Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Hogyan fogyjak 18 évesen...

Hogyan fogyjak 18 évesen 10-12kg-t?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves lány vagyok, 168-170cm magas. A súlyom olyan 68 körül mozog. Szeretnék megszabadulni 10-12kg-tól, de nem igazán a súly a fontos, inkább a kinézetemen változtatnék. Ha 60 kilósan lesz lapos hasam és formás fenekem, akkor nekem ez is tökéletes :D

Annyi mindent olvasni az interneten...Összezavarodtam. Hányszor egyek, mit és mennyit? Fontos a kalória? Milyen mozgást ajánlotok, ha nincsen plusz pénzem egyelőre kondira? (Most költöztem külön a párommal, így most egy kicsit húzósabb időszakunk van).

Helyi zsírégetés nincs, viszont leírom a problémásabb területeket: derék, has és felkar, picit az arcom is kikerekedett, ez az orvosomnak is feltűnt.

Köszönöm a válaszokat!



2017. okt. 16. 11:01
 1/8 anonim ***** válasza:

A kalória a legfontosabb. Keress 1200 kalóriás napi étrendeket! Mozgás nélkül is lehet fogyni, de érdemes dolgoztatni az izmokat. Rengeteg edzésvideót találsz a neten, például:

https://www.youtube.com/watch?v=I6t0quh8Ick

2017. okt. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az 1200kcal nem kevés? Nem szeretnék jojózni
2017. okt. 16. 11:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem kevés. A jojó meg attól van, ha diéta után elkezdesz falni.
2017. okt. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is annyin vagyok, nem kevés. Achillesz jól írja. A linkelt videót köszönöm Achillesz, én is felhasználom :-D
2017. okt. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lényeg, hogy kevesebb kalóriát vigyél be, mint eddig, túl sokat nem jó fogyni egyszerre, jobb ha lassabban éred el az ideális testsúlyt. Mozogni otthon is tudsz, rengeteg tornát találsz a neten, naponta végezd el a gyakorlatokat és hasznos az is, ha lift helyett lépcsőzől, és minél többet gyalogolj járművek helyett.
2017. okt. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De, 1200 kcal kevés, mozgás nélkül is sokunknak koplalás ilyen számokkal, de biztos van, akinek még épp nem, ez egyéni. Indulj ki 1500-ból vagy ha igazán aktív vagy (vagy nem bánod a lassú fogyást), 2000 kcalból, ha az neked szimpatikusabb.


Hányszor egyél? Ez teljesen egyéni, ne hallgass senkire, csináld, ahogy neked jó (azért lányként esélyes, hogy az időszakos böjt nem neked való. de nem 100% ez sem).

Ki a sok kis evéstől éhezik, ki a kevés nagyobbtól, míg a fordítottjával elvan. Tapasztald ki, ugyanúgy, ahogy azt is, mi laktat és mennyi kalóriával működsz s fogysz jól.


A kalória fontos, pontosabban a kalóriaegyenleg, hiszen ez a fogyás alapja. Napi 1000 kcal deficit tartozik heti 1 kiló fogyáshoz, efölé a te súlyoddal ne menj... Nekem normálisabb mennyiségű séta mellett 1200 kcal evéssel már bőven sok lenne a deficitem, ezért sem megyek ennyire alacsonyra. De ezt ki kellett tapasztalnom, ami hosszú idő, hisz ingadozik a testsúly, változó az aktivitásom, de még az ember alap kalóriaigénye sem egyforma mindig.


Mozgás? Séta, biciklizés, futás, torna, tánc, saját testsúlyos edzés... Szeretem, ha van teljes testes erősítő, aerob és kardió is, akkor minden megkapja a magáét :)

Gyönyörű idő van s még egy ideig az is lesz, ha tudsz sétálni, biciklizni vagy futni erdőben vagy akár szép fasor mellett, viszonylag jó levegőn, az sok szempontból jó lehet.

2017. okt. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát a napi aktivitásom..

Délelőtt suliban vagyok, onnan egyből munka. Nem a szüleimmel élek, így a háztartás, főzés-mosás este.

Mindenhova gyalog járok, a munkahelyem kb. 20-30 perc séta. A 4.emeleten lakunk, így lépcsőzöm is. A munkám sok ülésből áll, pénztátros vagyok

2017. okt. 16. 21:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez nem valami sok mozgás, mit mondjak. Ennyivel egészen alacsonyra is mehetsz, ha bírod, mert esélyes, hogy 1500 kcallal már lassan fogysz. De persze nem lehet tudni az alap energiaigényedet.

Ki kell tapasztalni, mennyire keveset bírsz enni, mennyivel van energiád s hogyan fogysz. Nem kötelező mindenkinek 1 (vagy akár fél) kilót fogyni hetente, van, akinek másmilyen a prioritásrendszere, illetve éhezik 1200(-1500-1800-2000) kcallal. De ha nem laksz jól, akkor azért az étrenden, elosztáson is változtathatsz, mert sokunknak az is rengeteget számít. Az 1200 kcal bizonyos étrendeken pedig azért kevés, mert nehéz bevinni a szükséges tápanyagokat (könnyedén belefér, ha bármit ehetsz, de van, akinek sokféle korlátozást be kell tartania, plusz ott van az ízlés és az élvezet is, ami van, akinek sokkal fontosabb, mint a fogyási tempó). Ilyen esetben inkább emeljük a kalóriát s ha a tempót tartani akarjuk, akkor a mozgást is.

2017. okt. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!