Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » 2 év alatt -10 kg?

2 év alatt -10 kg?

Figyelt kérdés
Nem bírok heti 0,25 kg-ot se fogyni, mert ha annyi kcalt viszek be, akkor éhezem. Így a két évet tűztem ki célul, az már mehet 10 kg túlsúllyal?
2023. júl. 4. 03:17
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
Nekem pár hónap alatt sikerült, pedig nem is fogyókúráztam. Orbán Viktor diéta a neve
2023. júl. 4. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Azért éhezel meg, mert a gyomrod annyi ételhez van szokva. Próbáld kicsit megeröltetni magad, fokozatosan csökkentsd a kaját, akkor egy bizonyos idő után már nem kívánsz annyi ételt és igen, akkor simán lehetséges, sőt ha ügyes vagy, kitartó és céltudatos, akár még fél év alatt is.
2023. júl. 4. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Két dolog miatt éhezhetsz

1) túl kevés kcal. Pl ha egy alacsony lány 60 kilóval próbál fogyni, akkor is minimum 1300-1350 kcalt meg kell enni a BMRhoz. A súlytartási kalóriája kevér sport mellett 1600 kcal korul van. Egy kilo zsirt leadni kb 7000 kcal deficit. A példalánynak napi 300 a deficit, tehát kb 20-25 nap alatt ad le egy kilot. Es ekkor a bmrjat ette tehat epphogy funkcionál a teste. Míg egy magas ferfinak 1800 koruli a BMR, kb 2600 a súlytartásiy az napi 800 deficity egy hét alatt majdnem megvan az egs kiló. Szóval simán lehet hogy a te szervezeted olyan, hogy neked az átlagos heti fél kilónál is lassabb a dolog (ha ez megnyugtat, az enyém is. Nekem az utolsó 5 kg leadása fél ev votl)


2) a másik dolog amiért éhes lehetsz ha nem a megfelelő dokgokból viszed be a fogyáshoz szükséges energiát. Itt elég jól összeszedtük, hogy mi kell egy étkezésben ahhoz hogy jóllakj

https://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__1..

2023. júl. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sok mindent kipróbáltam már, makrók szintjén is, próbáltam kitartani, de falásrohamokhoz vezetett, pedig nem 1000 kalórián tengődtem. Anyagcserének van köze ehhez?
2023. júl. 4. 09:18
 5/7 anonim ***** válasza:

A falásrohamoknak oka lehet a rendszertelen étkezés. Én pl rajöttem ha felkelés után egy órával nem reggelizek, hiába vagyok jól napközben, este falásroham jön ram.

Minden ember más.


Az egész fogyásnak az anyagcseréhez van köze de nem ahhoz amit sokan hisznek hogy hányszor megyünk nsgywcre. Inkább ahhoz hohgy hlgyan használjuk fel a bevitt energiát.


Egyébkémt sokáig voltam a cipődben és az segitett mikor a sulytartási 1660 és bmr 1370 kcal mellett 1500 korul ettem. Tehat tenyleg nagyon minimalis deficit. De persze ebben is mindenki mas.


#3 voltam



Ja és guglizz rá az inzulinrezisztencia és a pcos tüneteire. Ha a 8-9 tünetből 6-7 illik rád, akkor érdemes a tüneteket figyelgetni és ha meg tudod fogalmazni, elmenni dokihoz. A nehéh fogyás hátterében állhat hormonális baj. Főleg az állabdó éhseg és falásroham miatt hiszem. De persze simán lehet hlgy semmi ilyesmid nincs és csak kitartás kell

2023. júl. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
+1 dolog. Házidokitól kérhetsz beutalót dietetikushoz. Es oda már 3 napos étkezési naplóval menj
2023. júl. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hány kg vagy? Nemed? Magasságod? Milyen a napi aktivitásod? 0 infóval nehéz ilyen kérdésre válaszolni..
2023. júl. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!