Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Össze vagyok törve, hogyan...

Össze vagyok törve, hogyan fogyjak 16 évesen?

Figyelt kérdés
Szóval kerek 16 éves vagyok, lány. 82.5 kg-hoz 178cm társul. Le szeretnék fogyni legalább 65 kilogrammra. Jogázni kezdek el a tanév elején és választani mellé egy otthon végezhető edzésformat. Van itthon futópad, súlyzók és szobabicikli. Mit javasoltok? Futás, HIIT, cardio? Szeretnék hátra, bicepszre, de főként combra és fenekre dolgozni. Milyen yt csatornákat kövessek? Hol nézzek recepteket? Milyen arányban pakoljak kaját a tányérra? Csak suliba járok, szóval kB ha a sportot nem nézzük, ülő életmódot folytatok. Mennyi kalóriat vigyek be? Kérlek segítséget, már teljesen készen vagyok, elvesztem az infók között.

2023. júl. 20. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

Számold ki, hogy mennyi kalóriát viszel be egy átlagos napon és azt csökkentsd. Ha szépen lassan akarsz belerázódni a diétába, akkor olyan 200-300 kalóriával kevesebbel kezdeném a helyedben, viszont számottevő fogyáshoz valamivel többre kéne majd feltornáznod. A jelenlegi helyzetedben heti néhány alkalmas laza edzéssel kb 1800-ra jön ki a deficited.

Inkább egyél többször kevesebbet, hogy ne alakuljon ki igazán nagy éhség. Abból a szempontból is jó, hogy az izomépítésnek jót tesz a rendszeres proteinbevitel (néhány óránként valami nasi pl, de ne vidd túlzásba).

Sok zöldség és soványabb fehér húsok + gyümölcs, mogyoró/dió/mandula/akármi hasonló nasiként.

Edzéssel kapcsolatban meg annyit, hogy a futás + akármilyen más cardio sokat fog segíteni. A súlyemelés és hasonló erő és izomépítő gyakorlatok sokkal kevesebb kalóriát égetnek.


Arra számíts azért, hogy közel 20 kg-os fogyás időbe fog telni, szóval légy türelmes.

2023. júl. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%

Először is gratulálok, hogy felismerted és változtatni akarsz.

Amit tudok javasolni az a magyar dietetikus szövetség honlapja

Ott van sok pdf és egy úgynevezett okostányér módszer, az megmutatja mit milyen arányban kéne enni, sokat fog segíteni ha teljesen kezdő vagx


Akiket én szeretek követni mert inspirálnak instagramon: dori healthyfood, lillafitt, lillanyuci, barnak ildi eletmod, gal nikolet, gymannafitt, goklerkriszti

Krisztinsek van youtube csatornajay ott erdemes belenezned a mit ettem ma videokba. Johhny v csatornajan is

2023. júl. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

- kalóriaigény kalkulátor: ezzel kb ki tudod számolni hogy az egyéni adataid alapján nagyjából mennyi energiára van szükséged

- kalóriabázis vezetése: ez által egy átfogó kèpet kaphatsz az étkezéseidről, rájössz mennyivel eszel többet mint kellene, látni fogod miben mennyi energia van, és hogyan érdemes megválogatni mit eszel, hogy beleférj a keretedbe

- rendszeres mozgás ( ezt nem kell magyarázni miért fontos)

- lelki egészség: érdemes lenne azon is elgondolkodni, hogy esetleg az evésednek van e köze az érzelmeidhez, stresszlevezetéshez stb, mert ezt is tudatosan kell kezelni, ha tartósan szeretnél lefogyni. Sokan nem foglalkoznak az evés esetleges érzelmi oldalával, pedig fontos tényező sok esetben.

- legyél türelmes. Egy egészséges tartós fogyás éveket vesz igénybe. Ha régóta küzdesz felesleggel, nem várhatod el a testedtől, hogy hetek/ pár hónap alatt megváltsa a világot, és nem is fogja. Havi 1-2 kg fogyás kényelmesen tartható. Ennél több már megterhelő lehet, és nehéz fenntartani hosszútávon nagyobb energiahiányt. Ne a kalóriákat csökkentsd már koplalásig, hanem mozogj többet

+ Ne legyenek irreális elvárásaid. Ha soha nem voltal tartósan 65kg akkor ne ragaszkodj annyira ehhez a számhoz

68-70kg is teljesen egészséges neked, de még akár több is 78 kilóig.

Én pl 175cm vagyok, kóros elhízásból, 3+éves fogyás után lettem 64kg, heti 5*2 óra sporttal. Naponta 2000-2400kcal közt szoktam enni.

Amúgy kövérként se ettem extrém sokat, csak 3000-3500kcal körül, és nem mozogtam semmit mert mindenem fájt.

- sok sikert, erőt, kitartást kívánok😊

2023. júl. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A nagy részét már leírták az előttem hozzászólók, így max a fehérje bevitel fontosságára hívnám fel a figyelmed.


Napi 1.5g / testsúly kg legyen meg átlagosan, hogy a fogyás alatt a lehető legkevesebb izmot építse le a szervezeted. Egyébként pont ezen okból valamilyen súlyzós/saját testsúlyos edzés javasolnék, a joga is fog bizonyos terhelést adni az izmoknak de az nagyrészt statikus terhelés amitől nőni nem igazán fognak.

2023. júl. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek! Jogázni igazából nem azért kezdek, mert attól bármi ilyesfajta eredményt várnék, csak szimplán tetszik. Amúgy voltam tartósan 65kg azt hiszem :)
2023. júl. 21. 13:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem is mondtam, hogy ne csináld a jógát, meg nem is feltételeztem hogy ezt várod tőle, de ha több rajtad az izom, több kalóriát égetsz akkor is ha fekszel, így ha van olyan mozgás ami segít megtartani, kezdetben akár építeni is az izmokat az segíthet a fogyásban is, legalábbis könnyebb kcal deficitet fenttartani.
2023. júl. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

De miért vagy összetörve?!


178 cm-hez nem rossz az a 82 kiló!


Mozogj, kardiózz és nem lesz semmi baj!

2023. júl. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!