Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Helyes így az 1500as kalóriás...

Helyes így az 1500as kalóriás diétám ? Mennyi kollagént igyak?

Figyelt kérdés

2 hónapja még 127 kg voltam, 174 cm vagyok, vastag csontokkal.


Soha nem zabáltam de édességfüggő voltam és hangulatingadozásaimkor teletömtem magam mindig csokival. Mindig is dagi voltam (edesseg boltunk volt)


Először elhagytam a fehér kenyeret, a cukros dolgokat, és 1 hónap alatt lementem 124-re. Motivált lettem és elkezdtem a kalóriabázist. Először 100 kg lesz a cél, majd utána 80.

A bázis kb 1340 kalóriát állapított meg, de én felvittem 1500ra. Jókat eszem. Halak, zöldségek, avokádó bulgur kuszkusz sok sok.cukkini

... sok fehérje (zsírszegény túró, társai.. ) imádok főzni, tényleg jókat eszem. Azért irom le ennyiszer hogy ne feltételezzétek hogy koplalok. Tele a tányér mindig. Gyümit is eszek mert azt nagyon szeretem.

1 hete csinálom, a makróim is jók, és leadtam már 3,5 kg-ot az első héten. Tudom hogy nagy súlyból hamarabb indul meg az egész

Motivált vagyok de nem tudom jó-e így.


Tornázok is de nyílván nem olyan egyszerű még az elején. Görkorizni is szeretnék ha kicsit lement már több.


Akinek van tapasztalata elmondaná a véleményét?

Persze normális hangnemben.


Köszi


32/L



2023. júl. 7. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Milyenek azok a jó makrók?

Egyébként 1500 kcal szerintem kevés, simán mehetne 1800 / nap, + egy kis mozgás

2023. júl. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Először is grat!

Viszont a napi 1500 kcallal nekem nem fér össze a “jókat eszem” meg “tele a tányér” :D

Az 1500 az baromi kevés. Nem is értem, hogy bírod. Szerintem még 2000 kcallal is deficitben lennél, sőt

2023. júl. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Figyi, szerintem azzal az 1300 kalóriával valamit nagyon benéztél. Ilyen paraméterekkel neked tényleg inkább 2000 környékén van a napi szükségleted. De ha bírod, akkor ok, csak szerintem ez szükségtelenül drasztikus...
2023. júl. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát ma először nem éreztem magam valami jól... emelni fogom holnaptól
2023. júl. 7. 18:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Valószínűleg úgy jött ki neki az az 1340kcal, hogy ülő életmód mellé belőtt egy heti 1 kg+ fogyást, vagy irreálisan közeli céldátumot. 44kg egészséges lefogyásához kell több mint egy év, és nem drasztikus lépések.


Egyébként 1500 kaloriából tele lehet rakni 3 tányért, sovány hússal meg zöldségekkel, nincs azzal baj, csak valamitől sikerült meghízni, ami akkor jó volt, most azt mindet eldobod. Ez ritka esetben működik.

Szerintem nyugodtan egyél 90%ban jól, egészségesen, diétásan, abba a 10%ba meg egyél valamit “régről”.

2023. júl. 7. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is emeld picit a kalóriakereted.
2023. júl. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon ügyes vagy, maradj továbbra is kitartó.


Én is próbálok figyelni az étkezésemre, elhatároztam hogy életmódot próbálok váltani. Sajnos nálam is az édesség megvonása jelenti a legnagyobb kihívást.

Szintén 174 cm vagyok, 98 kg-val. Első célállomás: 88 kg, év végére.

Pár hete használom a kalóriabázist kitartóan, nekem 1600 a keretem, persze van hogy fölé csúszok, hát na előfordul. :D

De én is sok mindent megeszek, csak kisebb adagokat próbálok enni. Nem fogok salátákon és fehérjeporokon élni, meg mindennap 1 órát futni. Megeszem a bolognait, pörköltet, de csak fele akkora adagot, mint régen.

A túró nálam is kedvelt étel, ezerféle túrós dolgot lehet készíteni cukormentesen, egészségesen, édesen, sósan.

Az édesség iránti vágyamat pedig a kedvencemmel, napi 1 túrórúdival pótolom. Ez a "jutifalatom" :D Erről nem vagyok hajlandó lemondani.

Szerintem 100%-an ne vond meg magadtól a csokit, mert előbb-utóbb belefáradsz a hiányába és visszaesel. Próbált jutalomként felfogni, de persze nem napi 1 táblára gondolok, hanem egy-két kockára, vagy egy kis szeletes csokira, esetleg néha 1 szelet tortára.

Egyébként ülő munkát végzek, emiatt is mennek le nehezebben a kilók, de heti 1x járok edzésre és mivel szeretek sétálni, így próbálok legalább heti 3x besétálni a munkahelyemre, ami kb. fél óra gyaloglás. Oda-vissza ez már napi 1 óra séta.

2023. aug. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!