Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 13 évesen hogyan fogyjak?

13 évesen hogyan fogyjak?

Figyelt kérdés

150 cm vagyok, és lassan 60kg vagyok

Sokan cikiznek, és nem tudodom hogyan fogyjak😭


2018. jan. 15. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyél picit kevesebbet, ne nasizz annyit, helyette egyél gyümölcsöt meg sok fehérje, zöldség és sportolj vmit.
2018. jan. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Sportolj,csoki/pizza/hamburger,stb. helyett gyümölcsöt/zöldséget/egészséges kajákat egyél. Ne nagyon csökkentsd a bevitelt mert a végén anorexiás leszel anélkül,hogy tudnál róla. (ezt nem bántásból írtam,tényleg fontos,hogy egészséges keretek között fogyj)
2018. jan. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
74%

#2-es vagyok. Illetve azt még hozzátenném,hogy most alakul a tested, ilyen korban még nem biztos,hogy jó ötlet kemény diétákba belekezdeni. Találtam egy másik kérdésnél egy olyan választ,ami jól kiegészítheti az előző kommentemet.:

"Szia!

Tapasztalatokból, egyetemről és úgy ámblokk hallottakból írok neked pár dolgot.

Először is a megfelelő diéta! Sokan arra panaszkodnak, hogy hiába mozognak, nem fogynak. Nos a kettő együtt a csodaszer! ;)

Gyümölcsöket egyél reggel a vitamin miatt, este pedig ne, mert cukor van bennük.

Napközben és vacsorára (inkább vacsorára) sok zöldséget egyél. A zöldségeknek nincs akkora energiatartalma, mint a húsnak, így abból egyél rendesen, mert nem hízlalnak és nem kell hogy éhezz! Csak nem mindegy, hogy mit eszel! :) Hús, vagy bármiféle fehérje (tej, tojás) viszont a mozgáshoz kell, hogy tudj izmot is építeni, ha épül az izom, akkor ég a zsír. (Ezt talán valami edző mondta anyukámnak) Izom pedig kell a mozgáshoz. Arra figyelj, hogy ne vöröshúst egyél, hanem pl csirkét, pulykát, halat. Illetve nem árt, ha eszel naponta egy szem diót. Igaz, hogy ezek a magvak zsírosak, de telítettlen bennük a zsírsavak és jót tesz az agynak. Ha nem szereted, valami másra is lecserélheted: mandula, kesudió, pár szem napra. Ezt egyébként nem csak diétázó embereknek kavasolnám!

Illetve este 6 után már ne egyél!!! A tested nem csak a kaja lebontása miatt működik éjszaka. Kell neki is a pihenés. Illetve ez így nem igaz, mert ha 15 órán át nem eszel (este 6tól reggel 9ig), akkor a testednek van ideje a káros anyagokat kiválasztani(tehát méregtelenít, jó az immunrendszernek) és égetni is a zsírt! De csak akkor, ha este 6 után nem eszel legalább 12 óráig, tehát reggel hatig. Ugyanis ilyenkor van ideje lebontani a ketontesteket (emiatt lehet büdös acetonszagú az ember szája reggel elvileg, én még nem éreztem), vagyis ég a zsír. Szóval igenis ég, csak egyesek azt hiszik akkor is, ha este 10kor még egy kis malacsülttel jól lakok... ez egy kicsit éheztetése a testednek, de ha mozogsz napközben, hidd el jót fog tenni az a kis éheztetés és ha alszol, úgyse érzed, hogy éhes vagy :)

Bocsi, ha valamit nem értesz, de remélem segítettem! Diéta+mozgás+nem evés este 6 után=fogyás

Sok sikert!! ;) "

*Mozgás: Lehetőleg heti legalább 3x45 perc intenzív mozgás(esetleg tesióra is beleszámíthat habár nekem általánosban még nem voltak túl mozgalmas tesi óráim)

Sok sikert kívánok,de ne feledd,maradj gyerek amíg csak tudsz,ne csak a külsőddel foglalkozz! :)

2018. jan. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
Ne zabálj annyit és mozogj.
2018. jan. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 16. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!