Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi ez a jelenség, és mi okozza?

Mi ez a jelenség, és mi okozza?

Figyelt kérdés
Szigorú diétával, nagyon nehezen tudok leadni 1-2 kilót egy hónap alatt. Nem éhezek, de sose vagyok jóllakva, mozgok is. De ha heti 1-2x normálisan jóllakok ( nem zabálás!!), akkor másnap biztos több leszek 2 kilóval. És nem a széklet, meg a kaja a gyomromban, mert napokig megmarad a többlet súly. Lefelé a súly hát visítva 1-2 kiló mínusz havonta, bezzeg +2 kiló egy éjszaka feljön! Hogy az istenbe?

#fogyás #hízás #Pillanatok alatt #Ezer év alatt 1 kiló
2021. máj. 1. 06:32
 1/5 anonim ***** válasza:
84%

Hát a kis okos és ügyes szervezeted életben szeretne tartani mindenáron.

Ha nem így lenne néhány hét éhezésbe belehalnánk.

2021. máj. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát remek. De tényleg nem éhezek, normál diétán vagyok. Szerintem ha mindig jóllaknék, akkor már 150 kiló lennék.
2021. máj. 1. 08:43
 3/5 anonim ***** válasza:
95%

Ez így hülyeség. Én mindig jóllakom mégis fogyok nagyjából folyamatosan.

Nem tudom pontosan mit hogyan csinálsz mert nem írtad le, de több oka is lehet.

Vagy keveset mozogsz vagy túl keveset eszel, vagy nem jó az étrended minősége, esetleg a tápanyagarányok nem felelnek meg a szervezetednek.

Vagy szimplán nem vagy elég türelmes, és nem vagy az a típus aki gyorsan fogy. Ennyi.

Nekem volt olyan hónapom, mikor 5 kg ment le, de olyan is amikor fél kg ment le, meg olyan is, hogy 2 hónap alatt semmi. És? Teljesen mindegy. Az ember a plusz kilókat hosszú hónapok, évek alatt szedi fel, időt kell adni a leadására is.

2021. máj. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Lassú az anyagcseréd. Minden egyes kis tápanyag molekulát azonnal beépít a szervezeted, amint elfogyasztod. :D Van ilyen, én is ilyen vagyok.

A világ összes diétáját kipróbáltam már 15 év alatt, tényleg mindent, és soha, semmi jelentősége nem volt annak, hogy mit, mikor és mennyit ettem. Én csak akkor tudtam lefogyni, amikor a napomból 2-3, vagy akár 4 órát edzésre fordítottam. Onnantól kezdve viszont simán ment, és nyugodtan ehettem bármit, :D

Ettől függetlenül persze más okokból érdemes odafigyelni az étkezésre, rendszeresen együnk, lehetőleg minél kevesebb szemét kaját, vitaminok ásványi anyagok meg a többi...

2021. máj. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szia!

Nem tudom mennyire aktuális még, de szerintem érdemes lenne elmenned egy dietetikushoz. Ő majd segít egy személyre szabott étrendet felállítani megfelelő mozgással.

2021. máj. 30. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!