túlsúlyos, de az augusztusi esküvőmre szeretnék kicsit vékonyabb lenni.

Azt se tudnám megmondani, hány kiló vagyok, mert durván ingadozik a súlyom. 52-54 kiló között szokta mutatni a mérleg reggel. Gondolom, ez az esti evéstől is függ. Ha este aerobozok, utána meg szoktam inni egy fehérjés gyümölcs turmixot (200 gramm gyümölcsel. Általában eper, barack). De ilyenkor reggel puffadtnak érzem magam. Ezzel kapcsolatosan is elfogadok tanácsokat. Lehet, hogy valami mást kellene ennem utána, vagy korábbra időzíteni a mozgást.

Az emésztésem egyébként jó, az esti evéssel van gondom csak. Ti mit esztek mozgás után?

De a kérdésem főként arra vonatkozik, hogy tudok-e úgy fogyni, ha a kalóriadeficit megvan (kb 600 kcal naponta a deficit), de a szénhidrát kb 200 gramm körül van. Általában olyan 180-190 gramm. Néha picikét 200 felé megy, de azért arra figyelek, hogy alatta maradjon. Sok oldalon olvastam, hogy diétába 120-130 gramm fér bele.

A kalóriabázis kb 60%ot szokott kihozni a napi elosztásba szénhidrátnak.

Arra azért figyelek, hogy a fehérje legalább 50 gramm legyen.

Sokszor eszek keveset, 6 étkezésem van egy nap. Van egy edzés előtti vacsim 6 körül (normális étel), meg általában a turmix, ami későre tolódik.

Szóval kb napi 180 gramm szénhidráttal is lehet fogyni? Elég a deficitre figyelni? Rendszeresen mozgok kb 40-50 percet. Vagy 40 perc közepes tempójú séta, vagy 40-50 perc aerob mozgás (ellipszis, szobabicikli).

Köszi előre is a válaszokat!



2023. jún. 20. 08:28
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Azt még hozzá szeretném tenni, hogy a munkában is aktív vagyok, főleg amióta jó idő van. Óvónéni vagyok, sokat sétálok, focizok, fogócskázok a gyerekekkel nap közben.
2023. jún. 20. 08:29
 2/12 anonim ***** válasza:
10%
Jó lenne fogyni 5-10kgt, egyél 1000 cal alatt. Én úgy szoktam hogy uborkát eszem egész nap, és este 4 db főtt tojást.
2023. jún. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék 42-45 kiló lenni :o (nem is értem ezt a választ) És egészségesen szeretnék fogyni, nem koplalva.
2023. jún. 20. 09:27
 4/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nagyon ártalmas ilyen válaszokat írni. Mert, habár én egy felnőtt nő vagyok, aki tisztában van azzal, hogy telhesen egészséges a súlya, de szeretnék egy picit jobb formában lenni, de lehetnek itt fiatalabb (tini), egészséges, de önbizalomhiányos lányok, akiknek a teljesen jó testsúlyuk ellenére is arra buzdíthatsz, hogy koplaljanak, és 42 kilósak legyenek. Szerintem át kellene gondolni a válaszokat elküldés előtt.
2023. jún. 20. 09:36
 5/12 A kérdező kommentje:
Maximum 2 kilót szeretnék leadni.
2023. jún. 20. 09:42
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Az eg vilagon nincs semmi baj a 200g szenhidrattal ha nem vagy cukorbeteg.


Kaloriakereten belul fogyni fogsz makroktol fuggetlenul, ha izmot meg akarsz tartani akkor ajanlott napi 1,5-2g feherje / zsirmentes testsulykg. A tobbi meg szinte mind1…


Annyi hogy a zsír beviteled ne legyen 0.

2023. jún. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az megvan,hogy az izomtol lesz jó alakod? Tehát súlyzós edzést is lehetne csinálni
2023. jún. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sok csinos lány van, aki nem súlyzózik. És amikor 2 kilóval kevesebb voltam, teljesen elégedett voltam az alakommal. Homokóra típus vagyok, és genetika, vagy nem tudom, mi az oka, de a vádli, comb területem szerintem megfelelően izmos, erős, és amikor emelkedőn sétáltam, attól is izmosodott, nem kellett súlyzóznom. A hasamon, karomon van egy kicsi felesleg, amitől meg szeretnék szabadulni. Az elipszistoől úgy vettem észre, hogy szintén izmosodom deréktól lefelé, de az emelkedőn való séta hatásosabb volt annó.
2023. jún. 20. 13:08
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Elárulod, mégis HOVA a f...ba akarsz te fogyni? 2 kiló, az egynapi nagywc.


A testképzavaroddal kezdjél valamit inkább.

2023. jún. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod tartani a deficitet, akkor fogyni fogsz, igen. A ch is rendben, ha nincs falásrohamod (sokaknak ezen segít, ha több fehérjedús ételt esznek, és kevesebb ch-t). A fehérjét minimálisan keveslem, de ha eddig is annyit mozogtál, mint most, és nem állsz neki pluszban mozogni, erősíteni, akkor rendben van igazából.
2023. jún. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!